Szeged

Távozik a Csongrád-Csanád vármegyei kormányhivatal vezetője

SzegedMA
Szerző: SzegedMA
2026. május 12., kedd
Megbízatásának megszűnésével távozik a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal éléről dr. Salgó László Péter. Dr. Salgó László Péter vezetése alatt több jelentős társadalmi és közösségi kezdeményezés valósult meg Szegeden és a vármegyében, köztük a Klauzál Program, az ÁGOTA Futás, valamint a déli határ térségében végzett környezetvédelmi akciók.
Távozik a Csongrád-Csanád vármegyei kormányhivatal vezetője
Fotó: Délmagyar

Távozik a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal éléről dr. Salgó László Péter. A hivatal közösségi oldalán közzétett bejegyzés szerint a vezető megbízatásának megszűnésével fejezi be munkáját a vármegyében.

Három év után búcsúzik a vármegyei kormányhivatal éléről Salgó László.
Három év után búcsúzik a vármegyei kormányhivatal éléről Salgó László.  Fotó: Illusztráció / Gémes Sándor. 

Dr. Salgó László Pétert 2023 szeptemberében nevezték ki a kormányhivatal vezetőjévé, feladatait pedig 2023. október 1-jétől látta el.

Egyetemi együttműködések és közszolgálati programok

A kormányhivatal összegzése szerint hivatali időszaka alatt több hosszú távú kezdeményezés indult el Szegeden és a vármegyében. Ezek közé tartozott a szegedi felsőoktatási intézményekkel közösen létrehozott Klauzál Program is.

A program célja a közszolgálati életpálya népszerűsítése volt, amelynek köszönhetően két év alatt ötvenkét egyetemi hallgató kezdhette meg szakmai gyakorlatát a hivatalnál. A résztvevők közül többen később kormánytisztviselőként folytatták munkájukat.

Az ÁGOTA Futás az egyik legnagyobb kezdeményezéssé vált

A közlemény kiemelte az ÁGOTA Futást is, amely az elmúlt évek egyik legjelentősebb társadalmi eseményévé nőtte ki magát a dél-alföldi régióban.

A Szegedi Tudományegyetem, a Gál Ferenc Egyetem, valamint később Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Pálfy Kör Egyesület együttműködésével megvalósuló rendezvényre 2026-ban már közel nyolcezren neveztek.

A program célja a gyermekvédelem támogatása volt, három év alatt pedig több mint 150 millió forint támogatás gyűlt össze az ÁGOTA Alapítvány számára.

Környezetvédelem és határ menti intézkedések

Dr. Salgó László Péter időszakához kapcsolódott a déli határszakaszon hátrahagyott embercsempész-autók elszállításának megszervezése is. A közlemény szerint 2023 és 2026 között mintegy kétszáz roncsautót távolítottak el a térségből.

A hivatal emellett több környezetvédelmi programban is részt vett. A TeSzedd! akció keretében a vármegyei kormánytisztviselők Ruzsa térségében gyűjtöttek hulladékot, miközben elektronikai hulladékgyűjtési programokat és rendszeres véradásokat is szerveztek.

A köz szolgálatában: dr. Salgó László Péter

A kormányhivatal közlése szerint az elmúlt három évben több százezer ügyfél kereste fel az ügyfélszolgálatokat, ahol a gyors, hatékony és emberséges ügyintézés biztosítása kiemelt cél maradt.

A hivatal bejegyzése szerint dr. Salgó László Péter munkáját végig a közszolgálat iránti elkötelezettség, az együttműködések erősítése és a közösségi szerepvállalás jellemezte.

A távozó vezető további szakmai pályafutásához a kormányhivatal sok sikert kívánt.

További híreink:

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.