Tizenöt milliárdos beruházás készül a Szegedi Törvényszéknél


Távozik a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal éléről dr. Salgó László Péter. A hivatal közösségi oldalán közzétett bejegyzés szerint a vezető megbízatásának megszűnésével fejezi be munkáját a vármegyében.

Dr. Salgó László Pétert 2023 szeptemberében nevezték ki a kormányhivatal vezetőjévé, feladatait pedig 2023. október 1-jétől látta el.
A kormányhivatal összegzése szerint hivatali időszaka alatt több hosszú távú kezdeményezés indult el Szegeden és a vármegyében. Ezek közé tartozott a szegedi felsőoktatási intézményekkel közösen létrehozott Klauzál Program is.
A program célja a közszolgálati életpálya népszerűsítése volt, amelynek köszönhetően két év alatt ötvenkét egyetemi hallgató kezdhette meg szakmai gyakorlatát a hivatalnál. A résztvevők közül többen később kormánytisztviselőként folytatták munkájukat.
A közlemény kiemelte az ÁGOTA Futást is, amely az elmúlt évek egyik legjelentősebb társadalmi eseményévé nőtte ki magát a dél-alföldi régióban.
A Szegedi Tudományegyetem, a Gál Ferenc Egyetem, valamint később Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Pálfy Kör Egyesület együttműködésével megvalósuló rendezvényre 2026-ban már közel nyolcezren neveztek.
A program célja a gyermekvédelem támogatása volt, három év alatt pedig több mint 150 millió forint támogatás gyűlt össze az ÁGOTA Alapítvány számára.
Dr. Salgó László Péter időszakához kapcsolódott a déli határszakaszon hátrahagyott embercsempész-autók elszállításának megszervezése is. A közlemény szerint 2023 és 2026 között mintegy kétszáz roncsautót távolítottak el a térségből.
A hivatal emellett több környezetvédelmi programban is részt vett. A TeSzedd! akció keretében a vármegyei kormánytisztviselők Ruzsa térségében gyűjtöttek hulladékot, miközben elektronikai hulladékgyűjtési programokat és rendszeres véradásokat is szerveztek.
A kormányhivatal közlése szerint az elmúlt három évben több százezer ügyfél kereste fel az ügyfélszolgálatokat, ahol a gyors, hatékony és emberséges ügyintézés biztosítása kiemelt cél maradt.
A hivatal bejegyzése szerint dr. Salgó László Péter munkáját végig a közszolgálat iránti elkötelezettség, az együttműködések erősítése és a közösségi szerepvállalás jellemezte.
A távozó vezető további szakmai pályafutásához a kormányhivatal sok sikert kívánt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.