Madárbarát munkahely lett a Szegedi Vízmű

A Szegedi Vízmű tavaly csatlakozott a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárbarát kert, Madárbarát Munkahely programjához. A Szegedi Vízmű központjának udvarán madárodút és etetőt helyeztek ki, így védelmet, folyamatos élelmet és – természetesen – friss vizet biztosítva a környék madarainak.

Immár Madárbarát Munkahely a Szegedi Vízmű
Ez a kicsi, de fontos gondoskodás kapott most elismerést: a napokban helyeztük ki az udvarban a program védjegyét tanúsító táblát. Célunk, hogy a jövőben további telephelyeinket is hasonló módon tegyük madárbaráttá. Nemcsak beszélünk a környezetvédelemről, hanem teszünk is érte
- írta közösségi oldalán a Szegedi Vízmű.
