
Nincs valódi párbeszéd, látszatdemokrácia működik
Előző hét pénteken tartották a közgyűlést Szegeden, ami ismét nem múlt el feszültség és sárdobálás nélkül. Fekete Márton, a Fidesz frakció képviselője felszólalásában arra mutatott rá, hogyan is tevékenykedik a jelenlegi balos városvezetés, példákkal támasztotta alá, hogy a virágkorát éli a látszatdemokrácia Szegeden. Botka László polgármester a konstruktív felszólalás után kicsinyes és sértődött hangnemben személyeskedett a kormánypárti képviselővel. Az utóbbi időben sem ez volt az egyetlen eset, amikor a baloldalról csak azért támadnak egy ötletet, mert nem szimpatikus, aki mondta.
Fekete Márton a múlt pénteki felszólalásában röviden, de velősen jellemezte a balos városvezetést: "sok szó, annál kevesebb felelősségvállalás." Szerinte a szegediek a saját bőrükön tapasztalhatják meg ezt. Szeged város adóterhei a duplájára emelkedtek, eközben a kormányra mutogatnak. Emelkedett az építményadó, a telekadó, a parkolási díjak.
A képviselő megjegyezte: láthatóan jól működik a szegedi látszatdemokrácia. Mindezt tapasztalhattuk a "kocsmazár" rendeletnél és az éjszakai járatok indításánál is. Egyik esetben sem volt előzetes egyeztetés, konszenzus, a szegedieket nem vonták be a döntésbe. A Mihálik Edvinék féle adathalászatot, amit aláírásgyűjtésnek neveztek, nem meríti ki annak fogalmát.
Nincs valódi párbeszéd a szegediekkel
- hangsúlyozta a képviselő. Azonban nem csak a szegedi polgárokkal, hanem a képviselőtársakkal sem. Fekete Márton azt sérelmezi, hogy ne úgy nézzen már ki egy vita lezárása, hogy "ők nyertek a mi javaslatunk meg rossz."
Úgy kezdtük az öt éves periódust, hogy mi felajánlottuk: Szegedért, konstruktívan szeretnénk dolgozni. De jól láthatóan a közgyűlés balos frakciói csak saját dolgaikat szajkózzák, a látszatdemokrácia jól működik
- hívta fel a figyelmet Fekete Márton. Elmondása szerint akármit mondhatnak, akármit javasolhatnak, az nem lesz jó. Teljesen mindegy milyen jó ötlettel állnak elő, az azonnal rossznak minősül mert a Fidesz frakció mondta.
Személyeskedő, borzasztó lekicsinylő, már-már bicskanyitogató stílusban beszélnek velünk, mivel tejhatalommal rendelkeznek. Hozzá vannak szokva, hogy érinthetetlenek
- állapított meg a képviselő, aki szerint elkeserítő, hogy nem képesek a konszenzusra és a kompromisszumra.
Az év első, februárban tartott közgyűlése nagy port kavart Szegeden. A döntések és a vita középpontjában a már említett "kocsmazár" rendelet állt. A szegedi kormánypártok meghallották a szegedi vendéglátóhelyek tulajdonosainak, és a szegedi polgároknak a hangját, majd kiálltak az érdekükben. Épp úgy, ahogy azt egy várospolitikusnak, városvezetőnek illik, illene.
Petíciót nyújtottak be annak érdekében, hogy napolják el a rendelet bevezetését, és később egy jobb, mindenki számára elfogadható, kompromisszumos jogszabály születhessen. Erre válaszként Botka László olyat tett, ami korábban is jellemezte stílusát: gőgösen és dacosan több tucat szegedi véleményét dobta félre.
Sok mindent megmagyaráz a városvezetés döntésmechanizmusáról: azzal foglalkozik csak a polgármester, ami az érdekét szolgája.
Miután megtörtént a petíció félredobása a polgármester által, a baloldali képviselők beálltak a városvezető mellé, elé és kórusban védték álláspontját. Érdekes és egészen a határokat feszegető stílusban is megtették mindezt.
Tóth Károly például előbb kikérte, hogy a „kocsmazár” néven emlegeti mindenki a rendeletet, majd maga is a „kocsmazár” szót használta. Az Összefogás Szegedért képviselője később több, mint két évtizedes várospolitikusi munkájáról állított ki bizonyítványt, amikor a lakók panasza és a hatástanulmány közé egyenlőségjelet tett.
Mindezt megkoronázta azzal, hogy közölte: a panelprolikat zavarja a vendéglátóhelyek zaja.
A lakókra használt jelzőre, a panelprolira, többen is felkapták a fejüket az ülésteremben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.