Majd Helsinki és Brüsszel következik
Ahogy arról lapunk korábban beszámolt, az eddigi rekordot jelentő tavalyi 105-nél is több előadáson lép föl az új évadban a Szegedi Kortárs Balett, az év végéig külföldön 24 alkalommal állnak színpadra.
Ahogy akkor írtuk: a társulat október végén Franciaországba indul, ahol két hétig Párizsban, a Le 13eme Art Színházban lépnek fel. Hat-hat előadásban játsszák a Carmina Buranát és a Fekete hattyút. A Diótörő hazai bemutatója után november második felében Helsinkiben, a Savoy Színházban vendégszerepelnek, majd Brüsszelben játsszanak, ahol a Cirque Royalban már korábbi fellépéseiken is sikert arattak, itt a Carmina Buranát, a Fekete hattyút és újdonságként a Diótörőt láthatja majd a közönség.
Nagy formátumú vállalás ez részünkről egy olyan helyszínen, ahol még soha nem jártunk. Kilencszáz férőhelyes a színház, nagyon bízunk benne, hogy a párizsi közönséget is sikerül lenyűgöznünk. Ez is része annak a nagyon tudatos külföldi építkezésnek, amelyet pár éve indítottunk. Mindig jellemző volt a Szegedi Kortárs Balettre a sok külföldi turné, egy ideje azonban már lényegesen célirányosabb, ezáltal sikeresebb a külföldi brandépítésünk
– mondta el a Délmagyarnak Echéry-Pataki András, a Szegedi Kortárs Balett igazgatója.
Szerencsés műfaj a miénk, a táncművészet szöveghez, így nyelvhez nem kötött műfaj. Emellett a produkcióink összetetten hatnak, egyszerre érintik érzelmileg mélyen és gondolkodtatják el a közönséget. Továbbá jól átgondolt koncepció mentén zajlik a szakmai munka kiváló koreográfusokkal és professzionális táncművészekkel, akik bárhol a világban megállják a helyüket
– foglalta össze sikerük titkát.
A teljes interjút a Délmagyaron tudják elolvasni.
Nyitókép: Szegedi Kortárs Balett
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.