Az egyetemi sajtó történetét szemlézik a rektoriban


Az SZTE 17. Őszi Kulturális Fesztiválja keretein belül hétfő este az egyetem rektori hivatalában az egyetemi sajtó kezdeteit mutatják be.
November 5-én, hétfőn, 18 órakor az SZTE Rektori Hivatal épületének (Szeged, Dugonics tér 13.) átriumában Az egyetemi sajtó születése – válogatás a szegedi diáklapokból - A Szegedi Egyetemi Ifjúság (SZEI) – mozaikok, képek, cikkek az 1940 decemberében alakult ifjúsági szervezetről című tárlatot ajánlja az érdeklődők figyelmébe
Homoki-Nagy Mária
professzor, az SZTE oktatási rektorhelyettese. Az Egyetemi ifjúsági egyesületek Szegeden 1919-1944 című kötetet
Jancsák Csaba
ifjúságszociológus (SZTE) mutatja be. Az SZTE 17. Őszi Kulturális Fesztiválja és az SZTE Szent-Györgyi-emlékév programja a kiállítási térben rendezett művelődéstörténeti beszélgetésekkel folytatódik. November 6-án, kedden, 18 órakor
Vajda Tamás
történésszel, november 13-án, kedden, 18 órakor
Ráczné Mojzes Katalin
könyvtárossal Újszászi Ilona újságíró beszélget.