Hőkamerával buktak le a határsértők

Stabil hőkamera jelzésére fogtak el három szerb állampolgárt a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség járőrei tegnap a késő esti órákban Röszke külterületén - tájékoztatott Jászai Linda hadnagy, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
A férfiak nem tudták igazolni sem személyazonosságukat, sem az ország területén való jogszerű tartózkodásukat. Velük szemben idegenrendészeti eljárás van folyamatban. A mai nap első óráiban is aktív volt a stabil hőkamera, ugyanis három személyt jelzett a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség rendőreinek. A palesztin állampolgárokat az egyenruhások Röszke külterületén elfogták, ugyanis nem tudták igazolni személyazonosságukat, sem az ország területén való jogszerű tartózkodásukat, így idegenrendészeti eljárás indult velük szemben is.