Rajzpályázat a nándorfehérvári csata emlékére

Rajzpályázatot hirdettek a nándorfehérvári csata 555. évfordulójának emlékére 12-18 éves fiataloknak.
A feladat, hogy az alkotások a 11-15. századi Magyarország - 1000. január 1-től 1456. július 22-ig - eseményeit, alakjait, építészeti vagy kulturális emlékeit, a mindennapi életet mutassák be. Az érdeklődők A4-es vagy A3-as rajzlapra alkothatnak, festhetnek, rajzolhatnak, használhatnak bármilyen eszközt, anyagot. A képeket június 30-ig küldhetik be a nyíregyházi Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár címére, vagy személyesen is leadhatják - közölte a pályázat kiírója az MTI-vel. A borítékra a Diadal Nándorfehérváron mottót kérik ráírni. A felhívás szerint a mű címének 1-3 szóból kell állnia és a rajzos oldalon kell lennie, de kötelező alcímet is adni, ez a rajz magyarázataként egy mondatban az alkotás hátoldalára kerüljön. Ide kell felírni a nevet, életkort, telefonszámot, emailcímet is. A szervezők a képek elkészítéséhez
Hegedűs Géza
Korona és kard, valamint
Varga Domokos
Magyarország virágzása és romlása című könyvek tanulmányozását javasolják. A beérkezett munkákból szabadtéri kiállítást rendeznek. További információt a pályázatról a
oldalon olvashatnak az érdeklődők.