Belépés Devecserre csak engedéllyel

A devecseri iszapkatasztrófa sújtotta ingatlanokhoz történő behajtást az Újjáépítési Kormányzati Koordinációs Központ lekorlátozza és engedélyhez köti.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság nyilatkozata szerint az engedélyeket pénteken kezdik kiosztani. Csütörtökig bezárólag a Mal Zrt. adatai szerint közel 180 ezer köbméter szennyezett földet és törmeléket szállítottak vissza a tározókba. Ivóvíz van a településeken, a szállópor napi átlagkoncentrációja csak Devecseren lépi túl az egészségügyi határt. (Forrás:
)