Se tyúk, se árok – lopni jöttek

Lakossági jelzés alapján betörőket értek tetten a Szegedi Rendőrkapitányság járőrei tegnap hajnalban - közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
A 21 és 15 éves fiatalember a Teréz utca egyik utcára néző ablakát törte be és azon keresztül másztak be a lakásba. Mivel ott nem sok értéket találtak, kimentek a lakásból az udvarra, hogy azt átkutassák. Eközben szembe találkoztak az egyik lakóval, akinek azt adták elő, hogy tyúkot akarnak venni. Amikor a sértett közölte, hogy rendőrt hív, a két elkövető futni kezdett, majd a kerítésen átmászva átjutottak a szomszédos telekre. Időközben a helyszínre érkeztek a járőrök is, akik elfogták mindkét férfit. Arra a kérdésre, hogy hajnalban mit csinálnak a telken, azt válaszolták, hogy árkot ásni jöttek. A ruházatuk átvizsgálása során azonban előkerültek a betöréshez használt eszközök is. A rendőrök mindkét férfit előállították, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket. Mint kiderült, a bűncselekménnyel összesen tízezer forint anyagi kárt okoztak. Mivel a 21 éves gyanúsított korábban már volt büntetve, ezért őt a Szegedi Rendőrkapitányság őrizetbe vette és kezdeményezi előzetes letartóztatását.