Szegedi kick-box bravúr Horvátországban

Solymosi Bence bronzérmet szerzett a horvátországi Varasdon megrendezett WAKO kick-box Európa Kupán, ahol rendkívül erős mezőny gyűlt össze: 31 nemzet, közel 300 klub és mintegy 2800 nevezés tette rangossá a tornát. A súlycsoportokban a sportág legjobbjai is tatamira léptek, így minden siker, a szegedi is kiemelt értékkel bírt.

A szegedi Solymos Bence kiemelkedően versenyzett
A szegedi Halker-KiralyTeam akadémiája – amely tavaly október óta NextGen Fighters Pointfighting Academy Sportegyesület néven működik – ezúttal Solymosi Bencét indította a -69 kg-os pointfighting kategóriában. A fiatal versenyző az utánpótlásban elért sikerei után a felnőttek között is bizonyított.
A küzdelmek 32-es tábláról indultak, Bence pedig magabiztosan vette az akadályokat: első mérkőzése után a legjobb 16, majd a legjobb 8 között is győzni tudott, utóbbit technikai KO-val. A három sikerrel kivívott elődöntő már önmagában is kiemelkedő eredmény volt az elit mezőnyben.
A döntőbe jutásért végül egy bolgár ellenfél állította meg, így Solymosi a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A bronzérem külön értékét növeli, hogy olyan klasszisok mellett ünnepelhetett, mint az osztrák Zimmermann Erik, valamint a bolgár Milushev Kristian és Grozdanov Viktor.
A szegedi versenyző a súlycsoport legeredményesebb magyarjaként értékes ranglistapontokat is szerzett, amelyek a későbbi válogatott kvóta szempontjából is fontosak lehetnek.
Az érem egyben a NextGen Fighters első nemzetközi sikere.