Sport

Szerencsés góllal került előnybe, majd kiütéssel nyert a Vasas Szegeden

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2026. április 5., vasárnap
A labdarúgó NB II. 24. fordulójában a bajnokaspiráns Vasast fogadta a Szent Gellért Fórumban a Szeged-Csanád Grosics Akadémia. A jó kezdés után szétesett a Szeged-Csanád GA.
Szerencsés góllal került előnybe, majd kiütéssel nyert a Vasas Szegeden
Fotó: Gémes Sándor. Nem sikerült meglepni a feljutásért küzdő Vasast.

Az egyre inkább formába lendülő, előző két bajnokiját megnyerő Szeged-Csanád Grosics Akadémia azt a Vasast látta vendégül, amely az előző nyolc bajnoki fordulóban veretlen maradt. A második helyen álló, bajnoki címért küzdő angyalföldiek ezen időszakban hat győzelmet arattak két döntetlen mellett. Laczkó Zsolt együttese a hetedik helyről várta a húsvéti rangadót. A felek tavaly októberben gólnélküli döntetlent játszottak az Illovszky Rudolf Stadionban. A Szeged-Csanád GA legutóbb 2023 augusztusában győzte le a Vasast, akkor egy szenzációs 4-3-as meccset láthattunk a Szent Gellért Fórumban. Azóta négy mérkőzést játszottak egymás ellen a csapatok, a kék-feketék pedig nyeretlenek a fővárosi riválissal szemben.

Az első félidő hajrájában került hátrányba a Szeged-Csanád GA, innen nem volt visszaút. (Fotó: Somogyi Dániel/Vasas FC)
Az első félidő hajrájában került hátrányba a Szeged-Csanád GA, innen nem volt visszaút. (Fotó: Somogyi Dániel/Vasas FC)

Öngóllal került előnybe a Vasas

A szegedi együttes két legeredményesebb játékosa, Novák Csanád és Borvető Áron, valamint a csapatkapitány, Márkvárt Dávid is a kispadon kezdte a meccset. 

Jó iramban startolt a találkozó, a Szeged lépett fel támadólag. Az első negyedóra helyzetet nem hozott, de unatkozni nem unatkozhattak a szurkolók. A kapusok közül először Veszelinovnak adódott feladata a 18. percben, amit magabiztosan megoldott. Egy perccel később már Uramnak is be kellett mutatnia egy védést, gyorsan leért a rövid alsóra a vendégek hálóőre.

A 27. percben labdát szerzett a szegedi térfélen a Vasas, majd Tóth Milán próbálta meglepni a kapujából kint álló Veszelinovot, de ő visszaért. A 34. percben Halmai cselezte be magát a vendégek ötöséig, kavarodás alakult ki, lövés végül nem lett, de ez a támadás is magában hordozta a veszélyt.

A 42. percben előnybe került a Vasas. Urblík lőtt jobbal, körülbelül tíz méterről, a labda sok láb között elsuhant, a túloldali kapufánál álló szegedi védő tisztázott, de eltalálta Tóth-Gábort, akiről a védeni igyekvő Veszelinovra pattant labda, majd az végül gólvonal mögé csorgott, hiába álltak ott többen is (0-1).

A szünetben vezetett a Vasas. (Fotó: Somogyi Dániel/Vasas FC)
A szünetben vezetett a Vasas. (Fotó: Somogyi Dániel/Vasas FC)

Kikapott a húsvéti rangadón a Szeged-Csanád GA

A második félidőre Borvető érkezett a szegedi együttesbe. A támadó szinte azonnal helyzetbe is került Tóth-Gábor fejese után, belsővel, körülbelül tizenegy méterről leadott lövését azonban védte bravúrral Uram. Nem sokkal később Veszelinov is akcióban volt: előbb Tóth, majd Urblík lövését hatástalanította.

A 60. percben megszerezte második gólját a Vasas: Barkóczi ellépett a jobboldalon, beadására Pethő érkezett, és fejelt a hálóba viszonylag közelről (0-2).

Ezután egyre inkább az angyalföldiek akarata érvényesült a mezőnyben is. A következő húsz perc jóformán helyzetek nélkül telt, a szegediek nem tudtak nyomás helyezni az ellenfélre.

Majd a 87. percben kétes tizenegyest kapott a Vasas: Ubrlík a jobb felsőbe lőtte a labdát (0–3). Itt még nem volt vége: a hosszabbítás második percében Radó ballal lőtt, a labda egy védőn irányt változtatott, és a kapuban kötött ki (0–4).

Labdarúgó NB II, 24. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum, 1487 néző, vezette: Katona (Bornemissza, Bán)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Vasas FC 0-4 (0-1)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Veszelinov – Sándor M., Szilágyi (Kurdics, 83.), Horváth M., Tóth B. – Rabatin (Vágó L., 58.), Zvekanov – Halmai (Borvető, a szünetben), Bodnár, Suljic (Márkvárt, 58.) – Tóth-Gábor (Novák, 71.). Vezetőedző: Laczkó Zsolt 
Vasas FC: Uram – Girsik, Hej (Pávkovics, 89.), Iyinbor, Doktorics – Sztojka (Rab, a szünetben), Urblík J., Hidi M. – Molnár Cs. (Barkóczi, a szünetben), Pethő (Németh B., 82.), Tóth M. (Radó, 83.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Veszelinov (42., öngól), Pethő (60.), Urblík (11-esből, 90.), Radó (90+2.)

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.