Változás: mégsem utazik az Egyesült Államokba a Pick Szeged

A Pro Handball USA hosszútávú célja nem kevesebb, mint a világ legerősebb kézilabdaligájának felépítése az Egyesült Államokban. Korábban írtuk, hogy a négyfős férfi mezőny egyik tagjának az OTP Bank-Pick Szegedet választották. A szegediek mellett a Füchse Berlin, a HBC Nantes és az Aalborg Håndbold szerepel majd. A női mezőnyt a Győri Audi ETO KC, a HB Ludwigsburg, az Odense Håndbold és a Brest Bretagne Handball képviseli majd. Viszont nem Las Vegasban játszanak majd a csapatok.

Mégsem utazik az Egyesült Államokba a Pick Szeged
A szervezők mostani bejelentéséből kiderült, hogy a tornát mégsem az Egyesült Államokban, hanem Európában rendezik meg.
– Az elmúlt hónapokban rendkívül szoros párbeszédet folytattunk a projekt minden résztvevőjével, és a jelenlegi, az Egyesült Államok és Európa közötti kiszámíthatatlan politikai környezet alapján úgy döntöttünk, hogy az első eseményt Európában rendezzük meg. Normál körülmények között egy ilyen nemzetközi kulturális és sportprojektet nem befolyásolna a politikai légkör, azonban felmértük a helyzetet, és be kell látnunk, hogy a jelenlegi körülmények között túl nagy a kockázata annak, hogy előre nem látható kihívások merülnek fel, amelyek negatívan befolyásolhatják a projektet – nyilatkozta Mads H. Winter, a Pro Handball USA vezérigazgatója.
A felkészülési torna időpontja nem változott, azt viszont nem közölték, hogy Európában hol rendezik meg a tornát.
