Gyors gólváltás után pontosztozkodás a dél-alföldi derbin

A Kecskemét elleni évnyitó után menesztette Aczél Zoltánt a Szeged-Csanád Grosics Akadémia, amely azóta már ki is nevezte Laczkó Zsoltot a vezetőedzői posztra. A szegedi együttest azonban még a szakmai stáb irányította a Békéscsaba elleni dél-alföldi derbin, amit a Szent Gellért Fórumban vívtak. A Szeged-Csanád GA haza pályán is megkezdte a tavaszi szezont.

Szeged-Csanád GA fölény, gól nélkül
Az első perctől magához ragadta a gyeplőt a Szeged-Csanád GA, és a 8. percben már előnybe is kerülhetett volna. Kurdics beadását Vágó fejelte kapura, a kísérletet fogta a békéscsabai kapus. Ahogy várható volt, feszült hangulatban telt a meccs, kemény belépők tarkították a játékot.
Az első negyedóra végén Novák került nagy helyzetbe, közelről fejelhetett szemben a kapuval, de fölé bólintott a szegedi házigólkirály. A 18. percben ismét Vágó veszélyeztetett, ezt lövést már nagyobb bravúrral hárította Póser. Az első félidő hajrájában még egy szabadrúgást öklözött ki a vendég kapusa, más érdemleges már nem történt a szünet előtt.
Döntetlen a dél-alföldi derbin
Rögtön góllal indult a második játékrész, a 47. percben a Szeged került előnybe: Kalmár bal oldali beadására Novák érkezett középen, a támadó a léc alá bombázta a labdát (1–0). Nem tartott sokáig a szegedi öröm, nyolc perccel később egyenlített a Békéscsaba: Zsolnai kiugratása után Borsos Filip Molnár-Farkas Tamás lábai között lőtt a hálóba (1–1).
Élete első NB II-es meccsén léphetett pályára a nemrég profi szerződést aláíró Mádi. A fiatal játékos jól szállt be, néhány perc játék után egy szegedi kontra főszereplője volt, azonban végül a labda nem jutott el hozzá, hogy lőhessen. A gyors gólváltás után nem forogtak veszélyben a kapuk, inkább a mezőnyben zajlott a játék. Még a legvégén védett egy Póser, az eredmény már nem változott. A mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult, csakúgy mint augusztusban Békéscsabán.
Labdarúgó NB II, 17. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum. Vezette: Katona Balázs (Szabó Dániel, Topálszki Szabin)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (0-0)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Molnár-Farkas – Sándor M. (Mádi Sz., 67.), Szilágyi, Rjaskó, Kalmár, Kurdics (Zvekanov, 67.)– Vágó, Márkvárt, Holman (Tóth-Gábor, 87.), Bodnár (Kun, 77.) – Novák Cs. (Borvető, 77.). Megbízott edző: Kapics Bekim
Békéscsaba 1912 Előre: Póser – Major G. (Papp Á., a szünetben), Kelemen D., Kuzma, Mikló, Kotula – Balla K., Pintér B., Zsolnai – Borsos (Daru, 79.), Nagy R. (Szabó B., 79.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerzők: Novák (47.), illetve Borsos (55.)
Csató Sándor és Germán Tamás értékelése a dél-alföldi rangadót követően:
