Harmadik paralimpiai érmét is megszerezte Pap Bianka, ennek a színe ezüst

A magyar úszók 7 éremmel zárták a világeseményt

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
11 órája

A magyar úszó egy bronz- és egy aranyérmet szerzett ezt megelőzően a párizsi paralimpián.

A korábban 400 gyorson bronzérmet szerző, majd 100 méter háton győztes Pap Bianka (aki itt megvédte címét) a legjobb idővel jutott be az esti döntőbe az SM10-es kategória 200 méteres vegyesúszó számában.

A magyar parasportoló délelőtt 2:33.28 perc alatt teljesítette a távot, s ezzel több mint másfél másodperccel volt gyorsabb, mint az őt követő riválisa.

A női 200 méteres vegyes úszás fináléjéban a második helyen végzett. A kétszeres olimpiai bajnok 2:29.02-es idővel zárt a kínai Csang Meng mögött.

A párizsi magyar küldöttségnek így már 14 érme van, a mérleg most 5 arany, 5 ezüst és 4 bronz. A magyar úszók 3-3 arannyal és ezüsttel, valamint egy bronzzal zárták a 2024-es paralimpiát.

Címlapfotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós