Paralimpia: két érem után harmadik számában is döntős Pap Bianka

Folytatja remek formáját

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
19 órája

A magyar úszó egy bronz- és egy aranyérmet szerzett eddig a párizsi paralimpián. Megvan az esélye az újabb dobogóra is.

Pap Bianka a legjobb idővel jutott be az esti döntőbe az SM10-es kategória 200 méteres vegyesúszó számában.

A magyar parasportoló délelőtt 2:33.28 perc alatt teljesítette a távot, s ezzel több mint másfél másodperccel volt gyorsabb, mint az őt követő riválisa.

A korábban 400 gyorson bronzérmet szerző, majd 100 méter háton győztes Pap Bianka (aki itt megvédte címét) előtt felkínálkozott az esély az újabb dobogóra.

Az úszóprogram ezzel a számmal zárul a magyarok számára.

Címlapkép: Szabó Miklós