Az örökrangadó 23. felvonása következik a Magyar Kupa fináléjában

Mindkét nagycsapat hozta a kötelezőt az elődöntőben

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2024. május 18., szombat

Az OTP Bank - Pick Szeged a HSA NEKA 39-33-as, a Telekom Veszprém a Dabas 38-27-es legyőzésével jutott a fináléba. A Szeged a nyolcadik, a Veszprém a harmincegyedik elsőségére készül. A döntő vasárnap 18 órakor kezdődik.

Nem könnyítették meg a szegediek dolgát

5-4-re vezetett a Szeged, de utána nagyon beragadt Kárpáti Krisztián együttese: sorozatban három gólt szerezve lépett el a NEKA (5-7). A szegedi egyenlítés 11-11-nél jött össze, akkor azonnal fordítani is sikerült. A félidőre kétgólos előnnyel mehetett a Pick. amelynek a dolgát sokszor megnehezítette ellenfele a nyitott védekezéssel, gyors indulásokkal és a 7 a 6 elleni játékkal.

A félidőben 17-15 volt a Picknek.

A játék képe nem sokat változott a korai percekben. A találkozón először a 40. percben vezetett három góllal a Pick (25-22). A NEKA 7 a 6 elleni játéka teljesen szétesett, úgy tűnt elfogyott a pirosmezesek koncentrációja hozzá, sorra szerezte az üreskapus gólokat a Szeged (27-22). Frimmel jóvoltából született meg a Kékek 30. gólja.

Ismét jött egy megtorpanás a Pick részéről, amit könyörtelenül kihasznált a NEKA, amely kettőre ledolgozta hatgólos hátrányát. Közben a Pick Szeged legjobbját, Sostaricot piros lappal állították ki, majd nem sokkal később a másik oldalt is villant egy piros. Az utolsó percekre azonban kinyílt az olló, teljesen elfáradt a fiatalokból álló ellenfél.

Végeredmény: OTP Bank - Pick Szeged - HSA NEKA 39-33

Fotó: Földi Imre

A Veszprém is hozta a kötelezőt

Lendületesen kezdtek a bakonyiak, akik a korai percekben kiépítették már egy ötgólos előnyt (8-3). Ezután közeledni tudott a Dabas, 2-3 gólon mozgott a felek közti különbség. A félidőhöz közeledve visszaállt a korábbi veszprémi vezetés, a szünetben 22-17 volt.

A második játékrészben már nem volt kérdés, rövidre zárta a Veszprém a döntőbe jutás kérdését. A bakonyiak folyamatosan építették előnyüket, amit egészen 13 gólig feltornáztak. A vége szorosabb, 38-27 lett.

Slágerdöntő következik

Immár 23. alkalommal rendeznek örökrangadót a Magyar Kupa döntőjében. A Veszprém eddig 17-szer, a Szeged ötször diadalmaskodott.

A bakonyiak eddig 39-szer játszottak finálét a hazai kupasorozatban és harmincszor meg is nyerték azt. A hétszeres győztes Szegednek a tavalyi volt a 22. fináléja.

Utoljára 2019-ben nyert kupát a Pick, akkor is a Veszprém volt az ellenfél.

A kupa legutóbbi tíz fináléja

Az utóbbi tíz évben nyolc alkalommal rendeztek Szeged-Veszprém finálét. Ez alól kivétel a 2020-as év volt, amikor a sorozat félbeszakadt a koronavírus világjárvány miatt, illetve két évvel ezelőtt veszprémi házidöntőt játszottak. 2022-ben az elődöntőben csapott össze a két örökrivális, ami egy 30-27-es bakonyi sikert hozott.

2013, Pécs: MKB Veszprém KC-Pick Szeged 36-30 (17-12)
2014, Pécs: MKB MVM Veszprém-Pick Szeged 27-21 (13-13)
2015, Pécs: MKB MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged 26-22 (12-11)
2016, Debrecen: MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged 27-26 (10-12, 24-24), hétméteresekkel
2017, Debrecen: Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 23-22 (13-9)
2018, Debrecen: Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 23-21 (10-11)
2019, Debrecen: MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém 28-27 (17-10)
2020: a koronavírus-járvány miatt nem rendezték meg
2021, Szigetszentmiklós: Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 28-26 (14-12)
2022, Győr: Telekom Veszprém - Fejér-B.Á.L. Veszprém 42-19 (23-10)
2023, Győr: Telekom Veszprém - OTP Bank-Pick Szeged 35-32 (17-15)