Labdarúgás: nyerhető meccsen mentett pontot a Mórahalom

2013. május 4., szombat
morahalom_sz2011_17_il

Óriási helyzeteket is elpuskázott a Mórahalom a listavezető ellen, ám a végén mégis a homokhátiaknak kellett pontot menteniük.

Az utóbbi fordulókban hullámzó teljesítményt nyújtott a hazai csapat. A Vecsés kiütése után a Soroksár diadalmaskodott a Homokháton, majd a sereghajtó Hódmezővásárhely otthonában következett váratlan vereség, amelyet a Kecskemét II. ellen sikerült kompenzálni. Persze, kérdéses, hogy annak a bizonyos vásárhelyi kötelező három pontnak az elhullajtása nem jár-e végzetes következményekkel a bennmaradásért folytatott harcban. Kalkulálgatni lehet, de az úgy a legbiztosabb, ha minél kevesebbet kell - azaz mindig nyer a csapat. A Mórahalom ennek szellemében vágott neki a tavasznak

Csák Zoltán

irányításával, így szombat délután ennek szellemében lépett pályára a listavezető elleni hazai meccsen. Bár a Csongrád megyei csapatok ellen tavasszal ugyan hét pontot gyűjtött - csak a makói 1-1-nél vesztettek pontot, a Tisza Volánt 3-1-re, a Vásárhelyt legutóbb 2-1-re verték -, a Haraszti annak dacára állt az Alföld csoport élén a találkozó előtt, hogy szurkolói számára csalódást keltő eredményeket ért el gyengébb ellenfelekkel szemben, s képes volt hazai pályán nagyobb pofonba is beleszaladni (1-4 a Gyula ellen). S nem feledkezhetünk meg arról a tényről sem, hogy az ősszel a még

Tóth Ákos

vezette Csongrád megyei csapat idegenben aratott 1-0-s diadalt mostani ellenfelével szemben. Mindezek fényében igazi hatpontos rangadóra lehetett számítani a szombat délutáni mórahalmi találkozón. A találkozón, amely teljesen kiegyenlített játékot hozott. Sőt, az első félidőben

Sarnyai

szabadrúgásánál az első félidőben a hazaiak szerezhették volna meg a vezetést, de hatalmas bravúrt mutatott be

Vasvári

kapus. A kiegyenlített játék tovább zajlott a szünet után is. Bár ügyesen szövögette akcióit a vendégcsapat, s nem is voltak veszélytelenek a harasztiak, de játékukban nem volt benne a gól. A félidő derekán rendkívül beszorított ellenfelét a homokháti gárda, előbb

Gahwagi

, majd

Ngalle

lőtt egy-egy kapufát, aztán egy szélről belőtt labdára remek ütemben vetődött be ifjabb Csák, s csak centikkel pöckölt a jobb kapufa mellé. Aztán a homokháti forróságba derült égből sújtott le a dunaharaszti ménkű! Egy baloldali szögletet a rövid oldalon helyezkedő hazai védelem fölött íveltek át a hosszúra a vendégek, ahol egy visszafejelt labdát

Németh

egy lépésről stukkolt a hazai kapuba (0-1). Ám nem adták fel a hazaiak! A 85. percben egy jobb oldalról átívelt labdát az érkező

Domonkos

szabályos körülmények között fejelt Vasvári kapujába, ám a partjelző intésére les címén érvénytelenített a játékvezető. Az utolsó pillanatokban a mórahalmiakat leszámítva talán már mindenki elkönyvelte a vendégek győzelmét, amikor egy a harasztiak kapujától 20 méterre történt labdaszerzést szabálytalanság követett. A megítélt szabadrúgáshoz a kameruni légiós Ngalle állt, akinek laposan meglőtt labdája egyet pattanva meglepte Vasvárit, a vendég kapus pedig dermedten nézte, ahogy a játékszer a kapujában landol (1-1).

Benyovszki

játékvezető a gól után le is fújta a találkozót. Csák Zoltán alakulata legközelebb a Maros mentén vív megyei rangadót a Makó ellen, május 12-én, vasárnap 17 órától. Várhatóan az sem lesz egy unalmas derbi!

Labdarúgó NB III Alföld csoport 22. forduló:

Mórahalom VSE - Dunaharaszti MTK 1-1 (0-0)

Mórahalom, 200 néző. Vezette: Benyovszki (Mihálik, Petrovszki)

Mórahalom:

Kovács K. - Sarnyai, Udvari (Kothencz 78'), Nagy Z., Podonyi, Vojnic-Zelic, Magyar, Ngalle, Fülöp (ifj. Csák 50'), Gahwagi (Domonkos 67'), Faragó.

Csák Zoltán.

Dunaharaszti:

Vasvári - Grimm, Ughy, Rétsági, Dallos, Németh, Wágner, Mészáros, Rebecsák (Miholics 72'), Dabasi, Dobesch (Salami 88').

Technikai vezető:

Csapó László.

Ngalle (90'), ill. Németh (74').

Faragó (24'). Csák Zoltán:

"A látottak alapján a döntetlen akár reális eredmény is lehetne, ám nekünk nem ez a két pont hiányzik, hanem sokkal inkább a Vásárhelyen elvesztegetett három... Sajnos egyre kevesebb az esélyünk odaérni az 5. helyre. De nem adjuk fel, megcélozzuk a legjobb 6. pozícióját!"