Vízilabda: a vereség mindig rosszkor jön

2012. december 7., péntek

Sikertelen bajnoki fordulón vannak túl megyénk OB I/B-s vízilabda csapatai. A szegedi póló sulisok a dobogóért folytatott küzdelemben szenvedtek nem várt vereséget hazai pályán a kanizsai vetélytársuktól, míg a vásárhelyieknek nem sikerült borítaniuk a papírformát és szintén hazai környezetben kaptak ki sima mérkőzésen az eddig pontveszteség nélkül álló központi sportiskolásoktól.

A Szegedi sportuszodában

Páll Bence

góljával a második perc elején vezetést szerzett a Póló Suli, de a negyed közepén előbb

Kaszper

egyenlített, majd a mezőny legeredményesebb játékosa, a kanizsai

Kéri Péter

is elkezdte a gólgyártást (5. perc: 1-2).

Barna

lőtt akciógólt, majd Hulmann center pozícióból egyenlített (13. perc: 5-5), sőt Barna Tamásnak a negyed vége előtt tíz másodperccel lőtt akciógóljával hosszú idő után ismét a Póló suli vezetett. A harmadik negyed Kéri Péter akciógóljával indult, de Lehmann büntetője is jó volt (21. perc: 7-6). Sajnos ez a negyed Kéri akciógóljával zárult és a záró játékrész is hasonlóan folytatódott (26. perc: 7-8). A hazaiak

Szabó Gábor

révén előnyből még egyenlítettek, de a három perccel a vége előtt lőtt

Fábry

gólra már nem volt válasz annak ellenére, hogy az utolsó másodperceket előnyben játszotta a hazai gárda. Az SZVPS először szenvedett vereséget ebben a bajnoki évben és ez a vereség könnyen akár a dobogós helyezésbe is kerülhet.

Vízilabda OB I/B “A” csoport 9. forduló:

Szegedi Vízipóló Suli – Kanizsa VSE 8-9 (2-3, 4-2, 1-2, 1-2)

Szegedi sportuszoda. Vezette: Horváth M., Marnitz M.

Papp V. – Lehmann 2, Szabó G. 1, Nádasdi Z., Páll B. 1, Makra Zs., Barna T. 3.

Nagy M., Zsigri, Török A., Hulmann 1, Karácsonyi, Tóth D.

Edzők:

Éles Vilmos, Major Levente.

Kanizsa:

Kiss Cs. – Vírt 1, Gulyás, Szilvasán 1, Kéri P. 4, Kaszper 1, Kádár.

Bencz 1, Karácsony, Mrvicic, Kiss Zs., Fábry 1.

A 9. forduló további eredményei:

Bánki VSE – Hírös Sport Kecskemét 3-18. A Honvéd-Pesterzsébet – Ceglédi VSE mérkőzést elhalasztották, míg a PSN Zrt-Pécsi VSK csapata szabadnapos volt.

Az OB I/B “A” csoport állása 9 forduló után:

1. Hírös Sport Kecskemét 7 5 2 0 17 pont 2. Honvéd-Pesterzsébet 7 4 2 1 14 pont 3. Szegedi VPS 7 4 2 1 14 pont 4. Kanizsa VSE 6 4 0 2 12 pont 5. Ceglédi VSE 7 3 0 4 9 pont 6. PSN Zrt-Pécsi VSK 7 1 0 6 3 pont 7. Bánki VSE 7 0 0 7 0 pont.

A 10. forduló párosítása:

PSN Zrt-PVSK – Bánki VSE, Hírös Sport Kecskemét – Ceglédi VSE, Honvéd-Pesterzsébet – Kanizsa VSE. A Szegedi VPS csapata szabadnapos lesz. Hódmezővásárhelyen a Központi Sportiskolások csapata vendégszerepelt. A fővárosiak a több elhalasztott mérkőzés miatt eddig mindössze négy találkozón szálltak vízbe és azokat meg is nyerték, így a vásárhelyiek szerény reményekkel várták az összecsapást. Kristó Gábor alig fél perc elteltével vezetést szerzett a HVSC-nek, de a folytatásban a vendégek két gólzsákja, Székely Bulcsú és Csapó Miklós fordított (4. perc: 1-2). 1–3 után Hajdú József és Kristó Gábor révén – a hazai szurkolók kellemes meglepetésére - egyenlíteni tudtak a vásárhelyiek. A második negyedben sokáig csak a vendégek értek el találatot és három góllal (13.perc: 3-6) el is húztak. Ez a különbség a harmadik negyedben tovább nőtt (21.perc: 5-10), de a negyed végére Hajdú góljai felcsillantották egy esetleges hazai pontszerzés reményét (22. perc: 7-10). A záró negyedben azonban már nagyon kijött a két csapat játékosállománya közötti különbség és a fővárosiak fölényessé tudták tenni a győzelmüket.

Vízilabda OB I/B “B” csoport 9. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC – KSI SE 9-17 (3-3, 2-4, 2-4, 2-6)

Hódmezővásárhely. Vezette: Dalmándy, Tóth S.

HVSC:

Meszlényi – Szabó J., Kristó G. 2, Hajdú J. 4, Orosz 1, Fodor, Vígh Cs.

Vígh Sz., Zentai 1, Pölös 1, Kristó V., Gallyas, Könyves.

Bertók Gyula.

KSI:

Szokolay – Székely B. 4, Boros T. 5, Fejős, Vereczkey, Csapó M. 5, Kovács G. 1. Csere: Kardos G. (kapus), Hevesi, Haraszin, Kerschbaum 1, Kemény K., Bernula, Kalanovics 1.

Edzők:

Horváth János, Horváth Dániel.

9/1, ill. 9/4.

1/1, ill. 1/1.

Könyves, ill. Vereczkey.

Tatabányai Vízmű – Érd-MAFC 14-8, Angyalföldi SI-DSE – Újpest VUSE 9-8. A Miskolc VSI szabadnapos volt.