Vízilabda: az ötödik helyért folytathatja a Pólósuli

2012. május 16., szerda

A rájátszásokkal folytatódott a vízilabda OB I/B, a felsőházban szereplő Szegedi Vízipóló Suli kettős vereséget szenvedett az egriek második vonalbeli gárdájától, így a folytatásban csak az ötödik helyért játszhat tovább az Éles-gárda. Nehéz helyzetben került viszont a Hódmezővásárhelyi VSC. A vásárhelyiek a kiesés - ha egyáltalán lesz ilyen - elleni küzdelemben elveszítették első mérkőzésüket a fővárosban.

Az 1-8. helyért folytatott rájátszás első fordulójában egy héttel ezelőtt a Szegedi Vízipóló Suli súlyos, 10-3 arányú vereséget szenvedett Egerben, a Heves megyei székhely második csapatától, így őszintén bevallva kevés esélye maradt Makráéknak arra, hogy a szegedi visszavágón kiharcolják a négy közé kerülést. Jól kezdtek

Éles Vilmos

tanítványai, hiszen

Barna Tamás

előbb értékesített egy büntetőt, majd szabbaddobásból is betalált (2. perc: 2-0). A nagy előny tudatában azonban nyugodtan játszhattak az egriek, akik két akciógóllal

Kovács Gábor

révén előbb szépítettek, majd

Mezei Tamás

találatával döntetlenre hozták az első negyedet (2-2). A második negyed közepén két góllal elhúztak a vendégek, előbb

Kovács G.

értékesített egy büntetőt, majd

Chilkó Márton

egy fórt (12. perc: 2-4). A negyed hátralévő részében előbb Barna T. előnygóljával szépített az SZVPS, de erre Keresztes révén szintén előnyből válaszolt az Eger. A játékrész utolsó találatát

Makra Zsolt

lőtte előnyből (16. perc: 4-5), de ezzel együtt a vendégek nyugodtan vonulhattak pihenőre. A harmadik negyed közepéig tartották a lépést a hazaiak az egriekkel, hiszen Tóth Dániel előnyből még egyenlített, majd Keresztes találatát Barna T. egalizálta ötméteresből (20. perc: 6-6). A negyed második fele azonban egyértelműen a vendégeké volt, egy újabb Keresztes-gól és Chilkó duplája el is döntötte a továbbjutást (22. perc: 6-9). A záró játékrészt egy megúszás után Kovács Gábor gólja nyitotta, majd a közel három perces gólszünetet

Jakab

révén szintén a vendégek törték meg (27. perc: 6-11). A folytatás már nem hozott különösebb izgalmakat, az utolsó két percben a két akciógólt szerző Barna Tamás találatai között az egri

Mezei

is betalált (32. perc: 8-12), így megérdemelten nyert és a négy közé került az alapszakasz "B" csoportjának győztese, az egri gárda.

Vízilabda OB I/B rájátszás az 1-8. helyért 2. mérkőzés:

Szegedi Vízipóló Suli - EKF EGERFOOD-IMOLA 8-12 (2-2, 2-3, 2-5, 2-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda. Vezette: Füzesi Zs., Mucskai P.

SZVPS:

Molnár D. - Nagy G., Nádasdi Z., Németh Z., Tóth D. 1, Makra 1, Barna T. 6.

Balogh Á., Lakatos M., Katona D., Zsigri B., Márkus M., Török A., Nádasdi G.

Éles Vilmos.

Eger:

Veres - Kovács G. 3, Farkas P., Molnár A., Mezei T. 2, Petrovai, Keresztes F. 3.

Mikuska, Baróthy, Chilkó M. 3, Jakab D. 1, Fábián P., Lőrincz, Muth.

A felsőházi rájátszás további eredményei:

Hegyvidék-YBL WPC - Újpest Vízilabda USE 8-9, 13-9 (összesítésben: 21-18) Kecskeméti Sportiskola - Vízmű-HPVK-ESMTK 11-11, 8-2 (összesítésben: 19-13) KSI - BVSC-Zugló Tipo 10-11, 13-7 (összesítésben: 23-18) Az 1-4. helyezésért Hegyvidék - Kecskemét, illetve Eger - KSI párosításban folytatódnak a küzdelmek, míg az 5-8. helyért az első körben a Szegedi VPS - BVSC (05.19 Szeged, 05.26 Budapest) és az Újpest- Vízmű találkozókra kerül sor.

Rosszul kezdett a kiesés ellen küzdő HVSC

A kiesés elkerüléséért három gárda, a Hódmezővásárhelyi VSC, a Csabai Csirkefogók és a fővárosi Bánki Vízisport Egyesület csapatai játszanak oda-visszavágós körmérkőzéses rendszerben. Az első fordulóban a hazai pályán szereplő csabaiak 14-10-re nyertek a budapestiek ellen. A második körben a Bánki VE a HVSC-t fogadta. Kürtös góljával ugyan a pályaválasztók szereztek vezetést, de

Hajdú József

két előnygóljával a negyed közepére fordított a Vásárhely (4. perc: 1-2).

Bánhalmi

egyenlített, majd előbb

Szabó János

akcióból volt eredményes, Hajdú pedig ötméteresből kettőre növelte a HVSC előnyét (8.perc: 2-4). A negyed utolsó másodpercei egy gyors gólváltást hoztak, de

Gallyas

utolsó másodpercben lőtt góljával megnyugtatónak tünt a vásárhelyiek előnye (3-5). A második játékrész elején

Vígh Csanád

akciógóljával már hárommal húzott a Török-legénység, de sajnos a vásárhelyiek nem tudták kihasználni a lélektani előnyüket és a szívósan küzdő fővárosiak a nagyszünetig egy gólra faragták le a hátrányukat (16. perc: 7-8). Szünet után Hajdú József értékesítette a

Fodor Ádám

ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt, majd Simon akciógóljára még

Győri Attila

akciógóljával először vezettek a fővárosiak (24. perc: 12-11). Az utolsó negyedre kapust cserélt

Török Sándor

edző, de a forró hangulatú találkozón már ez sem segített. A vásárhelyiek edzőjét a zárónegyed elején -

Könyves Géza

kiállítását követően - a játékvezetők piros lappal elküldték a medence partjáról. A folytatásban

Szabó Cs.

és Győri góljaival 14-11-re elment az emberfórjait remekül kihasználó Bánki VE és innen már nem tudott felállni a vásárhelyi alakulat, amely ezzel a váratlan vereséggel nehéz helyzetbe került. A hétvégi harmadik fordulóban, szombaton 15 órakor a csabaiak látogatnak a vásárhelyi uszodába, ahol a HVSC számára immár kötelezővé vált a győzelem.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 17-19. helyért 2. forduló:

Bánki Vízisport Egyesület - Hódmezővásárhelyi VSC 16-14 (3-5, 4-3, 5-3, 4-3)

Budapest, Komjádi Sportuszoda. Vezette: Ifj. Kuncz L., Jancsecz Gy.

Bánki VE:

Horváth A. - Dékány 1, Győri A. 3, Bánhalmi 1, Szabó Cs. 1, Kürtös 1, Róth 1.

Farkas G., Torda P., Simon T. 2, Haris, Koczka B. 2, Szilágyi B. 2, Ábrahám 2.

Tóth Károly.

HVSC:

Bodor - Vígh Sz., Hajdú J. 6, Vígh Cs. 1, Fodor Á. 2, Gallyas 2, Könyves.

Frankó, Szabó J. 2, Kis L., Pölös, Orosz R., Kristó V. 1.

Az állás a 17-19. helyért:

1. Csabai Csirkefogók VK 1 1 0 0 14-10 3 2. Bánki VE 2 1 0 1 26-28 3 3. HVSC 1 0 0 1 14-16 0