Választás 2026 - rekordrészvétel mellett zárult a szavazás


Az NVI a nap folyamán kétóránként közöl összesítést a választási részvételi arányokról. Már a 9 órai adatok is rendkívül magasak voltak. A következő adatok 13 óra után lesznek elérhetők az NVI honlapján.

Négy évvel ezelőtt 11 óráig ugyanis a választók 25,77 százaléka ment el szavazni, most pedig 37,89 szazalék.
A részvételi arány továbbra is Békés vármegyében volt a legmagasabb, 40,69 százalék. A fővárosban a szavazók 36,98 százaléka, 470 230 választópolgár adta le szavazatát 9 óráig.
Mint ismert, vasárnap reggel hat órakor megkezdődött a voksolás az ország 10 047 szavazókörében az országgyűlésiképviselő-választáson. Este hét óráig mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
Itt nézheti meg a részvételi arány vármegyénkénti eloszlását:
Csongrád-Csanád vármegyében a választásra jogosultak 39,50 százaléka szavazott 11 óráig.
Továbbra is a 4-es, Makó és Hódmezővásárhely környéke volt a legaktívabb, ott 43,01 százalékon áll a mutató. A Szegedet érintő két kerület fej-fej mellett halad, az 1-esben 37,12 százalékos, a 2-esben 37,71 a részvételi arány. Szegeden 11 óráig 45077-en adták le szavazatukat összesen. Újszentivánon a legaktívabbak a szavazók, ott 46,77 százalék a részvételi arány, Öttömös voltak a legkevesebben, ott 32,26 százalékon áll a mutató.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.