Politika

Orbán Viktor: Esnek ki a csontvázak Zelenszkij szekrényéből +videó

SzegedMA
Szerző: SzegedMA
2026. március 27., péntek
Megdöbbentő részleteket közölt a kormányfő a legutóbbi videójában az ukrajnai pénzmozgásokkal és az amerikai választási beavatkozással kapcsolatban. Orbán Viktor kijelentette, hogy az elszegényedett országból dollármilliárdok vándoroltak Magyarországon keresztül Nyugatra, sőt a források jelentős része az amerikai demokraták kampányát segítette. A miniszterelnök szerint az aranykonvoj ügye is bizonyítja, hogy Zelenszkijéknek semmi sem drága.
Orbán Viktor: Esnek ki a csontvázak Zelenszkij szekrényéből +videó
Fotó: Orbán Viktor/Facebook

„Újabb lebukás… Esnek ki a csontvázak Zelenszkij szekrényéből” – írta a friss videójához Orbán Viktor. A miniszterelnök újabb fejleményekről számolt be: Ukrajnából folyamatosan szállítottak dollármilliárdokat Magyarországon keresztül Nyugatra. Ezzel más megvilágításba kerül a Magyarországon elfogott ukrán aranykonvoj ügye is – szúrta ki a Magyar Nemzet.

Orbán Viktor szerint Ukrajna aranyával és dollármilliárdokkal fizettek Nyugaton a háború támogatásáért. Fotó: Illusztráció/MTI
Orbán Viktor szerint Ukrajna aranyával és dollármilliárdokkal fizettek Nyugaton a háború támogatásáért. Fotó: Illusztráció/MTI

Orbán Viktor újabb ukrán titkokat fedett fel

– Tegnap kiderült, hogy Zelenszkij elnök az amerikai elnökválasztáson az ukránbarát elnöknek juttatott pénzt Donald Trumppal szemben – mondta el a videóban Orbán Viktor. Ez azt jelenti, hogy ukrán pénzből támogatták a demokraták kampányát. – Ugyanezt teszik most Magyarországon: ukránbarát kormányt akarnak, ukrán ügynököket küldenek, az ukránbarát ellenzéknek segítenek. Az ukrán aranykonvoj ügyében folytatott nyomozás azt is felderítette, hogy nem csak Nyugatról áramlott Ukrajnába a pénz, hanem visszafelé is, vagyis az elszegényedett Ukrajnából folyamatosan szállítottak dollármilliárdokat Magyarországon keresztül Nyugatra – jelentette ki a miniszterelnök. Hozzátette: 

Azt is tudjuk, hogy a pénzek nagy részét átutalták Amerikába. Zelenszkij elnöknek semmi sem drága, ukrán arannyal és dollárral fizet azoknak, akik hajlandók támogatni Ukrajna háborúját. Magyarországon itt ennek véget vetünk.

 

További híreink:

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.