Politika

Mihálffy Béla újrázhat, hárman először indulnak a választáson a vármegyében

Kibédi Péter
2026. január 10., szombat
Három új jelölttel indul harcba a választók bizalmáért a Fidesz-KDNP a vármegyében. Mihálffy Béla újra lehetőséget kap, hogy kiharcolja a választók bizalmát.
Mihálffy Béla újrázhat, hárman először indulnak a választáson a vármegyében
Fotó: Kerekes Balázs

Szombaton a Fidesz jelöltállító kongresszusán muatták be a kormánypártok egyéni képviselőjelöltjeit, köztük a négy Csongrád-Csanád vármegyei indulót is. A négy évvel ezelőtti indulók közül csak Mihálffy Béla indul újra, három körzetben új jelöltek lesznek.

A 106 jelöltből 42-en új indulók lesznek, a vármegyében Mihálffy Béla kap lehetőséget az indulásra
A 106 jelöltből 42-en új indulók lesznek, a vármegyében Mihálffy Béla kap lehetőséget az indulásra Fotó: Kerekes Balázs

Mihálffy Béla újra indul a képviselőségért

Orbán Viktor a kongresszuson kiemelte, hogy a Fidesz jelöltjei higgadt, magabiztos és tapasztalt emberek, akikre Magyarországnak nagy szüksége van.

 A miniszterelnök külön köszönetet mondott azoknak a jelölteknek, akik helyet adtak a fiatalabb generációnak „a tudásuk és tapasztalataik átadásával”. A 106 körzetből 42-ben lesz új jelöltje a kormánypártnak.

Csongrád Csanád vármegyében az előző négy évben is Szeged és a Homokhátság képviselőjeként sikeresen dolgozó Mihálffy Béla lehetőséget kap a folytatásra. Ahogy eddig is, a vármegye 2-es választókerületében élőkért szeretne dolgozni. 

Az 1-es, szegedi központú választókerület új jelöltje Farkas Levente, a Fidesz szegedi önkormányzati frakcióvezetője indul a választáson.

A vármegye másik két választókerületében is új jelöltek indulnak. A 3-as, Szentes-Csongrád központú választókerület jelöltje Szabó István küzd meg a szavazatokért, a 4-es, Makó-Hódmezővásárhely központú választókerületben Czirbus Gábor indul. 

A vármegyében ebben a ciklusban csak 1-es választókerületben nem kormánypárti képviselő dolgozott a Parlamentben.

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.