A rezsicsökkentésnek infrastrukturális hátteret kell biztosítani a gáztározók visszavásárlásával, ezen a területen nem is lett volna szabad privatizálni - mondta a Parlamentben B. Nagy László. Botka László szerint 500 milliárd forintnyi EU-s forrás ragadt benn a kormány felelőtlen gazdaságpolitikája miatt.
Magyarország a második legtöbb uniós forrást hívhatja le egy főre vetítve a következő hétéves uniós finanszírozási ciklusban, 2014 és 2020 között. Összesen 712 ezer forint jut majd támogatásként minden állampolgárra (ez az összeg 660 ezer forint volt 2007 és 1013 között) - derült ki hétfőn az Országgyűlés ülésén. „Ezek a számok nem légből kapottak, ezek mindenhol Európában megjelenő adatok, amibe az ellenzéki pártok belekötöttek azzal, hogy milyen árfolyamra és milyen lakosságszámra számoljuk ki az egy főre jutó uniós forrást. De bárhogy számoljuk is, mindenképp sikernek könyvelhető el, hogy csökkenő összuniós keretből a támogatásunk mértéke és struktúrája előrelépésnek tekinthető” – mondta el a parlamenti folyosón portálunknak
B. Nagy László
(Fidesz) szegedi országgyűlési képviselő
(képünkön)
, a megyei kormányhivatal vezetője. A politikus a rezsicsökkentéssel kapcsolatban kifejtette, most az a cél, hogy az infrastrukturális háttér biztonságát megteremtsük. „Minden ország törekedik arra, hogy az energetikai ellátását nemzetstratégiailag kiemelten kezelje. Azért nagyon fontos, hogy ne egy német cég, az E.ON és az orosz állam közötti szerződéstől függjön a magyar lakossági gázár, ezért stratégiai cél a gáztározók visszavásárlása is; ezt a területet egyébként nem kellett volna privatizálni. Ma a lakosság a fizetéséhez képest sokkal nagyobb terhet vállal a gázdíj tekintetében egy magyar polgár, mint más európai államokban”.
Bohács Zsolt
fideszes képviselő is a rezsicsökkentés kapcsán emelte ki azt, hogy elsődleges szempontnak kell lennie: ne egy német–orosz szerződéses viszony szabja meg, hogy mennyi kerüljön ki az emberek zsebéből. „Ha az E.ON-t sikerül visszavásárolni, akkor kerülünk tárgyalási pozícióba, de az energiaszektor többi részén is vissza kell szereznünk azt a pozíciót, amit elveszett az elmúlt évek során” – hangsúlyozta.
Botka László
szocialista országgyűlési képviselő, Szeged polgármestere
Orbán Viktor
miniszterelnök uniós értékeléséhez hozzáfűzte, hogy a kormány míg 2012-es évet az elrugaszkodás évének nevezte, addig a GDP 1,5 százalékkal csökkent, és 500 milliárd forint EU-s forrás ragadt benn, mert a vállalkozások a kormány kiszámíthatatlan gazdaságpolitikájának is köszönhetően nem kaptak hitelt az önerőhöz. Hozzátette: Szeged az egyik legsikeresebb város volt eddig is az uniós források felhasználásában, és már elő vannak készítve a következő ciklusra azoknak a nagyberuházásoknak a tervei, amelyekben számít a város az EU pénzére. Ilyen lesz a Déli Tisza-híd, a Biopolisz Park építése, a Tisza-part és a Széchenyi tér rekonstrukciója.
Tekintse meg a SZEGEDma.hu parlamenti videóját is!
http://www.youtube.com/watch?v=4Dv5f-6PhXM
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.