Beszüntette három műsor készítését a Szabadkai Rádió

Három műsor készítése holnaptól szünetel a Szabadkai Rádióban – nyilatkozta a Vajdaság Ma hírportálnak Németh Ernő, a magyar szerkesztőség vezetője.
Németh
a leállás konkrét okáról így nyilatkozott: "Néhány éve még kb. harminc ember készítette a Szabadkai Rádió magyar nyelvű műsorait. Mostanra tízen maradtunk. Gyakorlatilag elfogyott az erő, nem tudjuk többé elkészíteni mindazokat a műsorokat, amelyeket eddig vállaltunk. Tudni kell, hogy korábban 13-15 ember dolgozott állandó munkaviszonyban a magyar szerkesztőségben, és kb. ugyanennyi külsősünk volt. Most tízen vagyunk, azzal, hogy külsős munkatársakra nincs pénz. Pályáztunk különféle alapítványoknál. A Szülőföld Alaptól azt a választ kaptuk, hogy nem kapunk egy fillért sem. Ez a szerkesztőségben roppanást idézett elő. Ha az anyaország számára nem fontos, hogy itt legyen magyar nyelvű gyermekműsor, irodalmi műsor, hangjáték és honismereti műsor, akkor képtelenek vagyunk tovább készíteni ezeket. Szó sincs arról, hogy nem akarjuk tovább gyártani a műsorokat. Egyszerűen nincs több erő a szerkesztőségben. Eddig sem volt már, de valahogy gyűrtük, csináltuk. Ha Magyarországon sem tartják fontosnak, akkor nincs más, leállunk." (Forrás:
)