Közélet

Választani kell: magánnyugdíjpénztár vagy állami nyugdíj

2010. november 24., szerda
Választani kell: magánnyugdíjpénztár vagy állami nyugdíj

Elveszíti jogosultságát az állami nyugdíjra az, aki úgy dönt, hogy magánnyugdíjpénztári tag marad. Ezt a kormányülés után mondta a nemzetgazdasági miniszter. Matolcsy György hozzátette: ebben az esetben az érintett 2012. január 1-jén visszakapja a 14 hónapnyi, jelenleg visszatartott tagdíjbefizetését, de a magánpénztárban gyűjtött pénzét az állam a továbbiakban nem garantálja. Emellett szabadon rendelkezhet munkavállalói nyugdíjjárulékáról, az a 24 százalék viszont, amit a munkaadója fizet utána, nem kerül a számlájára - írja az InfoRádió.

Matolcsy György

szerint a nyugdíjkasszában hatalmas lyuk tátong: miközben 3 ezer milliárd forint feletti a kifizetés, a befizetések 900 milliárd forinttal kevesebbek. 30 százalékra tehát nincs fedezet, ezért volt szükség a nyugdíjmentő törvénycsomagra. Az új jogszabály parlamenti vitáját december 15-éig zárják le, és a 18 magánnyugdíjpénztár mintegy 3 millió tagjának január 31-ig kell eldöntenie, hogy marad-e az adott nyugdíjpénztárban, vagy visszatér az állami rendszerbe. (Forrás: InfoRádió)

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.