A Magyarországi EPS Hőszigetelőanyag Gyártók Egyesülete nevében megkereste szerkesztőségünket Kruchina Sándor szakmérnök, aki szerint Magyarországon már jó ideje csak megfelelőségi igazolással rendelkező építőanyagokat lehet beépíteni. A szakember a „Tűzveszélyesek lehetnek a becsomagolt panelek?” című írásunkra reagált.
Szegeden 2008 előtt nagyon sok panelházat olyan polisztirolos rendszerrel hőszigeteltek, amelyek nem felelnek meg a szabványnak. A felragasztott olcsó, nem szabványos hungarocellek nem tartalmaznak égéskésleltetőt. A panelprogram kiírója csak 2008-tól kötelezi a kivitelezőket, hogy a homlokzati hőszigetelő anyagokról és az alkalmazott technológiáról ki kell kérni a tűzoltóság szakvéleményét. Mindezt csütörtöki megjelenéssel adtuk közre. Várható volt, hogy a hungarocellel foglalkozó szakemberek reagálni fognak írásunkra. Jelentkezett
Kruchina Sándor
szakmérnök, a Magyarországi EPS Hőszigetelőanyag Gyártók Egyesületétől. Levelében ezt írta: „Magyarországon már jó ideje csak megfelelőségi igazolással rendelkező építőanyagokat lehet beépíteni. A rendszerváltás óta a kereskedelmi forgalomban nem lehetett olyan homlokzati hőszigetelést találni, ami az éghetőségi követelménynek nem felelt volna meg. Miskolcon, a vizsgálat kimutatta, hogy jelentős tűzterjedés csak a hőszigetelés nélküli loggián keresztül történt. Ugyanúgy, ahogy a hőszigeteletlen szegedi panelépületen, szeptember 18-án. Itt összesen három szint égett. A neve elhallgatását kérő szakember rosszul tudja. Német nyelvterületen évente 50 millió négyzetméter polisztirol alapú hőszigetelő rendszert építenek be! Tűzvédelmi szempontból a legelőnyösebb, ha a homlokzatot kőzetgyapot helyett polisztirollal szigetelik, és a megmaradó pénzt a gépészeti aknák biztonságosabbá tételére fordítják. Ez tudna életeket megmenteni” – írta levelében Kruchina Sándor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.