Marad a helyén a Szent Korona: elutasították az áthelyezési tervet


Már csak néhány napjuk maradt a szegedi és Csongrád-Csanád vármegyei lakosoknak, hogy döntsenek az energiaárak kedvezményes elszámolásáról. A rezsistop keretében igénybe vehető áramkedvezmény nyilatkozattételi határideje 2026. április 30-án visszavonhatatlanul lejár.

A szabályozás értelmében a kedvezmény egy felhasználási helyen kizárólag egy szolgáltatásra – vagy az áramra, vagy a földgázra – vehető igénybe. Az MVM tájékoztatása szerint országosan már több mint félmillióan éltek a lehetőséggel. Aki nem földgázzal fűt, vagy az áramszámlájában szeretné érvényesíteni a kedvezményt, annak kötelező leadnia a dokumentumot a határidőig.
A helyi fogyasztóknak érdemes sietniük, ugyanis a határidő lejárta után már nincs lehetőség pótlásra, a már benyújtott nyilatkozatok pedig nem módosíthatóak.
A folyamat legegyszerűbben az MVM Next online ügyfélszolgálatán vagy a mobilapplikáción keresztül végezhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.