Nemzetközi partnereket kell bevonni az ELI-be, hogy csökkenhessen a kormányzati támogatás aránya az intézményben.…
Rendkívüli taggyűlésen döntenek az új vezetőről csütörtökön.…
Az ultrarövid lézerimpulzusokkal és az optikai méréstechnikával kapcsolatos kutatási program indult uniós támogatással a vidéki tudományegyetemeken, a 2020 nyaráig tartó projekt költségvetése mintegy 1,4 milliárd forint - tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE)…
Több mint 1,3 milliárd forintot ér az a két lézerberendezés, amelyeknek az összeszerelése zajlik jelenleg az ELI-ben. Az egyiket már jövő év januárjában külsős csoportok is használhatják kísérletekre, egy francia és görög…
Az anyagok felületén zajló atomi szintű folyamatokat vizsgálja mintegy négyszáz kutató a hétfőn kezdődő 33. Európai Felülettudományi Konferencián. Az előadásokon bemutatják a hamarosan nyíló ELI-ALPS lézerközpontot is, mely működéséhez nagy reményeket fűznek…
Önmagában az ELI nem hoz olyan gazdasági hasznot, ami a régió fejlődését szemmel látható módon megváltoztatja – mondja Szabó Gábor. Az SZTE rektora ezért is tartja fontosnak a lézeres kutatóközpont körül egy…
A tavasz végére a megújított szegedi Fidesznek teljes fegyverzetben és győzelmi esélyekkel kell bemutatkoznia a helyi közvélemény előtt.…
Az ELI-HU Nonprofit Kft. közreműködésével mutatkozott be tegnap a magyar vállalkozásoknak a Nemzetközi Visegrádi Alap által támogatott High Time for Beam Time elnevezésű projekt. A kezdeményezés lehetőséget teremt arra, hogy Magyarország, Csehország…
A Szegeden épülő ELI-ALPS európai lézer-kutatóintézettel és a helyi tudományos parkkal való együttműködési lehetőségekről tartottak információs napot olaszországi és szlovén cégek képviselőinek csütörtökön Triesztben.…
Kezdetét vette 40 milliárd forintból az ELI megvalósításának második fázisa. Az ez alkalomból tartott sajtótájékoztatón Corina Crețu regionális politikáért felelős biztos kijelentette, hogy világszínvonalú kutatási környezetet teremt Közép-Európában az unió három országában…