Hétfőn írtuk meg, hogy az önkormányzat a Cserepes sori piac bezárását tervezi. Másnap terepszemlét tartottunk a móravárosi vásártéren, ahol az egyik elkeseredett kereskedő Ceaușescu Romániájához hasonlította az önkormányzat módszereit. Szerdán beszámoltunk arról, hogy a szegediek többsége ragaszkodik a piachoz, ami nem csak sokak megélhetését biztosítja, de nagyon sok embernek kínál megfizethető vásárlási lehetőséget.
Bartók Csaba, a szegedi Fidesz elnöke lapunknak kiemelte, közel száz család alapozta életét a Cserepes sori piacra, emellett több ezer szegedi pénztárcája és szokása végett rendszerint a móravárosi vásártérre járt élelmiszert és egyéb fogyasztási cikkeket vásárolni.
– A Cserepes sori piacra tekinthetünk úgy is, mint egy szociális eladótérre, ahol a kispénzű emberek próbáltak árut eladni és venni
– fogalmazott.
A szegedi Fidesz elnöke hangsúlyozta, ezeket a vevőket most az önkormányzat kitereli a piacról, és betereli egy másik vásártérre, ahol minden bizonnyal csak jóval drágábban tudnak portékához jutni. Ráadásul a kereskedőket megfosztja a munkahelyüktől.
– Láthatjuk, hogy ötéves távlatban nézve évről évre szisztematikus leépítés zajlott. Kényszerpályára helyezték a kereskedőket, olyan árakat diktáltak, amivel nem éri meg kereskedni – fogalmazott Bartók.
Hozzátette, az önkormányzat által előszeretettel hangsúlyozott "szociális város" szlogen semmit sem jelent, ugyanis most a szociálisan rászorultakat fosztják meg a vásárlási és megélhetési lehetőségüktől.
Tápai Péter, a szegedi Fidesz alelnöke lapunknak elmondta, mint a városi ingatlanok fejlesztése során már oly sokszor, most is a koncepció teljes hiányát látja a városvezetés részéről.
– A szegedi Fidesz álláspontja szerint ha már bezárják a piacot, akkor szociális bérlakásokat kellene felhúzni a területen.
Ne ad hoc jelleggel döntsenek, hanem alakítsanak ki egy koncepciót, amelynek mentén haladva észszerű, átgondolt döntéseket hozhatnak – hangoztatta.
Német Ferenc önkormányzati képviselő emlékeztetett, annak idején nyolc és félezer ember írt alá petíciót a piac megmaradása érdekében, de Rácz Attila és Botka László már akkor is tagadta, hogy lenne ilyen szándék.
– Rácz Attila érkezésekor harminchat kereskedő távozott. Sokszorosára emelték a bérleti díjakat, év közben bevezették a parkolódíjat, tettek rá áfát jogellenesen, csak azért, hogy valahogyan kiszorítsák a vásárlókat és a kereskedőket. Néhány hónapja 6-8 kereskedőt kiraktak, akik nagyságrendileg havi egymilliót fizettek. Most arra hivatkoznak, hogy a piac veszteségessé vált. Nyilvánvaló, hogy az ügyvezető aktív közreműködésével vált veszteségessé – fogalmazott.
Azzal, hogy az adventi időszakban veszélyeztetik több ezer ember megélhetését, különösen nagy érzéketlenségről tesz tanúbizonyságot a városvezetés - tette hozzá.
Emlékeztetett, a Mars téri pavilonok ledózerolásakor hasonló attitűdöt láthattunk Botka Lászlótól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.