Hátrányból nyerte idei utolsó meccsét a Pick Szeged

2022. december 18., vasárnap

Még a piros lap sem veszélyeztette a Pick Szeged utolsó bajnoki győzelmét.

32-24-re verte hazai címvédőként a Pick Szeged a Sport36-Komló csapatát idegenben. Az év utolsó bajnokija alól Mario Sostaric és Szita Zoltán kapott felmentést Juan Carlos Pastortól, míg Luka Stepancic továbbra is rehabilitációját végzi.A mérkőzésen a kékeket teltház fogadta.

Bánhidi és Mackovsek találatainak köszönhetően a 18. percben már 10–5-re vezetett a Szeged, amihez Mikler védései is hozzájárultak. A szünetben magabiztos 17-13-as idegenbeli vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A végére aztán Komló kicsit felzárkózott, mivel ellenfelük sok helyzetet rontott. A véghajrára azonban ismét stabilabbá vált a Tisza-parti együttes, így a végeredmény 32-24 lett.