A Szeged-Csanád GA kiütötte a Diósgyőrt!

2022. április 3., vasárnap

Kiütéses, 5-0-s győzelmet aratott a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Diósgyőr otthonában a Merkantil Bank Liga 30. fordulójában.

Az első 10 perc viszonylagos eseménytelensége után a 12. percben Bencze Márk egy jól eltalált lövéssel a legjobbkor szerezte első szegedi gólját. 0-1

A gól megfogta a Diósgyőrt, a kék-feketék pedig bátran folytatták a mérkőzést, és ennek meg is lett az eredménye. A 20. percben Horváth Krisztofer végzett el szabadrúgást, Vári Barnabás remekül érkezett a hosszún belsővel a kapuba továbbított. 0–2

Egy-egy apró lehetősége volt ugyan a hazaiaknak, de a 33. percben tovább növelte előnyét a Tisza-parti együttes. Ódor Máté szerzett labdát, Gajdos Zsolthoz passzolt, keresztbe lőtt a 16-oson belül, az érkező Csoboth Kevin állítás nélkül a bal sarokba lőtt. 0–3

A tökéletes első félidő legutolsó percében Könyves Norbert megpattanó lövésénél Molnár F. Tamásnak kellett bravúrral védenie.

A fordulást követően sem állt le a szegedi henger: a 49. percben Horváth Krisztoferrel szemben Szatmári szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette. 0-4

Az 53. percben Gajdos Zsolttal szemben szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető piros lapot adott a diósgyőri labdarúgónak, és újabb tizenegyest ítélt. Horváth Krisztofer ezúttal sem hibázott. 0-5

A gól után egy kicsit alábbhagyott az iram, de egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben a szegedi siker, a Diósgyőr érthetően kedveszegetten játszott. Mindent elmond a mérkőzés képéről, hogy a valamivel több mint 2000 hazai szurkoló mellett a 25-30 szegedi szurkoló hangja hallatszott a stadionban.

A Szeged-Csanád GA egyetlen másodpercnyi kétséget sem hagyva, ismét bebizonyította, hogy nem véletlen áll az NB II dobogóján. Dragan Vukmir csapata szerdán 18 órakor a Csákvárt fogadja a Szent Gellért Fórumban.

Merkantil Bank Liga, 30. forduló
Diósgyőri VTK–Szeged-Csanád GA 0–5 (0–3)
Diósgyőr
2003 néző. Vezeti: Pillók Ádám (Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
DVTK: Póser – Eperjesi (Jurek, 37.), Szatmári, Bárdos – Polgár, Molnár G., Lucas, Bertus (Szeles, 55.), Keller – Eppel (Bokros, 66.), Könyves.  Vezetőedző: Kondás Elemér
Szeged-Csanád GA: Molnár F. – Ódor, Vári, Pejovics, Bencze M. (Germán, 78.) – Kovács M., Farkas A. (Bitó, 90.), Kovács M. – Csoboth (Dobos Á., 69.), Horváth K. (Murár, 78.) – Gajdos (Kóródi, 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Bencze M. (12.), Vári (20.), Csoboth (33.), Horváth K. (50., 53., mindkettő 11-esből)
Kiállítva: Keller (53.)