Szabadnapos mentősök élesztettek újra egy szegedi férfit

Szombat délután összeesett egy hatvan év körüli férfi az egyik szegedi beváráslóközpont parkolójában, két szabadnapos mentős pedig azonnal a beteg segítségére sietett - derül ki az Országos Mentőszolgálat vasárnapi Facebook-bejegyzéséből.
"Egy férfi esett össze annak a szegedi bevásárlóközpontnak a parkolójában tegnap, ahol egyik szabadnapos bajtársunk is az autójához tartott. Azonnal a hatvan év körüli beteg segítségére sietett és megvizsgálta a férfit, akinél nem tapasztalt légzést. Ehhez egy rendőr is csatlakozott, aki szabadidejében szintén a mentőknél teljesít szolgálatot. A két szakember azonnal újraélesztésbe kezdett. Az időben megkezdett mellkasi nyomásoknak köszönhetően, a beteg már stabil állapotban fogadta a perceken belül kiérkező mentőket, akik végül kórházba szállíthatták a férfit." - olvasható a Facebook-bejegyzésben.