Ez férfimunka volt- Élnek az olimpiás álmok

2019. január 20., vasárnap

A magyar férfi kézilabda-válogatott 26-21-re legyőzte Tunézia csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, vasárnap Herningben.

A magyar válogatottba bokasérülése után visszatérhetett az egyaránt szegedi Bodó Richárd és Balogh Zsolt, és szerepelt a keretben Lékai Máté is, aki gyermeke, Noé születése miatt vasárnap Magyarországra utazott, de vasárnap délután ismét csatlakozott a csapathoz. Az eddigi mérkőzésekkel ellentétben ezúttal nem kezdtek jól a magyarok, lendületes játék helyett nagy küzdelem jellemezte az első negyedórát. Előfordultak kihagyott ziccerek és pontatlan passzok, így a védekezés és a támadójáték sem működött hatékonyan (5-7). Antonio Gerona tunéziai szövetségi kapitány a 19. percben időt kért, mert csapata 4-1-es sorozatára - Székely Márton védéseire és a gyors ellenakciókra alapozva - 4-0-s szériával válaszoltak a magyarok, majd hozzátettek még egyet (10-7). Az észak-afrikaiak játékán mindkét kapu előtt látszott, hogy jól felkészültek ellenfelükből, és a szünetben csupán két gól volt a hátrányuk. A második felvonás elején a magyarok több mint hat percig nem kaptak gólt, és a meccs háromnegyedénél már hat találattal vezettek, mert védekezésben és támadásban is pontosabbá, hatékonyabbá váltak. Ráadásul mivel Székely Márton kiválóan védett, az ellenfél lövői elbizonytalanodtak, és számos ziccert hibáztak. A hajrá hektikus játékot hozott, de az észak-afrikaiak nem tudtak közelebb kerülni a magyar válogatotthoz, mely taktikailag remek második félidőt produkált. Székely Márton 34 lövésből 13-at védett. A két együttes hetedik egymás elleni meccsén - egy tunéziai siker és egy döntetlen mellett - az ötödik magyar győzelem született.m https://www.facebook.com/252439751452248/posts/2464601106902757/