Kéri volt a nyerő ember - SZEOL - Honvéd II. 2-0 + FOTÓK

2018. április 4., szerda

Rendkívül harcias és fegyelmezett játékának köszönhetően, itthon tartotta a három pontot a Siha-legénység a Kispest fakó ellen.

A találkozó beharangozóját itt olvashatja.

Négy nyeretlen mérkőzést követően mindenképpen szerette volna megtörni rossz szériáját a SZEOL. Ennek szellemében már a mérkőzés elején Tomisics révén könnyen két gólos előnybe kerülhetett volna a Tisza-parti gárda, azonban a szerb játékos nem tudott a kapuba találni. A vendégek részéről csak Kabangu képviseltette magát az NB I-es csapattól, a kongói támadó viszont nem tudott túl járni őrzői eszén - csak helyzetekig jutott, gólig nem-. Húsz percet követően aztán megtört a jég és a hazaiak talán legtechnikásabb játékosa - Kéri Tamás - egy rendkívül okos góllal megszerezte a vezetést csapata számára. A gól utáni sokkból nem is tudtak igazán felocsúdni Pisont István tanítványai, ugyanis tíz perccel később megduplázta góljai számát Kéri, és ezzel - mint később kiderült- beállította a találkozó végeredményét.

NB III Közép csoport, 17. forduló

SZEOL SC - Budapest Honvéd-MFA II. 2 - 0 (2-0) Szeged, SZVSE-stadion, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Pogonyi Ferenc, Belicza Bence Péter). SZEOL:Leindler - Kormányos, Rácz, Forró, Grünvald, Kéri, Ondrejó, Lévai, Göncző (Benkő, 87'), Tomisics (Bozóki, 84'), Péter (Varga B., 88'). Edző: Siha Zsolt. Honvéd II.: Berla - Fehér, Erdélyi, Hegedűs, Király, Horváth (Kovács N., 67'), Stoiacovici (Pisont, 62'), Kabangu, Májer, Bíró (Tömösvári, 56'), Herjeczki. Edző: Pisont István. Gól: Kéri (19', 31') Siha Zsolt: -

A szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtottuk, rengeteg helyzetünk volt. Nem gondoltam, hogy ennyire jól fogunk játszani, de győzelmünk annak tudatában még örömtelibb, hogy NB I-ben bemutatkozott játékosok voltak az ellenfélnél. Nem szállunk el ettől a sikertől, viszont erőt merítünk belőle, ahhoz, hogy elérjük a céljainkat.

Online tudósításunk a mérkőzésről:

93. perc: Hanyecz Bence lefújja a találkozót. Kéri Tamás két remekbe szabott góljával megtörte rossz sorozatát a SZEOL. 91. perc: Kovács Nikolasz tette próbára Leindlert, a mai napon azonban nem lehet túl járni a szegedi hálóőr eszén. 90. perc: Még egy sárga lap a végére melyet Grünwald kap mezhúzásért. 89. perc: Kihasználja utolsó cseréjét is Siha mester: Péter Antal helyére Varga Boldizsár érkezik. 87. perc: Újabb csere a hazaiaknál: Göncző helyére Benkő áll be. 85. perc: Siha Zsolt először változtat a mai mérkőzésen: Bozóki érkezik Tomisics helyére a SZEOL-ba. 84. perc: Kabangu tíz méterről leadott lövése mintha Grünwald kezén változtatott volna irányt, Hanyecz játékvezető azonban nem ítél büntetőt. 82. perc: Tömösvári próbálkozása után kirúgással folytatódhat a mérkőzés. 81. perc: Rendkívül harciasan játszik ma a szegedi csapat, szemmel láthatóan nem ízlik a kispestieknek a hazaiak stílusa. 79. perc: Péter remekül fedezte a labdát, majd kiugratta Gönczőt, aki az alapvonalról Kérinek centerezett, a szélső elől azonban az utolsó pillanatban menteni tudott Fehér. 76. perc: Mezőnyben a párharcok többségét a SZEOL nyeri, ennek is köszönhető, hogy nem tud igazi helyzetbe kerülni a vendég csapat. 74. perc: Áll a játék: Péter Antalt kell ápolni. 70. perc: Pisont Patrik ívelt Kabangu felé, Leindler viszont résen volt, és elhalászta a csatár elől a labdát. 69. perc: Göncző ellenállhatatlanul sprintelt el a baloldalon - még lerántani sem lehetett - majd gyönyörűen játszotta meg Pétert, aki átvette a labdát, majd rálőtte, lövését viszont lábbal hárította Berla. 66. perc: Kihasználja harmadik - és egyben utolsó - cserelehetőségét is Pisont: Kovács Nikolasz érkezik Horváth Csanád helyére. 67. perc: Kormányos szabálytalankodott tizennyolc méterre a kaputól. Kecsegtető helyről járt szabadrúgás a Honvédnak, Horváth lövése azonban elakadt a sorfalban. 65. perc: Az első játékrészre jellemző lüktető iram alábbhagyott amásodik félidőre. 62. perc: Újabb csere a vendégeknél:Stoiacovici hagyja el a pályát - Pisont Patrik folytatja a helyén. 60. perc: Egy szögletet követően Göncző próbálkozott a kígyótérről, lövése viszont méterekkel elkerülte a kaput. 56. perc: Kabangu kapott labdát a tizenhatoson belül, Rácz szorításában azonban nem tudott kapura fordulni vele, így lekészítette Hegedűsnek, aki viszont fölé lőtt. 53. perc: Cserére szánja el magát Pisont István: Tömösvári érkezik Bíró helyére. 49. perc: Májer beadását követően Rácznak kellett csukafejessel tisztáznia. 48. perc: Nagyon agresszíven letámad a SZEOL, nem hagyják érvényesülni a vendégeket. 47. perc: Kabangu fejelt tíz méterről - Leindlernek nem okozott gondot. A csapatok megérkeztek a folytatásra. 46. perc: A játékvezető véget vet az első játékrésznek. Kéri Tamás duplájával 2-0-ra vezet a SZEOL 45 percnyi játékot követően. 45. perc: A sokadik száz százalékos helyzetét hagyja ki a SZEOL!. Ezúttal Ondrejó próbálkozhatott a tizenegyes pont magasságából szemben a kapuval, lövése viszont legalább négy méterrel mellé ment. 44. perc: Egy beadást követően nem tudott rendesen felszabadítani a szegedi védelem és Herjeczki elé került a labda, aki kiszorított helyzetből leadott lövésével megtornásztatta Leindlert. 40. perc: Kis híján öngól született! Kormányos ért bele rendkívül szerencsétlenül a labdába, majd Leindlernek kellett bravúrt bemutatnia.

Péter Antal a védője szorításában.

39. perc: Egy végletekig kijátszott akciót követően Grünwald lőtte be élesen a kapu elé a labdát, Péter Antal azonban közvetlen közelről az üres kapu fölé lőtt. Mentségére szóljon, hogy a partjelző már lest jelzett. 37. perc: Májer próbálkozott távolról, lövése nyomán azonban egy szegedinek sem emelkedett meg a pulzusa. 36. perc: A mérkőzés első sárga lapját Forró Attila kapja. 34. perc: Egy szerencsétlenül sikerült felszabadítást követően, Májer iramodott meg a baloldalon, majd Kabangut játszotta meg, az afrikai csatár azonban öt méterről Leindler kezébe lőtte a labdát. 33. perc:Stoiacovici távoli lövése legfeljebb az Izabella hídon haladónak okozhatott némi izgalmat.

Kéri második gólja.

31. perc: GÓÓÓÓL! Ismét Kéri Tamás volt eredményes - egy szép szólót követően tizenegy méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

30. perc: Szépen körbejáratták a hazaiak a labdát a kispesti tizenhatos előterében, majd Grünwald a kapu előterébe ívelt, Tomisics azonban mellé csúsztatta a labdát. 28. perc:Stoiacovici fölé lőtte a szabadrúgást. 27. perc: Kéri szabálytalankodott Herjeczkivel szemben - húsz méterről járhat, viszonylag jó szögből szabadrúgás a kispestieknek. 25. perc: Lévai gondolt egy merészet, majd negyvenről rálőtte, a labda viszont messze elszállt a kapu fölött.

Kéri fogadja a társak gratulációit.

22. perc: Erdélyi Botond verekedte be magát a büntetőterületen belülre, Ondrejó azonban tanárian elcsente tőle a labdát.

20. perc: GÓÓÓÓÓL! Méghozzá egy milyen okos gól! Kéri ment el a jobb oldalon őrzője mellett, majd egy lövőcsellel becsapta a kapust, és a rövid sarokba begurította a labdát!

18. perc: Göncző rázta le egy testcsellel Horváthot, majd Tomisicsnek passzolt, aki ajtó ablak helyzetben Berlába lőtte a labdát. 16. perc: Péter mélységi indítását követően Kormányos tekerhette be a tizenhatoson belülre a labdát, beadása azonban elszállt a szegedi támadók feje fölött. 14. perc: Kéri húsz méterről leadott lövése messze elkerülte a kaput. 11. perc: Ismét közel járt a gólszerzéshez a SZEOL! Péter ugratta ki a szélen futó Tomisicset, aki az alapvonalról visszakanyarította a labdát társa fejére, a támadó azonban nem tudta jól megfejelni azt. 8. perc: Az elmúlt percekben a középpályán folyt a játék - egyik csapat sem tudott helyzetbe kerülni. 6. perc: Hatalmas helyzet maradt ki! Ondrejó végezhetett el szabadrúgást negyven méterről, és a kapu elé ívelte a labdát, Rácz Tomisics elé tálalt, a szegediek tízese azonban közvetlen közelről a kapusba lőtte a játékszert. 3. perc: Az első szegedi szögletet követően Göncző elé pattant a játékszer, akinek a lövése gyengére sikeredett, így Berla könnyű szerrel hárított. 1. perc: A kispestiek kezdték a találkozót, és már az első előreívelésüket követően Forrónak kellett egy csukafejessel tisztáznia a tizenhatoson belül. Megérkeztek a csapatok a pályára: a SZEOL a szokásos fekete szerelésében, míg a vendégek tiszta fehérben futballoznak ma. A két csapat őszi összecsapását Grünwald hajrában szerzett találatával a Tisza-partiak nyerték 1-0-ra. A vendégek összeállítását böngészve egy ismerős névre bukkanhatunk, hiszen Fehér Imre tavaly a szegedieket erősítette 11 mérkőzésen az NB II-ben. Köszöntjük a kedves olvasóinkat ezen a szerdai délutánon, amelyen megtörné a négy meccse tartó nyeretlenségi szériáját a SZEOL a kispestiek ellen.