Kosárlabda: a Miskolc nyerte a Kosársuli elleni rangadót

2017. január 7., szombat
kosarsuli24

Az utolsó percekig izgalmas összecsapáson dőlt el, hogy az azonos mérleggel álló Miskolc és Vásárhely közül melyik gárda áll majd a tabella élén a következő forduló előtt az NB I/B csoportos bajnokságban. A rangadót végül a borsodiak bírták jobban idegekkel, így a Kosársuli továbbra is második az alapszakaszban. Rostás Imréék egy hét múlva Tiszaújvárosban javíthatnak.

A hosszú utazás ellenére jól kezdtek a vendégek, 6-14-re vezettek.

Szabó Péter

Rostás Imre

kapta el legjobban a fonalat. Kosárlabda pályán amúgy sem illik ilyen korán temetni egy csapatot, pláne nem a hazaiakat, akik rákapcsoltak, és megmutatták, hogy miért állhatnak a tabella élén. Máté vezetésével egyre eredményesebbek lettek, olyannyira, hogy a negyed végére kiegyenlítettek. Sőt a második periódus kezdetén a Hódmezővásárhelyen is jól csengő nevű

Drahos

közelije után, 26-24-nél a borsodiak örülhettek. Ám a legnagyobb gondot nem ő, hanem a rövid idő alatt 16 egységet jegyző

Máté

jelentette. A másik oldalon Szabó és Rostás tartotta kosaraival a lelket társaiban, de ez csak arra volt elég, hogy a félidőben 47-43-as MEAFC vezetést mutasson az eredményjelző. A folytatásban a vásárhelyi nevelésű

Vas

büntetőivel pedig egalizálták az állást. Ekkor már lehetett érezni, hogy igencsak forró lehet az utolsó negyed a tabella jelenlegi első és második helyezettjének rangadóján. Az összecsapás zárójátékrészének elején újabb fordulat jött: Pavlovic volt eredményes, amivel a Kosársuli kezébe került a gyeplő. (68-70) 5 perc volt hátra, amikor

Szojka

Varga

váltott gólt, utóbbi a hármas vonal mögül talált be. A 14 pontos Drahos és a 24 pontos Máté összjátéka után ismét átbillent a mérleg nyelve, így időt kért

Utasi Gábor

, a hódmezővásárhelyiek mestere, akinek fiai ezután is tapadtak riválisaikra. A végén viszont az utolsó percekben többször eredményes Takács és Szögi kosarai után a MEAFC örülhetett a 87-82-es győzelemnek, megőrizve ezzel első helyét a bajnokságban.

Férfi kosárlabda NB I/B

MEAFC - Vásárhelyi Kosársuli 87-82 (24-24, 23-19, 21-25, 19-14)

Miskolci Egyetem, Körcsarnok, 200 néző. Vezette: Gaál I. Józsa A., Major Á..

Kosársuli:

SZABÓ 24/6, KELEMEN 12, Vas 9/6, ROSTÁS I. 14, Genal 4. Csere: Pavlovic 2, Varga 11/3, Béres 4, Nemes 2.

Utasi Gábor Utasi Gábor:

„Nagyon nagy csata volt, akár nyerhettünk is volna, ha a végjáték kedvezőbben alakul, de a hazai pálya előnye a MEAFC-nál volt. Gratulálok nekik, és a csapatomnak is!”