Női vízilabda: meggyőző siker a szegedi lányoktól + FOTÓK

2016. október 12., szerda
szeged-tatabanya022kf

Megvan az első győzelme az idei bajnokságban a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetemnek: Molnár Péter tanítványai három negyeden keresztül gólt sem kaptak a Tatabányától, amelyet kiütöttek a szerdai bajnokin.

A hétvégi, elhalasztott mérkőzés után szerdán a Tatabánya ellen már játékra képes volt a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem. Bujka Barbaráék kiválóan kezdték a mérkőzést, az első akciójuk végén rögtön megszerezte a vezetést

Tóth Petra

, majd az első nyolc perc végeztével ugyan csak a riói olimpiát megjárt center tudott még gólt szerezni, de a második negyedben már jobban élt helyzeteivel a Szeged, ennek köszönhetően 6-0-al vonulhattak a nagyszünetre a felek. A második félidőben sem lassítottak a Tisza-partiak, ráadásul góljaik mindegyikét akcióból szerezték, és egészen az utolsó negyedig érintetlen maradt a szegediek hálója: 12-0-t követően

Gerendás Matilda

szerezte a Tatabánya becsületgólját. Az eddigre kialakult tekintélyes különbséget még tovább tudta fokozni a Szeged, és az utolsó fél percben

Veréb Alexandra

kétszer is betalált, így végül tizenhétig jutottak

Molnár Péter

lányai, így roppant magabiztos sikert arattak a SZUE-ban. A Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem legközelebb szombaton, 16 órától a bajnokságban még nyeretlen Eger otthonában ugrik medencébe.

Női vízilabda OB I, 3. forduló

Szegedi Vízmű Taylor & Nash Szegedi Egyetem - Tatabánya 17-2 (2-0, 4-0, 5-0, 6-2)

Szeged, SZUE. Vezette: Pásztor Antal, Berki András.

Tóth E. - Gémes 2, Lengyel A. 2, Kádár 1, Bujka 4, Pengő 2, Tóth P. 1. Csere: Fáy (kapus), Árkosy 1, Hochmann, Miklós, Veréb 2, Rudics, Lengyel D. 2.