Női vízilabda: Bujka vezérletével sima szegedi siker Egerben

2016. október 15., szombat
szeged-tatabanya022kf

A riói olimpia legjobb centere egymaga annyi gólt vállalt, mint a házigazda hevesiek.

A Tatabánya elleni szerdai, kiütéses, 17-2-es diadal megmutatta, a múlt heti betegséghullámot már maguk mögött hagyták a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem pólós lányai. Szükség is volt ezen a héten az erőre, az energiára és a lendületre, hiszen szombaton már újabb feladat várt

Molnár Péter

tanítványaira. A Tisza-parti alakulat az OB I negyedik fordulójában Egerben ugrott medencébe. A hevesiek az első három mérkőzésüket egyaránt elveszítették, a Szentes öt, az UVSE tizenhárom, a Dunaújváros tizenegy góllal múlta őket felül, így a papírforma az egy győzelemmel és egy vereséggel rajtoló Tisza-parti vendégek sikerét ígérte. Persze tudjuk, sokszor éppen az ilyen találkozók a legnehezebbek, és hiába a nagyobb játéktudás, az erősebb keret, a papírformát érvényesíteni is kell.

Rebecca Parkes

gyors találatára

Bujka Barbara

büntetőből válaszolt, majd a válogatott klasszis még az első negyedben egy újabb ötöst is gólra váltott, centerből szintén betalált, így a nyitó felvonást végül 4-3-as szegedi előnnyel zárták a felek. A második negyedben indult be a szekér:

Tóth Petra, Lengyel Anett, Pengő Nikolett, Lengyel Dominika

és Bujka zörgette meg öt perc leforgása alatt az egri hálót, 9-3-as állásnál pedig már aligha lehetett kérdéses a találkozó végkimenetele. A harmadik játékrészben hétgólosra növelte előnyét a magabiztosan és higgadtan vízilabdázó Szeged. A negyedik negyed

Kádár Ildikó

gyönyörű akciógóljával indult, ekkor 4-12-t mutatott az egri eredményjelző. A két együttes közötti távolság pedig a hajrában is tovább nőtt, a hat találatig jutó Bujkával nem tudtak mit kezdeni a hevesiek, egy perccel a vége előtt ismét akcióból volt eredményes, ekkor kilenccel, 14-5-re húztak már a látogatók. Sőt,

Miklós Dóra

előnyből beköszönt még az utolsó minutumban, ám az Eger megúszta a tízgólos vereséget, mert kapott még egy büntetőt pár másodperccel a záró dudaszó előtt, ezt pedig

Ráski Lilla

beverte, így alakítva ki a 6-15-ös végeredményt. Ami a folytatást illeti, az 5. fordulóban a Racionet Honvéd látja majd vendégül a mieinket október 22-én (szombaton) 17 órakor a Hajós Alfréd Uszodában.

Női vízilabda OB I 4. forduló:

ZF-Eger-EKE - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 6-15 (3-4, 1-5, 0-2, 2-4).

Eger, vezette: Bene Péter, Hangay Zsolt; ellenőr: Novotta Sándor.

Eger:

Horváth A. - Kékesi, Parkes 2, Miklós R. 1, Ráski 2, Szűcsné Fekete K. 1, Tóth A. Csere: Pap, Hornyák, Jenes, Puskás, Molnár, Kocsis. Vezetőedző: Biros Péter.

Tóth E. - Gémes A. 1, Lengyel A. 1, Kádár 2, Bujka 6, Pengő 1, Tóth P. 1. Csere: Fáy V. (kapus), Árkosy, Miklós D. 1, Veréb, Lengyel Dor., Rudics, Lengyel Dom. 2. Vezetőedző: Molnár Péter.

Szűcsné Fekete K. (32'), illetve Tóth P. (32')

Gól emberelőnyből:

2/13, illetve 2/9

Gól büntetőből:

1/1, illetve 3/3

A forduló további mérkőzésein:

Hungerit Szentes - Tatabánya szombat 15-7 BVSC-Zugló Diapolo - Racionet Honvéd szombat 17.00 UVSE-Tropicarium - Dunaújvárosi Egyetem - Maarsk Graphics szombat 20.15

A bajnokság állása:

1. BVSC-Zugló Diapolo 3 3 0 0 36 7 29 9 2. Dunaújvárosi Egyetem - Maarsk Graphics 3 3 0 0 51 14 37 9 3. UVSE-Tropicarium 3 3 0 0 53 19 34 9 4. Hungerit Szentes 4 3 0 1 46 35 11 9 5. Szegedi Vízmű T&N SZE 3 2 0 1 39 19 20 6 6. ZF-Eger-EKE 4 0 0 4 27 65 -38 0 7. Racionet Honvéd 4 0 0 4 20 62 -42 0 8. Tatabánya 4 0 0 4 12 63 -51 0