Női vízilabda: az elsőt elveszítették a szegedi csajok a hétvégén

2016. október 29., szombat
szentes_szeged11_gs

Sűrű hétvégére várt a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem csapatára, amely két mérkőzésen is medencébe ugrik szombaton és vasárnap: az első, Dunaújváros elleni találkozón nem sikerült megállítaniuk a vendégeket Molnár Péter tanítványainak.

A hétközi, megnyert Csongrád megyei rangadót követően szombaton a Dunaújváros várt a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetemre: az első negyed feléig nem esett gól, ekkor

Slagter Carolina Hendrika

büntetője juttatta vezetéshez a Dunaújvárost, amit gyorsan meg is tudott duplázni a korábbi szegedi játékos,

Somhegyi Noémi

.

Kádár Ildikó

gyorsan szépített akcióból, de hamar visszaállt a kétgólos különbség:

Bujka Barbara

pedig hiába hozta fel megint egyre a Szegedet, ismét egy hosszú gólcsend következett, és egyenlítés helyett megint kettővel meglépett a Dunaújváros, kulcspillanata volt ez a meccsnek. Így is folytatódott a találkozó, a Szeged folyamatosan ott volt ellenfele nyakán, de az egyenlítés rendre elmaradt, az újvárosiak pedig vannak olyan jó csapat, hogy ezt kihasználják, így Slagter újabb találata után előbb hárommal, majd

Szilágyi Dorottya

értékesített emberelőnye után már néggyel is vezettek a harmadik negyed végén. (5-9) Ez döntőnek bizonyult, mert ezt a hátrányt már nem tudta a folytatásban ledolgozni

Molnár Péter

együttese, amely az emberfórokkal sem gazdálkodott ma jól, a végére pedig abszolút átvette az irányítást a meccsen végig vezető Dunaújváros, és végül hat góllal nyerni tudott a SZUE-ban. A Szegedi Vízmű Taylor&Nash számára ez volt a második vereség az OB I-ben, Bujka Barbaráék azonban vasárnap is vízbe ugranak, mivel a korábban elmaradt BVSC meccset október utolsó vasárnapján, 16 órától pótolják.

Női vízilabda OB I, 7. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Dunaújvárosi Egyetem - Maarsk Graphics 8-14 (2-3, 1-2, 3-5, 2-4)

Szeged, SZUE, vezette: Csanádi Zsolt, Pásztor Antal.

Tóth E. - Gémes, Lengyel A., Kádár 2, Bujka 4, Pengő, Tóth P. Csere: Árkosy, Lengyel Dor., Miklós 2, Veréb, Rudics.

Molnár Péter.

Dunaújváros:

Kiss - Szilágyi 6, Menczinger 1, Gurisatti, Horváth B. 1, Slagter 2, Vályi F. Csere: Kasó (kapus), Huszti, Garda 2, Ziegler, Vályi V. 1, Somhegyi 1, Mchunu.