Vízilabda: még nem biztos a Szeged harmadik helye + FOTÓK

2016. február 19., péntek
szeged_bvsc23_gs

A meccs elején hátrányba került a ContiTech Szeged Diapolo, amelyet ugyan eltüntetett a meccs végére, de végül nem élt az esélyeivel, így kikapott a BVSC-től a harmadik hely szempontjából kulcsfontosságú meccsen.

Rosszul kezdte a nagyon fontos, BVSC elleni mérkőzést a ContiTech Szeged Diapolo:

Czigány

szabaddobás-gólját követően

Pásztor

ötméteresével két góllal vezetett a BVSC, majd

Varga II Zsolt

szerezte a szegediek első gólját. Kapaszkodott a Szeged, de a vendégek támadásban pontosabban játszottak,

Ambrus

a negyed felét követően ismét visszaállította a kétgólos különbséget. (2-4) Az emberelőnyös helyzeteket sem sikerült gólra váltania Kunacéknak, több fór is kimaradt már az elején, illetve támadásban jóval pontatlanabbul játszott riválisánál a Szeged. A második negyed felénél sem változott a helyzet, maradt a kétgólos vendég előny, majd a kimaradt szegedi emberelőnyöket követően

Csapó

viszont bevágta a zuglói emberelőnyt a rövid sarokba, így először alakult ki háromgólos különbség a meccsen. (3-6) A negyed végén aztán végül már sikerült kihasználni egy emberelőnyt, így visszajött két gólra a nagyszünetre a ContiTech Szeged Diapolo. A térfélcsere után inkább a védelmek domináltak mindkét oldalon: nagyon jól zártak hátul mindkét csapatnál, így kevés igazi helyzetet tudtak kialakítani a felek, ez pedig nem a Szegednek kedvezett, hiszen ezúttal a kinti lövések nem ültek,

Györke

előtt jól zárt a blokk, másrészt a kapus is hozzátette a magáét, amikor szükség volt rá. Fogyott a szegediek ideje, egyet sikerült lefaragni a hátrányból, így az utolsó negyednek minimális különbséggel vághatott neki

Varga Péter

együttese. A záró nyolc percben több sansza is volt az egyenlítésre a Szegednek, de nagyobbnál nagyobb lehetőségek maradtak ki, Györke továbbra is jól védett, mintegy másfél perccel a vége előtt pedig ez - ahogy az ilyenkor szokott lenni - megbosszulta magát, a kapu előtt fent maradt

Kovács

könnyedén lőtte be a ziccerét egy megszerzett labda után, ezzel megint kettő volt közte. (5-7) Nem sikerült közelebb lépni az utolsó percekben sem, sőt, Ambrus még egy emberelőnyt belőtt, így bebiztosította a BVSC győzelmét, amely ezzel a Tisza partján is győzni tudott a Szeged ellen. Ezzel még nem veszett el a ContiTech Szeged Diapolo számára az alapszakasz harmadik helye: Varga Péter tanítványai a bajnokság első felének zárófordulójában a Miskolcot fogadják, és tekintve, hogy a most már csak egy ponttal a szegediek mögött álló BVSC az újonc, eddig 13 meccséből 12-t elvesztő Tatabányát fogadja, mindenképp szüksége lesz a vasárnapi győzelemre ahhoz, hogy megszerezze a kedvezőbb rájátszásbeli helyet érő harmadik helyet.

Férfi vízilabda OB I, A csoport, 13. forduló

ContiTech Szeged Diapolo - BVSC-Zugló 5 - 8 (2-4, 2-2, 1-0, 0-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Székely Balázs, Rubos Károly.

Meixner - Kiss Cs., Seman, VARGA II ZS. 3, Manhercz K., Manhercz Á. 1, Kunac. Csere: Sánta, Sedlmayer, Pellei, Palotás, Chilkó 1.

Varga Péter.

BVSC:

GYÖRKE - Czigány 1, CSAPÓ 2, Pásztor 2, AMBRUS 2, Török, Létay. Csere: Szabó Bence, Nagy S., Mátyok, Szabó Bendegúz, Kovács P. 1.

Märtz Tamás.

Emberelőny:

11/1 ill. 5/3.

Ötméteres:

- ill. 1/1.

Török (31') Szabó Zoltán:

"Saját árnyékunkat nem tudjuk átlépni, hetek óta sok buta hibát követünk el, főleg támadásban, ebből rendre gólokat kapunk."

Märtz Tamás:

"A Szegedet oda-vissza megverni nem kis fegyvertény. Örülök győzelmünknek, és annak, hogy senki sem sérült meg."

VÉGEIV. negyed 5-8 (2-4, 2-2, 1-0, 0-2) 32' Kunac még távolról ellövi, de ez a vége: a Szegednek megannyi esélye volt egyenlíteni, de nem sikerült belőni a fórokat, amit aztán megbüntetett a BVSC, amelynek így még egy halovány reménye maradt a harmadik helyre: a ContiTech Szeged Diapolónak pedig le kell győznie vasárnap a Miskolcot a biztos harmadik helyért. 32' A BVSC támadhat, nem sietik el, inkább az időt ölik - maradt bő tíz másodperce a Szegednek, de elveszítjük a labdát, ráadásul kiállítás, így Ambrus emberelőnyben dobja be a mindent eldöntő gólt, 5-8. 32' Ez a támadás kimarad a vendégeknél, így még marad egy halvány esély a Szeged számára, de innen már piszok nehéz lesz az időkérést követően - 42 másodperc még a meccsből. 31' Török harmadik hibája, ezzel számára vége a meccsnek, de ez az előny sincs bent. 30' Azt meg kell hagyni, védekezésben azért feljavultunk, mert ez a labda is megvan, sőt, Manhercz Krisztián megúszhat, de a rövidbe ott nem fér be Györke mellett a labda - agyonlövik szegény kapust... És ott a büntetés centerben, Kovács maradt fent a támadással, és vágta be a léc alá közelről - lehet, hogy ezzel eldöntötte, 5-7. 29' Csapó is elvállalja kintről, igazi lövőparádé zajlik, de ez megvan Meixnernek: kiállítás, na talán, ez a fór! Chilkó csak második szándékból lő, lapos labdája azonban elhal Györkében. 28' Megint megkapjuk a labdát, már számolni is nehéz, hanyadik esély: most Pellei vágja Györkébe a labdát, Varga II Zsolt is rápörköli, de ez meg pontatlan, így nagyon nehéz lesz. 28' Varga II Zsolt passza hosszú Chilkónak, ezzel megy az idő - majd Manhercz Krisztián lő középről, de a kapufa megint kisegíti Györkét! 27' Sedlmayer javít most Ambrussal szemben védekezésben, megint itt az esély az ikszre! Kiállítás, Pásztornál a hiba: Varga Péter pedig időt is kér. 26' Megkapjuk a labdát ismét, ezzel most már jó lenne élni. Kunac pontosan középre lő, ezen Györke rajta volt, ezt is védi. 25' Viszont Ambrus nem tudja begyűjteni a labdát a túloldalon, jöhetünk megint az ikszért. Sedlmayer megint ellövi jócskán a kaputól távol, de ez nagyon magas. 25' Varga II Zsolt engedi el távolról, de Györke ma jó formában van, ezt is fogja. 25' Az utolsó ráúszást Sedlmayer megnyeri. III. negyed 5-6 (2-4, 2-2, 1-0) 24' Egy távoli lövés Czigánytól, de Meixner kitolja a léc alól. Kontra megint, még marad bő egy támadásnyi időnk az egyenlítésre: Szép a húzás Sántának centerbe, azonban pont Györkébe lövi! Ráadásul Pásztor kiharcol egy kiállítást Manhercz Krisztiánnak - ezzel ér véget a negyed, az utolsó játékrészt majd emberhátrányban kezdheti meg a Szeged. 23' Chilkó megtöri a gólcsendet, jobbról ballal szépen behúzza a rövid sarokba, nagyon fontos gól volt ez - most már a jó védekezés kell, 5-6. 23' Eddig nem lőttük be a fórokat - talán majd ezt. Viszont hosszú a passz, ez nagy hiba! Nem jó a passz a sarokba, szerencsére elveszíti a BVSC is a labdát. 22' Rossz a centerezés most a vendégektől, de nem tudunk megúszni. Manhercz Krisztián lövi el, de Györke véd - viszont Sántával szabálytalankodnak, ez kiállítást ér most Czigánynak, és időt is kér Varga Péter. 21' Kunac labdát szerez centerben, egyelőre továbbra sincs gól a negyedben. Kunac tenné be, de Györke és a védők együttesen elnyomják Pelleit. 21' Ambrus valósággal megmássza Varga II Zsoltot, viszont időt kér a BVSC a bírók szerint szabályos labdaszerzés után: szó se róla, kezd keményedni a derbi. 20' Pásztor bombáját fogja Meixner, de nem tudunk felúszni egy fault után, csere nélküli kiállítást reklamál a vendégek trénere. Kunac azonban lelopja a passzt! 19' Szabó Bendegúzt kell ápolni, e miatt áll a játék, végül azonban folytatja a zuglói. 19' Feljavult a védekezésünk, Kunac megúszik, majd Varga II Zsolt lövése után kis tanakodást követően végül a sarokból jöhetünk. Ha nincs sapka, az a baj, ugye - Semannál most ez a helyzet, ezt kell orvosolni. Kontra... 18'Velünk van a haza kapufa is most, egy távoli lövésnél Meixnert segíti ki - de a túloldalon Györke is a keblére ölelheti a lécet, ez a löket is onnan jön vissza. 17' Kontrát fújnak Ambrusnál centerben, viszont jól fog most embert a BVSC, Manhercz Ádám csak hátra tud passzolni - nem is tudunk lőni a támadás végén. 17' A harmadik sprintet is megnyeri a BVSC. II. negyed 4-6 (2-4, 2-2) 16' Egy távoli lövés Szabó Bencétől, de ez nem okoz gondot Meixnernek: még van időnk egy támadásra, viszont hosszú a passz Manhercz Krisztián felé: még valahogy begyűjti, Varga II Zsoltnak lőnie kell, jól el is csavarja, de Györke ezt fogja. Két negyed után kétgólos hátrányban a Szeged, nincs még semmi veszve, de jobb támadójáték kell a szünet után. 15' Seman harcol ki egy újabb fórt: Chilkó kezéből azonban megint kicsúzik a labda, de Manhercz Krisztián bejátszását szépen továbbítja a kapuba a testvér, Ádám, 4-6! 15' Nincs ítélet Kiss Csabának sem a BVSC kapuja előtt, most viszont egy kontrát fújnak a sporik: időt is kér Varga Péter, ebből a támadásból egyszerűen nincs más opció, csak gól! 14' Elveszítjük a labdát támadásban, a négygólos vezetést jöhetnek a vendégek: Sedlmayer azonban óriásit küzd Ambrussal, és megszerzi a labdát. 14' Csapó ezt a fórt is gólra váltja, Meixner keze mellett a rövid felsőbe húzza rossz kéz oldalról, hárommal megy a BVSC, 3-6. 13' Chilkó ejt középről - viszont ez gyenge, Györke lehúzza. Kiállítás, Pelleinél a hiba - rögtön időt is kér a BVSC. 12' Kunac lő középről, de ezen rajta volt Györke, majd megúszik Pásztor, de Manhercz Krisztián jól védekezik vele szemben. Sőt, a labdát is megszerezzük, jogos a közönség tapsa! 12' Kiállítás tőlünk, Varga II Zsoltra fújták rá, Csapó pedig elemi erővel lő a léc alá, egyből kihasználva a fórt, 3-5. 11' Megint a centert játszanánk meg: ebből is kapunk egy fórt, Szabó Bendegúz megy ki: hosszú a passz Sedlmayernek balra, lejár az emberelőny, de Varga II Zsolt pontosan a bal felsőbe bombáz, 3-4! 10' Egy nagyon távoli lövést blokkol Varga II Zsolt, majd Semant találná meg, akiről kiállítást fújnak, Török második hibája - viszont ezt csúnyán fölé lőjük, kimarad a negyedik fór is. 9' Kontrát ítélnek az első támadás végén, viszont pontatlan a bejátszás Semannak, elveszítjük a labdát. 9' A második ráúszást is megnyerik a vendégek. I. negyed 2-4 8' Még mintegy fél perc a negyedből: lejár azonban a vendégek támadóideje lövés nélkül, Varga Péter azt reklamálja, hogy miért kellett Meixnernek visszadobnia a labdát. Viszont mi sem lövünk a negyed vége előtt: nem a legjobb nyolc percét produkálta a Szeged. 7' Na, valami ilyesmi kell, Ambrust szépen megelőztük - ez viszont nem hiányzott támadásban, kicsit hosszú volt a passza ; szerencsére az indítás sem rövid Ambrusnak, így Meixner begyűjti a labdát. Időt kér a BVSC. 6' Na most egy fór, Törököt állítják ki: Sedlmayer sokáig lóbál, de a blokkról és Györkéről nem befele pattan a labda, ez az előny is kimarad, viszont maradhat nálunk. Sedlmayer továbbhúzza balra Sántának, de ebbe beleérnek, jöhetünk a sarokból: fárasztják most rendesen a zuglói védőket, de Chilkó kezéből kicsúszik a labda. 5' Eddig támadásban elég jól használja ki a lehetőségeit a BVSC, erőszakosabb védekezés kellene a szegediektől, Ambrus kapáslövése is beakad középről, 2-4. 5' Varga II Zsolt marad üresen a jobboldalon, ezt ki is használja, és Györke kezei mellett a kapuba lő, 2-3! 4' Kiss Csabától megszerzi a labdát Szabó Bence, majd a sarokban üresen marad Csapó: visszateszi középre, de ezt a lövést fogja Meixner! 4' Pásztor most már mezőnyből is eredményes, pokolian nagy gólt lőtt majdnem tíz méterről, 1-3. 3' Egy szép húzás végén Varga Zsolt vágja Györke kapujába a labdát, jót tett az időkérés tehát a Szegednek, 1-2! 3' Kiss Csaba faultja után dobhat ötméterest a BVSC: Pásztor bevágja a kapu bal sarkába, 0-2 - rögtön időt is kér Varga Péter. 3' Megint kontra, csak most "nekünk", majd egy kiállítás Czigánynál: viszont ezt is elveszik a Szegedtől. 2' Most jól védekeztünk, megszerezzük a labdát Ambrustól. Kiállítás, az első emberelőnyös helyzet, Létaynál a hiba: nem tudunk vele élni, Kunac pattintva ellövi már a fór lejárta után, de a kapu fölött köt ki a labda. 1' Az első támadás végén Czigány szabaddobása után a dudaszó pillanatában szerzi meg a vezetést a BVSC-nek, 0-1. Kontrát fújnak a túloldalon, nem jutunk helyzetig. 1' Az első sprintet elveszítjük. 18.20 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából: roppant fontos bajnoki vár a ContiTech Szeged Diapolóra, hiszen amennyiben legyőzi a hamarosan kezdődő mérkőzésen a BVSC-t, akkor biztosan a harmadik helyen végez az alapszakasz végeztével. A mérkőzés 18.30-kor kezdődik!

Kulcsfontosságú bajnoki vár az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a ContiTech Szeged Diapolóra: Varga II Zsolték pénteken este azt a BVSC-t fogadják, amely közvetlenül mögöttük áll a tabellán, így a képlet egyszerű, amennyiben a szegediek nyerni tudnának a zuglóiak ellenében, biztosan a csoportjuk harmadik helyén végeznének a bajnokság első felének végén, függetlenül a vasárnapi, utolsó fordulós Miskolccal szemben vívott találkozó kimenetelétől. A BVSC eddig nem villogott idegenben: a gárda csupán egyszer tudott nyerni vendégként, a Tatabányát gyűrte le a Szeged pénteki ellenfele, ugyanakkor abban biztosak lehetünk, hogy mindent megmozgatnak a vendégek, hiszen ez az utolsó esélyük arra, hogy esetleg a harmadik helyen végezzenek az alapszakaszban. A két csapat első mérkőzését a BVSC nyerte 14-11-re, így van miért visszavágnia a szegedieknek pénteken este az újszegedi sportuszodában.

Az alapszakasz végén kulcsmeccs vár péntek este a ContiTech Szeged Diapolóra: Aljosa Kunacéknak nagy szüksége van a győzelemre.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=610682

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. február 19.