Kézilabda: a Veszprémé ismét a magyar kupa + FOTÓK

2014. április 13., vasárnap
pick_veszprem_mj76

Nem tudta megfosztani kupatrónjától a Veszprémet a Pick Szeged a pécsi fináléban, ismét a bakonyiaké lett a trófea.

Eleinte a trónkövetelő Szegednél volt az előny Prce góljainak és Mikler védéseinek köszönhetően. A rohanásban, kapkodásban a 14. percben érte utol ellenfelét a címvédő (5-5), majd el is hagyta. Időt kértek a Tisza-partiak, és ettől kezdve fej fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két csapat. Kezdett egyre durvább lenni a találkozó, de a játékvezetők határozott fellépésének köszönhetően nem lett nagyobb baj. A szünetre 13-13-mal vonultak el a felek. A fordulás után Mikler bravúrjaival tartotta magát az emberhátrányban lévő Szeged, amely hat percig képtelen volt gólt szerezni, de közben csak kettőt kapott. Zubai kiállítása alatt aztán minden addiginál nagyobb lett a különbség (16-13). Kisvártatva időt kért a Pick, de a rivális biztosan őrizte előnyét. Negyedórával a vége előtt 18-15-re vezetett a Veszprém, és még emberhátrányban sem tudott közelebb férkőzni a Szeged. Azonos létszámban aztán 23-19-re elhúzott a címvédő, és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, a Szeged pedig összeomlott a végjátékban.

Férfi kézilabda magyar kupa, döntő:

MKB-MVM Veszprém - Pick Szeged 27-21 (13-13)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Dobrovits Csaba, Tájok Péter.

Veszprém:

Fazekas - Iváncsik T. 1, Nagy L. 5, Chema Rodrigez, Sulic 4, Ilic 8/5, Iváncsik G. 3.

Alilovic (kapus), Terzic 1, Schuch, Ugalde 3, Vilovski, Gulyás 2.

Antonio Carlos Ortega.

Mikler - Mindegía 2, Zubai 1, Ilyés 1, Blazevic, Prce 5, Vadkerti 1.

Tatai (kapus), Balogh 3, Ancsin 2, Parrondo, Vranjes 1, Larholm 3/3, Kekezovity 2.

Juan Carlos Pastor.

7/5, ill. 3/3.

8 perc, ill. 12 perc. Nagy László:

"Az utóbbi évek egyik legjobb szegedi csapatával mérkőztünk. Nagyon jól védekeztünk velük szemben, támadásban sokat kihagytunk az első félidőben, így döntetlennel jött a szünet, de a folytatásban tudtuk hozni a mérkőzést."

Mikler Roland:

"Nagyon nehéz lenne megmondani mi hiányzott. Az első félidő úgy alakult, ahogy szerettük volna, 13 gólt lőttünk. Támadásban megakadtunk a második félidőben, 21 góllal nem lehet legyőzni a Veszprémet. Sok dolognak kellett volna összejönnie, hogy megnyerjük a meccset, edzőnk mindenre felkészített minket, de ez sem volt elég... Még sok ilyen meccset kellene vívnunk, hogy legyűrjük a Veszprémet."

14.35: A Pick-drukkerek vastapsa közepette kapja meg az ezüstérmeket a Pick. Ezt követi a kupagyőztes éremátadója.
pick_veszprem_mj50
14.30: Mikler Roland kapja meg a négyes döntő legjobb kapusának járó elismerést, majd Momir Ilic is a saját díját, mint a hétvége gólkirálya. 60' Ancsin bombáját védi a kapus, Alilovic. És itt a vége, Most sincs meg. 59' Sulic, a turbános gólja, 27-21. 58' Nincs gól egyik oldalon sem, de már csak formalitás a hátralévő idő. 57' Balogh ütemtelen lövését védi Alilovic, felhangzik az Indul a busz a veszprémi drukkerektől... Balogh kap két percet, pedig nem bántotta Ugaldét. Ilic hetese, 26-21. 56' Nagy László óriási átlövése, 25-21. Vranjhes tör be, Sulic lekönyökli, majd a horvátot kell ápolni, fejbe találhatta az eleső Vranjes könyöke őt is? Vérzik a szemöldök, kék tirbánt kap. 55' Tatai a kapuban, hatalmas szélső lövést véd! Baloghot könnyedén sáncolják le. Időt kér Ortega mester. 54' Renato Sulic beállóból, 24-20! Balogh újabb villanása, 24-21. 53' Larholm beveri, 23-20. 52' Nagy László elképesztően nagy gólja, 23-19. Schuch elől zavar, 5+1-ben védekezik a Veszprém. Hetes. 51' Mindegía jó ütemben tör be a falba, 22-19! 50' Ugaldéra megy a figura, szélről hatalmas pattintott lövés, 22-18. 49' Ilic újabb gólja, 21-17. Kekezovity a szélről villan, 21-18! 48' Vilovski két perce. Balogh eladja a lasztit... 47' Támad a Pick, hosszasan.
pick_veszprem_mj40
46' Kekezovity a szélen, 19-17! Tatai jön hetesre, Ancsin hozott össze büntetőt. Ilic bevágja, 20-17. 45' Balogh tör be, 18-16! Ilicet sáncolja a fal. Ugalde a szélről, 19-16. 44' Ugalde tisztára játssza magát, 18-15. 43' Iváncsik Tamás a repülőkapus, miközben Gergő a másik szélen tisztán tör be, Mikler! Pastor mester időt kér. Parrondo a szélről, Alilovic hatalmas védése. 42' Nagy kap két percet. Még mindig a Pick támad, Prce lövése Alilovicon hal el. 41' Ilyés próbálkozik középen. Eladott labda, de Ilictől visszaszerzi a Pick. Ancsin bizonytalankodik. Még mindig a Pick támad. 40' Zavarban a szegedi támadóalakzat a védekezés betlijei után. Prce esik nagyot, áll az óra. Mikler újabb bravúrja. 39' Prce szélről, véd Alilovic, Ancsin ismétel, ezt is fogja a horvát kapus. 38' Prce hatalmas átlövése középről, 17-15! 37' Ancsin csípőből, Alilovic alatt bevánszorog a laszti, 16-14! Gulyás szélről ziccerből, 17-14. 36' Nagyot löki ki Zubai, két perc ez is, meg hetes. Ilic ezt is bevágja, 16-13. 35' Passzívba hajlik a Szeged, Prce lő, kapufa. 34' Alilovic egész pályáról próbálja, mellé. Vadkerti ziccerben, Alilovic véd. Nagy László átlő, 15-13.
pick_veszprem_mj26
33' Balogh kezéből Nagy László kikapja a lasztit. Vilovski rohan le, Mikler-bravúr! 32' Mindegía lába a főszerepben, két perc ez is. Iváncsik Gergő harcol ki hetest Baloghon. Ilic bevarrja, 14-13. 31' A Pick kezd! Kimarad a szegedi támadás. Terzic nem látja, hogy üres a kapu, nem lő olyan gólt, mint Katzirz tegnap. SZÜNET!30' Gulyás ziccere a szélről, átejti Miklert, 13-13. Prce védekezése ér két percet. Időn túl a megszerzett labdát a szegedi kapuba lő a Veszprém, miután Balogh nem lőtt, de nem ér. 29' Balogh megy bele Ilicbe. Nem, Ilic feldobta magát. Vadkerti a szélről, 12-13! 28' Iváncsik Geergő ismét tisztán fut be a szélről, beállóból tisztán, 12-12. 27' Blazevic csapja a lövő Nagyot nyakon nagyon, fájlalja is a szegedi nevelésű világsztár. Mikler véd. 26' Prce perce, nagy gól, ismét vezet a Szeged! 11-12! 25' Nagy László most a szélről, 11-10. Larholm büntetőzhet, 11-11! 24' Terzic teremti le Baloghot, aki aztán góllal büntet, 10-10. 23' Vranjes beállóból zubaisan, 9-9! Iváncsik Gergő ismét a szélről egy hát mögötti passza után, 10-9.
pick_veszprem_mj07
22' Alilovic váltja Fazekast. Nagy László lő át, 9-8. 21' Prce a földről 10 méterről elképesztő nagy góllal egyenlít, 8-8! 20' Eladja a labdát elől a Pick, Iváncsik Gergő a szélről a túloldalon, 8-7. 19' Vadkerti két perce, hetes is, Iváncsik Tamás a felső lécre lövi! Blazevic leszedi a kipattanót. 18' Fazekas véd nagyot Larholmmal szemben. Ancsin megy fel, ez is benn! 7-7! 17' Ugalde megkülönböztetőben benn. Iváncsik Tamás a szélről fut be, a szaggatottról ugrik fel, óriási gól, 7-6. 16' Parrondo esik nagyot, amikor Sulic visszarántja, két perc, és hetes, Larholm beveri! 6-6! 15' Terzic tör be a szélről, megfésüli Miklert, 6-5, időt kér Pastor mester. 14' Vadkertitől szedik el a labdát, Nagy László lábán pattan meg. Sulic indul, 5-5. 13' Újabb hetes, Ilic Mikler elképesztő! 12' A kipattanónál már fújnak. A szegedi akció ismét rossz. 11' Hosszú és eredménytelen szegedi attak. Túloldalon Iváncsik Gergely lő a szélről ziccerben, Mikler a felső lécre tolja! 10' Sulic is beköszön, 4-5. Sulic elől ragad az indításkor, Miklert lövi fejbe!
pick_veszprem_mj020
9' Prce duplázik, 3-5. 8' Nagy harcol ki hetest Vadkertivel szemben. Ilic bebombázza, 3-4. 7' Prce óriási lövése, 2-4! Hosszasan rohamoz a Veszprém. 6' Mindegía nagy átlövése, 2-3! Mikler óriási védése Naggyal szemben. 5' Sulic hozza a formáját, Zubaival egy páros kiállítást kapnak. Momir Ilic hatalmas átlövése, 2-2. 4' Zubai Szabi beállóból! 1-2! Chema Rodriguez tör be, s esik nagyot, Mikler véd, nincs hetes. 3' Ilic lövése védhetetlen, 1-1. 2' Nagy átlövését Mikler védi! Sárga Ilyésnek. Eksztázisban a szegedi drukkerhad! Balogh elpuskázza. 1' Nagy László lövése a blokkon hal el, indul Ilyés, 0-1! 12.45: Már a bemutatások zajlanak! Rövidesen kezdünk, a Veszprém indítja majd útjára a labdát. Rengeteg szegedi szurkoló biztatja a helyszínen a csapatot, mintegy félezren lehetnek. 12.05: Véget ért a Tatabánya - Gyöngyös bronzcsata, amit a Bányász nyert 24-20-ra! A meccs nagy részében a Tatabánya irányította a játékot, s bár a Gyöngyös a második félidőben feljött két gólra, nem volt ereje fordítani. Kezdés: 12.50!A Pick Szeged elődöntőjének tudósítása!A Tatabánya - Gyöngyös bronzcsata képei: