Labdarúgás: tíz emberrel is az Algyő nyerte a rangadót + FOTÓK

2013. március 23., szombat

Jobban kezdett az Algyő, vezetést is szerzett, de ha a Csongrád nem hibázza el a tizenegyest, és megtartja emberelőnyét, másképp is alakulhatott volna a felsőházi rangadó.

Az Algyő szinte felbillentette a pályát az első félidőben,

Bíró

kapusnak minden tudására szükség volt, hogy ne legyen gólzápor. A vezető találat után azonban furcsa mód nemcsak a hazaiak, hanem a Csongrád is "megnyugodott", magukra találtak a Keller-legények, és elkezdtek focizni. A kiállítás és a tizenegyes lehetett volna egy sorsfordító momentum, de egy felesleges szabálytalanság ismét egalizálta a létszámot a pályán. Ennek ellenére a vendégek tovább rohamoztak a hajrában, még helyzetük is akadt, de élni nem tudtak vele, így az egyenlítés elmaradt: a listavezető hozta a három pontot.

A megyei I. osztály 19. fordulójában:

Algyő SK - Csongrád TSE 1-0 (1-0).

Algyő, műfű, 150 néző. Vezette: Csamangó Tamás (Bánáthy János, Cseh Géza).

Algyő:

Szűcs - Koza, Gábor, Gonda, Makai, Sebők, Balogh, Pataki (Farkas 87'), Gyimesi, Bogdán (Kiss 77'), Hadár. Vezetőedző: Takács Zoltán.

Csongrád:

Bíró - Budai, Török (Tóth 80'), Bálint, Koncz, Sándor (Deli 45'), Molnár (Szeles 59'), Lévai, Somodi (Sarusi 75'), Nagy, Bertók. Vezetőedző: Keller Mihály.

Gólszerző:

Gyimesi (25')

Sebők (44'), Gábor (61'), Hadár (86'), illetve Koncz (79')

Gábor (67'), illetve Szeles (81') Takács Zoltán: "

Gratulálok a csapatomnak, nagyszerűen harcoltak! AZ első félidőben helyzeteink alapján akár nagyobb előnyt is szerezhettünk volna, de a kiállítás után a küzdelem dominált a mérkőzésen, amiből ma kiválóan vizsgáztunk.

" Keller Mihály: "

Nem tudunk ráhangolódni a mérkőzésre, vesztett helyzet után kezdtünk csak el futballozni, épp ahogy az Ásotthalom ellen. Át kellene végre lendülnünk a kezdeti görcsösségen, ezen kell dolgozni a jövőben.

"

90' Vége a mérkőzésnek. 89' Csere: Farkas jön fel, Pataki megy le az Algyőben. Továbbra is az Algyő térfelén a labda, a vendégek az egyenlítésre hajtanak, gólhelyzetig azonban nem sikerül eljutniuk. 86' Lévai próbálkozott harminc méteres átlövéssel - nagy erejű lökete fél méterrel fölé szállt. Reklamálásért Hadár kapott sárgát. Nagy erőkkel rohamoz a Csongrád, értelemszerűen küzd az egyenlítésért. 81' Újabb KIÁLLÍTÁS! A csereként beállt Szeles hátulról belerepült Patakiba, egyből pirosat kapott. Ismét egalizálták a játékosok számát a pályán. 80' Csere a másik oldalon is: Török jött le, Tóth jött fel helyette. 79' Koncz kapott sárgát. 77' Csere a hazai oldalon: Bogdán jön le, Kiss mehet fel. 75' Somodi lőtt fölé az ötösről egy keresztbe passzolt labdát, majd egy cserével le is hozták a középpályást. Helyére Sarusi állt be. 72' Kiegyenlített a mérkőzés, a kiállítás nem törte meg az Algyő lendületét, ugyanakkor a Csongrád is nagy elánnal próbál támadni. Igen gyakoriak most a szabálytalanságok. 67' TIZENEGYES, KIÁLLÍTÁS! Gábor a tizenhatoson belül rossz ütemben csúszott be Nagy Ádámnak, a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott, valamint a védőt is "jutalmazta" egy második sárgával, így ő mehetett is zuhanyozni. A büntetőt a csongrádi kapus, Bíró végezte el: a bal oldalra tartó lövését Szűcs algyői kapus kiütötte. 66' Lévai tüzelt húsz méterről, középről, Szűcs védett bravúrral. A kipattanót visszajátszották a csongrádiak, de középen már leshelyzet alakult ki. 61' SÁRGA LAP Gábor kapott egy belépőért sárga lapot negyven méterre a kapujától. A megítélt szabadrúgást pedig Budai csúsztatta meg középen hat méterről a jobb kapufa mellé. 59' Csere a vendégeknél: Szeles ment fel, Molnár jött le a pályáról. 55' Gyimesi a jobb összekötő helyéről vitte kapura, egészen a tizenhatoson belülre. Megcélozta a hosszú sarkot, de lapos lövését védte Bíró. 51' Továbbra is a hazaiak próbálnak akciókat szervezni, de egyelőre biztosan zár a Csongrád védelme. 46' A Csongrád hozta játékba a labdát, indul a második etap! A félidőben cserélt a Csongrád, Sándor helyett Deli jött be. SZÜNET45' Vége a félidőnek. 44' Sebők kapott sárgát. 38' A Csongrádból Molnár ment le jobb oldalon, hosszan és magasan ívelt át a hosszú oldalra, ahol Bertók érkezett, és fejelt a kapu fölé, hat méterről. 32' Az Algyő továbbra is dolgoztatja a kék-fehérek védelmét. Legutóbb Hadár egy visszagurított labdát bombázott egy méterrel fölé, mintegy húsz méterről. 25' GÓÓÓL! Az előbbi esemény után megítélt szögletet követően Gyimesi lőtt 17 méterről kapura, a laszti előbb megpattant egy játékoson, majd a felső lécet súrolva ért hálót. 1-0 24' Egy hosszabb ápolásra szorult Bíró kapus: egy kapu előtti kavarodás közben lőtték fejbe. 22' Hadár középső bejátszásával Balogh tört kapura jobbról, de hét méterről a kivetődő kapusba lőtt. 20' Hadár próbálkozott jobb oldalról, 16 méterről egy lövéssel, de az oldalhálóba bombázott. 18' Enyhe fölényben játszik a hazai gárda: Bíró kapusnak kellett öklöznie egy beadásnál, míg a másik oldalon egy szöglet okozott kisebb zavart az algyői védelemben, végül Gáborék tisztáztak. 11' Egy bal oldali, negyven méteres felívelést Hadár vett le a tizenegyes ponton, de a kapujából kilépő Bíró jól zárta a szöget - a csatár a kapusba lőtte a labdát. 5' Nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok: jobb oldalon Molnárnak volt egy hosszú kapura ívelése, ami a felső lécen csattant. A másik oldalon egy mélységi bejátszásra kellett Bírónak kivetődve védenie. 1' Az Algyő kezdte a mérkőzést. Az NB II-es Szeged-Cegléd mérkőzés után a megye élvonalában lévő Algyő és Csongrád csap össze. A hazaiak zöld felsőben és fehér alsóban, míg a vendégek piros-fehér csíkos szerelésben küzdenek majd. 15 órától Csamangó Tamás játékvezető sípjelére indul a találkozó és élő közvetítésünk is!

A 42 pontos Algyő a tabella első, a 36 ponttal álló Csongrád pedig a negyedik helyéről várja a megye élvonalának szombati szuperrangadóját. Egyik együttes sincs csúcsformában tavasszal, ám könnyen lehet, hogy éppen erre a derbire kapják össze magukat! Az Algyő Csanádpalotán kapott ki 1-0-ra, majd megszenvedett a sikerért a Röszke (2-0) és a Bordány (2-1) ellen is. Ami a csongrádiakat illeti, ők 3-2-re verték a rajton az FK 1899 Szegedet, majd zsinórban két vereség következett: a SZVSE ellen 3-1-re maradtak alul, majd az algyői műfüvön az Ásotthalom diadalmaskodott ellenük 1-0-ra. Egy-egy rangadót tehát már mindkét legénység elbukott márciusban, így aztán egyértelmű: ezúttal csakis a győzelem lehet számukra a cél! Takács Zoltán gárdáját emellett az is motiválja, hogy szeretne bosszút állni egyetlen őszi vereségéért. Az Algyő a 4. fordulóban 1-1-es félidőt követően (tíz emberrel) 2-1-re kapott ki Csongrádon, úgy, hogy Bertók Gábor találatára Hadár Attila még válaszolt, majd Bíró Mihály, a hazaiak pontrúgó hálóőre állította be a végeredményt. Ha már a két mesterlövész került szóba, Bertók - aki múlt héten vírusos megbetegedése miatt nem léphetett pályára - 23 góljával vezeti a megye góllövőlistáját, a legutóbb a Bordány ellen duplázó Hadár pedig a negyedik helyen tanyázik, eddig 16 alkalommal vette be az ellenfelek hálóját. Kérdés, melyikük lesz ezúttal a főszereplő. Élő közvetítésünkből ez is kiderül!