Olimpia: a 15. nap programja – Natasa aranya?

Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A kajakos Douchev-Janics Natasa 200 méteren éremért – leginkább aranyért – száll vízre a londoni olimpia utolsó előtti versenynapján, melyen többek között még az öttusázó Marosi Ádámért és Kasza Róbertért, valamint a szabadfogású birkózók 120 kg-os súlycsoportjában érdekelt Ligeti Dánielért is szoríthatnak a magyar szurkolók.

A háromszoros ötkarikás bajnok Douchev-Janics esélyeshez méltóan, az olimpián most debütáló versenyszám elő- és középfutamát is megnyerve jutott döntőbe. Az EDF Démász Szegedi VE 30 éves kajakosa – aki csütörtökön címvédőként ezüstérmes lett Kovács Katalinnal 500 méteren párosban – 2007-ben, 2009-ben és 2010-ben is győzött a 200 méteres versenyben világbajnokságon, idén júniusban pedig Európa-bajnok volt Zágrábban. Janicsnak a pénteki teljesítmények alapján elsősorban a tavalyi vb-n aranyérmes új-zélandi Lisa Carringtonra kell majd odafigyelnie.

Még egy A döntőben lesz magyar érdekeltség: a férfi kajakosok 200 méteres versenyében az ifjúsági világbajnok Dudás Miklós verekedte be magát a legjobbak közé, míg az 1000 méteren Londonban címvédőként hatodik kenus Vajda Attila a B döntőben szerepel majd a legrövidebbik távon.

Szombaton kerül sor a férfi öttusázók versenyére, a mezőny tagja Marosi Ádám és Kasza Róbert. Előbbi 2009-ben éppen Londonban szerzett világbajnoki címet, az elmúlt évben harmadikként, idén hatodikként zárt a vb-n, Kasza Róbert pedig második volt az idei Európa-bajnokságon. Mindketten a jó szereplésre esélyesek közé tartoznak, igaz, ez további 10-12 résztvevőről is elmondható.

Az eddig jól teljesítő birkózók az idén Európa-bajnoki ezüstérmes, tavaly Eb-harmadik Ligeti Dániel (120 kg) szőnyegre lépésével fejezik be szereplésüket.

A női hegyikerékpárosok versenyében Benkó Barbara, a nők 20 km-es gyaloglásában Madarász Viktória áll majd rajthoz.

A 15. nap (szombat) magyar vonatkozású programja:

(a sportágak után az éremosztások száma, dőlttel szedve a magyar résztvevők, vastaggal a Csongrád megyei érdekeltség)

ÖTTUSA (Kézilabdacsarnok, Vizesközpont, Greenwich Park) – 1
9:45 ó: férfi verseny – MAROSI ÁDÁM, KASZA RÓBERT, 9:45 ó: vívás, 14:20 ó: úszás, 16:20 ó: lovaglás, 19:45 ó: kombinált szám (futás, lövészet)

ATLÉTIKA (The Mall, Olimpiai Stadion) – 8
10 ó: FÉRFI 50 KM-ES GYALOGLÁS
18 ó: NŐI 20 KM-ES GYALOGLÁS – MADARÁSZ VIKTÓRIA
20 ó: NŐI MAGASUGRÁS, DÖNTŐ
20:20 ó: FÉRFI GERELYHAJÍTÁS, DÖNTŐ
20:30 ó: FÉRFI 5000 M, DÖNTŐ
21 ó: NŐI 800 M, DÖNTŐ
21:25 ó: NŐI 4X400 M, DÖNTŐ
22 ó: FÉRFI 4X100 M, DÖNTŐ

KAJAK-KENU (Eton Dorney Buckhinghamshire) – 4
10:37 ó: FÉRFI K-1 200 M, DÖNTŐ – DUDÁS MIKLÓS
10:47 ó: FÉRFI C-1 200 M, B DÖNTŐ – VAJDA ATTILA, DÖNTŐ
11:21 ó: NŐI K-1 200 M, DÖNTŐ – DOUCHEV-JANICS NATASA
11:41 ó: FÉRFI K-2 200 M, DÖNTŐ

HEGYIKERÉKPÁR (Hadleigh Farm, Essex) – 1
13:30 ó: NŐI VERSENY – BENKÓ BARBARA

BIRKÓZÁS (ExCeL) – 3
férfiak, szabadfogás:
14 ó: 60 kg, 84 kg, 120 kg – LIGETI DÁNIEL, előcsatározások a döntőig
18:45 ó: 60 kg, 84 kg, 120 kg, vigaszág, bronzmérkőzések
19:46 ó: 60 KG, DÖNTŐ
20:21 ó: 84 KG, DÖNTŐ
20:56 ó: 120 KG, DÖNTŐ

Olimpiai hírfolyamunk itt olvasható időrendben!

Magyar érmesek és pontszerzők

ARANY:
Szilágyi Áron, vívás (kard, egyéni)
Gyurta Dániel, úszás (200 m mell)
Berki Krisztián, torna (lólengés)
Pars Krisztián, atlétika (kalapácsvetés)
Dombi Rudolf, Kökény Roland, kajak-kenu (K-2, 1000 m)
Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina, kajak-kenu (K-4, 500 m)
Kozák Danuta, kajak-kenu (K-1, 500 m)
Risztov Éva, hosszútávúszás (10 km)

EZÜST:
Ungvári Miklós, cselgáncs (66 kg)
Lőrincz Tamás, birkózás (kötöttfogás, 66 kg)
Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel, kajak-kenu (K-4, 1000 m)
Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa, kajak-kenu (K-2, 500 m)

BRONZ:
Csernoviczki Éva, cselgáncs (48 kg)
Cseh László, úszás (200 m vegyes)
Módos Péter, birkózás (kötöttfogás, 55 kg)

4. hely:
Hosszú Katinka, úszás (400 m vegyes)
Gyurta Dániel, úszás (100 m mell)
női vízilabda-válogatott

5. hely:
Karakas Hedvig, cselgáncs (57 kg)
Joó Abigél, cselgáncs (78 kg)
Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik, úszás (4×100 méteres vegyesváltó)
Harcsa Zoltán, ökölvívás (75 kg)
Hatos Gábor, birkózás (szabadfogás, 74 kg)

6. hely:
Kiss Gergő, úszás (400 m gyors)
Csonka Zsófia, sportlövészet (női sportpisztoly, 30+30 lövés)
Bognár Richárd, sportlövészet (férfi dupla trap)
Kapás Boglárka, úszás (800 m gyors)
Sidi Péter, sportlövészet (kisöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett)
Vajda Attila, kajak-kenu (C-1 1000 m)

A nem magyar vonatkozású program:

GYEPLABDA (Riverbank Aréna) – 1
férfiak:
a 11. helyért:
9:30 ó: Dél-afrikai Köztársaság – India
az 5. helyért:
12:30 ó: Spanyolország-Belgium
bronzmérkőzés:
16:30 ó: Ausztrália – Nagy-Britannia
döntő:
21 ó: Németország-Hollandia

TEKVONDO (ExCeL) – 2
10 ó: női +67 kg, férfi +80 kg, előcsatározások a döntőig
21 ó: női +67 kg, férfi +80 kg, vigaszág, bronzmérkőzés
23:15 ó: NŐI +67 KG, DÖNTŐ
23:30 ó: FÉRFI +80 KG, DÖNTŐ

MŰUGRÁS (Vizesközpont) – 1
11 ó: férfi toronyugrás, elődöntő
21:30 ó: FÉRFI TORONYUGRÁS, DÖNTŐ

RÖPLABDA (Earls Court) – 1
nők:
bronzmérkőzés:

12:30 ó: Japán – Koreai Köztársaság
DÖNTŐ:
19:30 ó: BRAZÍLIA – EGYESÜLT ÁLLAMOK

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset) – 1
13 ó: nők, elliott 6m, kisdöntő
14:05 ó: NŐK: ELLIOTT 6M, DÖNTŐ

RITMIKUS GIMNASZTIKA (Wembley Aréna) – 1
14:30 ó: EGYÉNI ÖSSZETETT, DÖNTŐ

LABDARÚGÁS (London-Wembley Stadion) – 1
16 ó: FÉRFI DÖNTŐ: BRAZÍLIA – MEXIKÓ

KOSÁRLABDA (North Greenwich csarnok) – 1
nők:
bronzmérkőzés:

18 ó: Ausztrália-Oroszország
DÖNTŐ:
22 ó: EGYESÜLT ÁLLAMOK – FRANCIAORSZÁG

KÉZILABDA (Kosárlabdacsarnok) – 1
nők:
bronzmérkőzés:

18 ó: Koreai Köztársaság – Spanyolország
DÖNTŐ:
21:30 ó: NORVÉGIA – MONTENEGRÓ

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL) – 5
21:30 ó: FÉRFI 49 KG, DÖNTŐ
21:45 ó: FÉRFI 56 KG, DÖNTŐ
22:15 ó: FÉRFI 64 KG, DÖNTŐ
22:45 ó: FÉRFI 75 KG, DÖNTŐ
23:15 ó: FÉRFI 91 KG, DÖNTŐ

Előző sztori

Olimpia: győzelem a medencében, vereség a kézilabdapályán + FOTÓK

Következő sztori

Jó Arcokat keres a SZEGEDma: Durda János