Vízilabda: kikapott, s ezzel 5. az OB I/B-ben az SZVPS

2011. június 18., szombat

Kétgólos vereséget szenvedett a KSI otthonában a Szegedi Vízipóló Suli együttese a férfi vízilabda OB I/B rájátszásának utolsó fordulójában, s ezzel a bajnokság 5. helyén zárt.

A fővárosiak az első negyedben kétgólos előnyre tettek szert, amit

Katona Dániel

, valamint a házi gólkirály

Németh Zalán

góljaival még a nagyszünet előtt ki tudott egyenlíteni az SZVPS, ám a remekül játszó

Csapó Miklós

révén a félidőre visszavették a vezetést a hazaiak (4-2). A KSI tovább növelte előnyét a folytatásban, a 21. percben már négy góllal is vezettek (6-2), s hiába nyerte az utolsó játékrészt Éles Vilmos csapata, keveset játszottak emberelőnyben, s azokat sem tudták kihasználni, így sima győzelmet arattak a fővárosiak (8-6). A Szegedi Vízipóló Suli az 5. helyen zárta az OB I/B küzdelmeit. A csapat legeredményesebbje az összesen 44 gólt jegyző Németh Zalán lett, aki az akciógólok tekintetében (41) a másodosztály legeredményesebbje is egyben, az összesített ranglistán pedig 50 ponttal a második helyen zárt. Az OB I/B-t, s ezzel a jogot az első osztályban való szereplésre a Kaposvári Vízilabda Klub nyerte, egy ponttal megelőzve az épp az SZVPS ellen diadalmaskodó KSI-t.

Férfi vízilabda OB I/B, rájátszás az 1-9. helyért, A csoport, 14. forduló:

KSI SE - Szegedi Vízipóló Suli 8-6 (2-0, 2-2, 2-1, 2-3)

Budapest, Margitsziget, Széchy Tamás Uszoda. Vezette: Székely, Kun.