Kosárlabda: esélye sem volt a Szeviép-Szegednek (FRISSÍTVE)

2010. november 25., csütörtök

Nem sikerült visszavágnia az itthon elszenvedett szoros vereségért a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatának a spanyol Gran Canaria ellen idegenben a csütörtök esti Európa-kupa-mérkőzésen. A spanyol csapat 35 ponttal, 83-48-ra nyert.

Mint az már korábban ismeretes volt

Laczi Edit

sérülése miatt, bár a csapattal tartott, nem játszhat még egyelőre, míg

Keller Annamária

viszont felépült a térdrándulásból, s ha nem is szerepelt sokat, de kezdőként lépett pályára. A magyar idő szerint este 20 órakor kezdődő mérkőzésen a hazai Gran Canaria villámrajtot vett, a Szeviép pedig beragadt. Nem igazán lehetne másképp jellemezni azt, hogy a szegedi csapat csak a meccs 7. percében tudott kosarat dobni, az ellenfél 11-0-s vezetésénél -

Roglic

volt egyébként eredményes előbb egy duplával, majd büntetőből.

Rasheed

és Roglic volt képes tartani a csapatot, hogy a Gran Canaria ne tudjon nagyon elszakadni. 22-15-nél volt remény a felzárkózásra, de a jól védekező hazaiak ellen nem sikerült betalálniuk Némethéknek.

Domingo Diaz

a 13. percben már a junior, szenegáli

Ndournak

is megadta a lehetőséget rutint szerezni a nemzetközi porondon, és az ifjú afrikai tehetség ezt a meccs folyamán összesen 9 ponttal és 8 begyűjtött lepattanóval hálálta meg. Épp az ő kosarával volt először a különbség 15 pont a 16. percben (31-16). A vendégeknek Farkasinszki két értékesített büntetőjével és Roglic duplájával sikerült felkapaszkodniuk a félidőre 32-20-ra. Hogy aztán a harmadik negyedben a spanyolok bedarálják

Bencze Tamás

együttesét. Domingo Diaz gyakorlatilag sort cserélt a nagyszünetben, visszatért a pályára négy alapember,

Sanchez

, Andersson, Ress és

Argüello

, ami arra utalt, hogy a szokás szerint megnyomott harmadik játékrészben egyszer s mindenkorra eldöntessék a párviadal kimenetele. A negyed mégis egy Fejes-triplával és Roglic-büntetőkkel indult, sikerült feljönni 34-25-re. Resst nem lehetett tartani, tempói és büntetői sorra betaláltak, 11 pontot szerzett a játékrészben, úgy, hogy Domingo Diaz a 26. percben lehívta pihenni, helyére a Ndourt állítva. A szenegáli jól pótolta az olasz válogatott centert, maga is hét pontig jutott a harmadik tízpercben. A Szeged részéről a negyed jó kezdete után sorra maradtak ki a dobások, az eredményjelző majd' négy percen át csak a 25-ös számot mutatta a vendégek neve alatt. Farkasinszki hozta szokásos büntetőit, Németh és Rasheed is betalált, utóbbi volt a legeredményesebb szegedi a játékrészben négy dobott ponttal - ez sokat elárul. A kisszünetre 66-34-gyel mentek a csapatok, ekkorra már végleg eldőlt a meccs. A zárónegyed valóságos triplaparádéval indult: Rasheed kezdte, Argüello és Sanchez válaszoltak, majd

Laklóth

kontrázott rá (72-40). A felzárkózás minden reménye nélkül játszott a csapat és csak azért küzdhetett, hogy ne legyen még nagyobb verés a vége. Formalitás szinten ment a vége, a ma társai fénye miatt haloványabb

Michael

még dobott egy hármast, majd

Staalvant

büntetői után állt be először a 35 pontos különbség. A végén Andersson és Németh két-két duplával zárta le a mérkőzést, kialakítva a 83-48-as végeredményt. Néhány érdekesebb statisztikai adat a mérkőzésről. A Gran Cnaria 47,4%-kal dobta a mezőnykosarakat (27/57), míg a Szeviépnél ugyanez 26,8% (15/56), azaz gyakorlatilag ugyanannyi mezőnykísérlettel próbálkozott a két csapat, de ezek kihasználása majdhogynem kétszer olyan jó a hazaiaknál, mint a vendégeknél. Büntetődobások esetén sokkal kiegyenlítettebb a teljesítmény: 85,7% (24/28) és 88,2% (15/17). A Gran Canaria összesen 43 lepattanót szerzett, míg a Szeviép 27-et, a spanyoloknál Ress és Ndour egyaránt 8-8-at, Michael 6-ot gyűjtött be, míg nálunk Roglic volt a legeredményesebb 7-tel. Sokat elárul a csapatteljesítményről a gólpasszok száma: a hazaiaknál 15 gólpasszt osztottak ki egymásnak a játékosok, a Szegednél mindössze ötöt, ami azt jelenti, hogy Bencze Tamás lányai nem igazán tudtak csapatként támadni, nem tudtak mit kezdeni a hazai védekezéssel és inkább az egy az egyben megoldásokat, vagy a távoli dobásokat választották. Hárompontos kísérletekben a Szeviép-Szegednél Laklóth Anna járt az élen, de ötből sajnos csak egyet tudott értékesíteni, míg Németh három kísérletéből semmit. Vereségével a Szeviép-Szeged továbbra is második csoportjában a Gran Canaria mögött és a belga Waver előtt. A végső sorrendről a december 1-jén a csoportmeccseket záró Waver - Gran Canaria mérkőzés dönt.