Labdarúgás: az Üllés kiütötte a kék-feketéket

Angliából erősített az FK 1899 Szeged megyei másodosztályú csapata. Turján György, aki komoly első és második ligás múlttal rendelkezik, a héten tért vissza Szegedre, és a kék-feketékhez igazolt. Sajnos az ő segítsége is kevés volt a sikerhez. Az FK kiütéses, 0-4-es vereséget szenvedett az Ülléstől hazai pályán.

Az első félidőben az erős játékerőt képviselő Üllés csapata bár megszerezte a vezetést, de a Szeged tartotta magát. A támadó játék oltárán azonban feláldozták a középpályát: Turján feljebb került. Innentől kezdve kissé meggyengült a védekező zóna középső harmada, és az Üllés többször feltörte a kék-feketék védelmi falát, s még három találattal biztosította be a győzelmet.

A megye II. osztály Homokhát csoport 6. fordulójában:

FK 1899 Szeged – Üllés 0-4 (0-1). Szeged, Felső Tisza-parti műfű, 200 néző. Vezette: Szalai

FK 1899 Szeged: Brunczvik – Burzon Márk (Majoros 80’), Dr. Havas (Fodor I. 75’), Hüvös, Meszes, Nagy, Murányi (Lednitzky 27’), Hulánszky, Ács, Turján, Halász. Játékos-edzők: Hüvös Gábor és Lednitzky András.
Üllés: Bazsó J. – Kormos, Bazsó F., Cseh (Temesvári 76’), Bozsity, Ottlik, Fődi (Donciu 76’), Veres, Mihalkó, Bodré, Tari (Domonkos 80’). Technikai Vezető: Lakatos Kornél.
Gólszerzők: Tari (3), Temesvári.
Sárga lap: Dr. Havas, Nagy, Majoros, Hüvös illetve Domonkos.
Jók: Turján ill. mindenki.

Hüvös Gábor: “Sajnos játéktudásban, futómennyiségben is felülmúlt minket az ellenfél. Úgy néz ki, hogy a bajnokság második helyén álló Üllés jelenleg jobb csapat, mint mi…”

Orbán: A futball mindig vigasz és elégtétel volt a magyar ember számára

Felcsúton bemutatták a Labdarúgás és tudomány című tanulmánykötetet.