Labdarúgás: Volán-parádé a kettős derbin!

2008. szeptember 20., szombat

Fotók: Gémes Sándor

Már a várva várt kettős rangadó első mérkőzése is jól sikerült szegedi szempontból: az FK 1899 Szeged hajtós, izgalmas összecsapáson 3-2-re győzött a Szegvár ellen a megyei III. osztályban. Az NB III Alföld csoport 7. fordulójában a Tisza Volán SC a Jászapátit fogadta, a szünetben már 3-1-re vezettek a hazai kék-feketék, a vége pedig igazi kiütés, 6-1 lett - és szurkolói fieszta... Csapat és közönsége egymásra talált, a fiúk végre Szegeden is szenzációs játékkal és gólokkal szolgálták ki a rajongókat. Maradjanak velünk, a hétvége során folyamatosan beszámolunk az NB III és a megyei bajnokságok eredményeiről, történéseiről!

Két idegenbeli győzelemmel hangolt a Jászapáti ellen a Tisza Volán, mely végre a Felső Tisza parti stadionban is szeretne három ponttal gazdagodni - idén még nem sikerült idehaza megörvendeztetniük drukkereiket, mindkét szegedi meccsüket elveszítették ugyanis a Buchholcz-legények.

Bejött a Buchholcz-jóslat: góleső esett a Felső Tisza parton

Ez a találkozó sem indult jól, hiszen nem sokkal a kezdést követően vezetést szerzett a Jászapáti: egy előreívelést követően a lecsorgó labdát 11-ről vágták a hálóba a vendégek. A Volán azonban nem esett kétségbe, egy formás jobb oldali támadást követően

Szabó Attila

révén hamar egyenlített, majd pár perccel később a vezetést is megszerezte - ekkor

Beretka Péter

fejelte a hálóba a

Mészáros

30 méteres szabadrúgása után a felső lécről visszapattanó labdát. A 25. perc tájékán jobb oldalról rúghatott szögletet a Szeged, kavarodás támadt a hosszú oldalon, ezt a hazaiak használták ki,

Baji Renátó

bólintott a kapuba: 3-1. Összességében elmondható volt, hogy a gyors vendéggól nem fogta meg a Volánt, mely ellenfelénél sokkal jobban, aktívabban, magabiztosabban futballozott, egyértelműen mezőnyfölényben játszott, s megérdemelten vezetett két góllal. Fordulást követően sem változott a játék képe, szebbnél szebb támadásokat vezetett a hazai együttes, mely láthatóan élvezettel vetette magát a küzdelembe. (Megjegyezzük:

Buchholcz Gábor

vezetőedző pénteken este jelezte, hogy az edzéseken különösen energikusnak és felszabadultnak látta fiait a héten. A mester eső helyett gólesőt várt, s nem is kellett csalatkoznia...) A második félidő tizedik perce tájékán

Kazi

szerezte a negyedik gólt, a bal oldalon ugrott ki, kicselezte védőjét, majd a kapus mellett a hosszúba lőtt. További két találatot is elhelyezett még a Volán a Jászapáti hálójában, s ezeken kívül is számtalanszor kellett mentenie a vendégek kapusának. A gólszépségversenyben két győztest kell hirdetnünk:

Dargó Balázs

az alapvonalig cselezte magát a bal oldalon a 65. percben, majd Csikar-szögből emelt az elfekvő kapus keze fölött a kapuba, a 85. percben pedig - szintén a bal oldalról - a csereként beállt

Török Ádám

lőtt igazi "ficakos" gólt mintegy 16 méterről. A vége igazi kiütés: 6-1-es hazai győzelem! De jó ezt kijelenteni: sorozatban harmadik bajnoki találkozóját is megnyerte a Tisza Volán SC. Ezzel a sikerrel a forduló végére a tabella 7. vagy 8. helyére lép előre a gárda.

Edzői szavak: A 10 pont nyugalmat ad

Buchholcz Gábor a mérkőzést követően elégedetten nyilatkozhatott portálunknak. "A nagybetűs CSAPAT vívta ki ezt a diadalt, külön öröm számomra, hogy a hat gólon hat különböző játékos osztozott. Bár az ellenfél szerzett vezetést, egy pillanatig sem fordult meg a fejekben, hogy elveszíthetjük ezt a meccset. Így kell tovább menni, s akkor nem lesz semmi gondunk. Többször elmondtam a srácoknak, az NB III-ban akkor tudunk nyerni, ha 8-9 játékos száz százalékot nyújt - ma mindenki azt tette. Ahogy gyógyulnak fel a sérültjeink, egyre nagyobb harc várható a kezdőbe kerülésért. Dargó Balázs és Czirják Tamás is kiválón teljesített, komoly harcra kényszeríthetik Udvari Szabit és

Dongó Dénest.

Persze ez a rivalizálás csak jót tehet a csapatnak, mint ahogy jót tesz a 10 pont is, sokkal nyugodtabban várjuk a következő négy nehéz derbit, elsőként a Honvéd II. elleni csatát. Köszönjük szurkolóinknak a kitartó biztatást, reméljük, ma tényleg sikerült örömöt szereznünk az értünk szorítóknak!" - mondta.

Halkó Pál

szakosztályvezető szokásához híven ismét megválasztotta a csapat legjobbját: ezen a napon a rengeteget dolgozó Szilágyi Norbertet látta a legkiemelkedőbbnek.

Hazai pályán még mindig hibátlan az FK

Az újabb szegedi kettős rangadót az időjárás sajnos nem fogadta a kegyeibe. Eső ugyan nem esett, de az alaposan felázott talaj miatt a jól megszokott műfüvön fogadták a hazaiak az előző szezonban még egy osztállyal feljebb vitézkedő szegváriakat a Volán "előmeccsén". A vendégek tíz játékossal futottak neki a találkozónak, és csak az első játékrész felénél állt össze a csapatuk, kapusuk is csak ekkor futott be. Addig a magasságát lelkesedésével pótoló

Szűcs László

húzott kesztyűt, hogy akadályozni próbálja a kékek gólszerzési kísérleteit. Tette mindezt több-kevesebb sikerrel, hisz

Hulánszky

révén egygólos hazai vezetésnél vált teljessé a szegváriak létszáma. Gyorsan szereztek is két gólt a kiegészülésük örömére, melyet még a félidő végén egalizált-ismét csak Hulánszky. A második játékrészben aztán őrült szegedi offenzíva vette kezdetét, sorra alakították ki a helyzeteket, amelynek eredménye volt az aktuális gólfelelős

Túróczi

közeli bombája, mely védhetetlenül vágódott a felső sarokba. Ezzel a kék-feketék hazai pályán továbbra is száz százalékosak a bajnokságban, tartják helyüket az élbolyban. Jövő vasárnap Csongrádon folytathatják a pontgyűjtést.

Huszárik (Herczeg)

, Baji R. – Kazi. Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Jászapáti:

Tajti – Balog, Horváth, Menyhárt, Kovács J. (Pataki) – Varnyu, Kóczián – Sontra (Birkás), Hegedűs, Czibak - Gazsó (Hágra).

Szabó Imre.

Gólszerző:

Szabó A., Beretka, Baji R., Kazi, Dargó, Török Á., ill. Hegedűs. Budafoki LC - Honvéd II. 0-0 Orosháza - Kecskeméti TE II. 0-1 Érdi VSE - Szolnoki Spartacus 2-1 Monor - Kiskunfélegyháza 1-2 Gyula - Dabas 3-1 Izsák – Újbuda 0-0 Hódmezővásárhely – Algyő 3-2

Az állás:

1. Kecskeméti TE 18 pont, 2. Algyő, 3. Budafok 16-16 pont, … 8. Tisza Volán SC 10 pont.

A megyei I. osztály 7. fordulójában:

Tápé - Mórahalom 0-5 Kiszombor - SZVSE-Gyálarét 2-1 Csongrád - Tiszasziget 1-1 Röszke – Sándorfalva 1-2 Kistelek – Mindszent 7-1 Újszentiván – Kiskundorozsma 1-3 Ásotthalom – Balástya 4-3 Nagymágocs – Szentesi Kinizsi 4-4

Az élcsoport:

1. Sándorfalva 19 pont, 2. Mórahalom, 3. Kiskundorozsma 16-16 pont, ... 9. SZVSE-Gyálarét 10 pont.