Vízilabda: hatodik sikerét húzta be a Szeged a KSI ellen + FOTÓK

2015. január 17., szombat
szeged-ksi_mj 045

Szoros első negyed után végül magabiztos, 14-8-as győzelmet aratott a Tiszavirág Szeged Diapolo a vendég KSI felett a férfi vízilabda OB I 13. fordulójában.

Nem kezdődött jól a találkozó hazai szempontból, hiszen

Kovács Gergő

már az első támadás végén vezetéshez juttatta övéit, majd ugyancsak ő növelte kettőre a differenciát a 3. percben egy megúszásból. (0-2) A következő támadás során

Varga II. Zsolt

egy sistergős átlövéssel felébresztette a szegedieket. (1-2) A következő KSI-akció során

Aljosa Kunac

támadt rá

Hangody Lászlóra

, erőfeszítéseit pedig siker, pontosabban labdaszerzés övezte. Az ebből induló kontra végén

Palotás Gergely

kiegyenlítette az állást. (2-2) A második felvonást

Miklós Levente

Lukas Seman

gólváltása nyitotta, a 10. minutumban

Manhercz Ádám

bombája révén már a Szegednél volt az előny, a meccs során először. (4-3) Varga büntetőből, Palotás ziccerből növelte a fórt, de Kovács harmadik találatának köszönhetően lőtávolon belül maradtak a vendégek a szünetre. (6-4) Fordulás után gyorsan szerzett két gólt a vendéglátók együttese egy válasz ellenében, a 21. percben pedig Varga II. Zsolt ragasztott a kapuba egy életerős löketet. (9-5) Két perccel később kulcspontjához érkezett a már addigra is eldőlni látszó mérkőzés:

Baj Marcell

megütötte

Zsigri Bencét

, amiért négy percre emberhátrányba került a KSI, ráadásul az eset nyomán megítélt ötméterest Kunac értékesíteni tudta. (10-5) Sőt, Kunac rögtön rá is duplázott a találatára kevéssel később, immáron emberelőnyből. (11-5) Az utolsó játékrész elején újabb két hazai gólt hozott a hat az öt elleni szituáció, mire kiegészülhettek a vendégek. (13-5) A mérkőzés hátralévő idejében háromszor is mattolni tudták Miklósék az ettől függetlenül nagyszerű formát mutató

Meixner Marcellt

, az utolsó találat mégis a Szegedé lett:

Sánta Dániel

rendkívül messziről indított rakétája alakította ki a végeredményt. (14-8) Győzelmével

Varga Péter

csapata már 18 pontot számlál a bajnokságban, amivel a hatodik helyen áll, egy győzelemmel megelőzve a BVSC, Kaposvár, Vasas hármast, és tíz egységgel lemaradva az ötödik FTC mögött. Kiss Csabáék legközelebb január 24-én játszanak, akkor a Pécs érkezik az újszegedi sportuszodába.

Férfi vízilabda OB I, 13. forduló:

Tiszavirág Szeged Diapolo - KSI 14-8 (2-2, 4-2, 5-1, 3-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Vojvoda István, Vogel Gábor.

MEIXNER - KUNAC 3/1, VARGA II. 4/2, Kiss, PALOTÁS 2, Manhercz Á. 1, Seman 1.

Sánta 1, Zsigri, Török A. 1, Németh, Nikházi, Chilkó 1.

Varga Péter.

KSI:

Kardos - Hangody L., MIKLÓS 3, Balla, KOVÁCS 3, Kalanovics 1, Fejős 1.

Székely (kapus), Szöllősi, Horváth, Deutsch, Baj, Marnitz, Bicskei.

Kunac (31'). Varga Péter:

"Bevallom, ennél jobb játékot vártam a csapattól, rengeteg helyzetet kihagytunk. Van még előrelépési lehetőség a csapatban. Külön fel is hívtam a játékosok figyelmét bizonyos helyzetekre, hogy azokat nagyobb százalékkal használjunk ki. Ez nem sikerült eleinte, de aztán később átfordult a dolog, viszont a védekezésünk ezzel egyidejűleg lyukassá vált az utolsó negyed második felében."

VÉGEIV. negyed 14-8 (2-2, 4-2, 5-1, 3-3) 32' Gól... Miklós mattolja a szélről Meixnert, 13-7. Varga passzából Nikházi a keresztlécet döngeti meg, 20 másodperc vissza. Gól... Kalanovics még bedob egy átlövést, 13 másodperc van hátra, 13-8. GÓÓÓL!!! Sánta orbitális nagy bombája zárja a meccset, hatalmas gól volt messziről! 14-8! Zúg a szép volt fiúk, magabiztos sikert aratott a Tiszavirág Szeged Diapolo, a hatodikat a szezonban! 31' Kunacot kiszórják a sporik, de Kalanovics pattintott kísérlete a hosszú felső fölött hagyja el a játékteret. 30' Fejős most már fixen elöl marad, Kunac vigyáz rá. Gól... Hiába, megúsznak a fővárosiak, hárman mennek egy szem szegedire, Miklós pedig góllal zárja az akciót. 13-6. Sántához nem jut el a centerezés. 28' Marnitz átlövése levágódik a blokkról, a szegedi oldalon pedig lejár a támadóidő, sőt, Sántát ki is küldik. A KSI időt kér. Meixner véd ismét! 27' Kiegészülnek a vendégek,de Kalanovicsnak elképesztően messziről kell elvállalnia a dobást az idő hiánya okán. Meixnernek ez nem okoz gondot. Manhercz Ádám! Nem akar neki ma összejönni a gól, most is a keresztlécet trafálja telibe középről. 26' GÓÓÓL!!! Sarokdobás után Kiss játssza meg centerben Török Andrást, aki közelről pókhálózza ki a bal felsőt, 12-5! A fővárosi együttesre viszont ráég a támadóidő. GÓÓÓL!!! Chilkóra nem jutott őrző, védhetetlenül lövi ki a jobb pipát, 13-5! 25' Marnitz megelőzi Chilkót, 3-1-re nyeri a ráúszásokat a KSI. Szerencsére gólokban a Szeged vezet, megnyugtatóan. Szöllősi felé repül egy átadási kísérlet, lefülelik a védők. Kiss bombáz a másik kapunál, Kardos a feje fölül tolja ki a löketet. III. negyed 11-5 (2-2, 4-2, 5-1) 24' Fejős ejtené át Meixnert a szélről, de túl magas a kísérlet. A túloldalon Németh lövése zárja a negyedet, Kardos védett. A fővárosiak az utolsó felvonásban még 2 perc 13 másodpercig emberhátrányban lesznek Baj kiállítása okán. 23' Büntető! Baj pontozódott ki egy visszaúszás közbeni szabálytalanságért, odaütött Zsigrinek. Az ötméterest Kunac a kapuba vágja, 10-5! GÓÓÓL!!! Kunac talál be ismét, ezúttal emberelőnyből, 11-5! 22' Manhercz pattint a vízre, Kardost ezzel most nem tudja meglepni. Áll a játék, Varga II. Zsolt kapott egy pofont vélhetően Hangodytól. Sánta nézi meg elsőként a társat, hogy minden rendben van-e. A rutinos játékosnak mintha a szemébe kaptak volna, azt mutatja. Végülis használ az ápolás, folytatódhat a meccs. 21' Kiss lövését Kardos kiszedi a jobb kapufa mellől, de a kipattanó a Szegedé. Bajt kiállítják, Varga Péter pedig időt kér. GÓÓÓL!!! Varga hosszú lóbálgatás után embertelen erővel bombáz a kapuba középről, 9-5! Chilkót kiküldik, de Hangody löketét Meixner kiüti! 20' Kiss ejt váratlanul centerbe Semnnak, de a védők résen voltak, aztán Meixner kap el egy hosszú passzt, kiérdemelve a nézők tapsát. 19' Semant rángatják meg centerben, ez is büntető! Varga II. Zsolt ismét a labda mögött és ezúttal sem hibázik! 8-4! Gól... Fejős nagyon üresen maradt középen Varga mellett, nem volt neki nagy kihívás a kiváló bejátszást az üres kapuba továbbítani, miután Meixner is a röviden ragadt. 8-5. 18' Kimarad egy-egy lehetőség mindkét oldalon, majd ismét Fejősről egy kiállítás, újfent Kunac a szenvedő fél. Horváth mester magához hívja övéit egy kis tereferére. Hiába, Kovács átlövését blokkolják Kiss Csabáék! 17' Chilkó ezúttal már megelőzi Miklóst a ráúszásnál. GÓÓÓL!!! Chilkó magas bejászsását Kunac behúzza a hálóba, 7-4! Kuancot aztán kiküldik Fejősről. II. negyed 6-4 (2-2, 4-2) 16' Baj közeli löketét Meixner vállal védi, de marad a labda a KSI-nél. Hiába, Bajt szerelik középen, Varga Péter pedig időt kér 18 másodperccel a szünet előtt. 1 másodperc hátra, amikor Palotás a bal felső mellé zúdítja a félidő utolsó kísérletét. Kétgólos hazai előnnyel vonulnak pihenőre a csapatok. 15' Jól védekezik a Szeged, a KSI nem tud közelebb jutni a kapuhoz, aztán Deutsch el is passzolja magát. Manhercz lő, de már belefújtak, megint fordulnak a felek. 14' Gól... Kovács középen már lefelé ereszkedik, amikor még a vízre pattintva mattolja Meixnert, 6-4. Manhercz elvállalja messziről, a vízről a keresztléc fölé pattan a próbálkozása. A sporik szerint Kardos még beleért. Sánta nem tudja megtartani centerben a bepasszt, támadhatnak a fővárosiak. 13' GÓÓÓL!!! Palotás nagyon egyedül maradt a balon, kapta is a passzt, 6-3! Török Andrást kiállítják Fejősről, Horváth János pedig azonnal időt is kér. Érzi, egy kicsit megtorpant a csapata, de most lenne lehetőség a zárkózásra. 12' Fejős svédcsavarral próbálkozik centerből, kapu fölé bombáz közelről. Kiss Csabánál viszont szabálytalanságot látnak a bírók, hektikus kissé a meccs az utóbbi pillanatokban. Kovács játszana centerbe, de Kunac kiválóan nyúl bele a passzba. 11' Semant keresi az emberelőnyös bejátszás, de a közeli kísérletet Kardos fogja. Palotás mesterien szereli Fejőst, Hangody megmozdulásáról ugyanakkor ez már nem mondható el, büntetővel jöhet a Szeged! GÓÓÓL!!! Varga II. Zsolt a bal alsóba vágja, 5-3! 10' Fejős nagyot küzd középen Vargával, végül nem tud lőni, majd gyors ellentámadás végén Manhercz Ádám lő, és GÓÓÓL!!!! 4-3! Kiss Csabáról kiküldik Kovácsot. 9' Ismét a KSI hozza el a labdát. Chilkót kiküldik Kalanovics mellől, majd Miklós váltja gólra az emberelőnyt, 2-3. GÓÓÓL!!! Palotás dobja fel a labdát Semannak, aki azt centerből afféle röplabdás mozdulattal üti a hálóba! 3-3! I. negyed 2-2 8' Deutsch játszana be Fejőshöz, de három szegedi is hamarabb odaér, aztán Sántáról küldik ki Deustch Mátét. Varga Péter időt is kér, 29 másodperc van vissza. Hossz passzolgatás után Seman vállalja el a szélről, a pipáról pattan ki a lövése, ezzel döntetlenre végződik az első játékrész. 7' Fejős ellen fújnak a sporik centerben, meglódul a Szeged. Kiss passzából Zsigri lő Kardos bal kezéhez, a kapus azonban jó ütemben nyúl a labdáért. 6' Meixner! Parádé, amit művel, a harmadik életerős bombát hatástalanítja. A túloldalon Kunac veszi célba a jobb alsót, de Karods odaér. A támadás előtt időt kér a KSI. 5' Ezúttal Kovács messziről, Meixner ezt is fogja! Megúszás végén Kiss Csaba kér bocsánatot a társaktól, elkapkodta a lehetőséget, passz helyett a szélről lőtt, ami nem okozott gondot a jól helyezkedő Kardosnak. 4' GÓÓÓL!!! Kunac szerzett agilisan labdát a bizonytalankodó Hangodytól, megúsztak belőle a hazaiak, Palotás pedig a szélről veri meg Kardos kapust! 2-2! Majd' felrobban a sátor, Kalanovics bombáját Meixner szedi ki a jobb alsó elől, sajnos viszont az ellentámadás sem vezet gólra. 3' Gól... Gyors megúszás után Kovács mattolja Meixnert közelről, 0-2, nem jó a kezdés. GÓÓÓL!!!! Na, végre! Varga II. Zsolt sokadik átlövése már utat talál a hálóba! 1-2! 2' Kalanovics rossz bejátszási kísérlete után támad a Szeged, Varga vágja rá ismét középről, ezt már Kardosnak kell kiütnie. A sarokdobás után megint Vargán végződik a passzolgatás, ez a dobása a keresztléc felett suhan el. 1' Gól... Kovács megelőzte Manherczet, a vendégeké az első akció. Fejőst játsszák meg középről centerben, ő pedig még Meixnerről is lefordul, 0-1. Varga II. Zsolt őrületes bombával válaszolna, de csak a kapufát farigcsálja meg vele. 18.03: Technikai problémák miatt csúszik egy kicsit a kezdés, így viszont van még idő egy utolsó megbeszélésre szegedi oldalon, amit egy sátrat rengető "Hajrá Szeged!" zár le. A lelkes hazai szurkolótábor is azonnal hallatja hangját, jó hangulatra van ezúttal is kilátás. 17.58: Manhercz Krisztián a mai derbin új szerepkörben mutatkozik be - a zsűriasztal feletti emelvényen foglalta el helyét a szövetségi videós segédjeként. 17.55: Lekezeltek egymással a felek, mindkét csapat a medence partján várja a bemutatásokat. Hamarosan kezdünk! 17.40: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, javában zajlik a bemelegítés a medencében. Hazai oldalon nagy hiányzó a betegsége miatt a válogatott világligás szerepléséről is lemaradó Manhercz Krisztián, társai azonban az ifjú titán nélkül is esélyesként várják a találkozó kezdetét. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!