Kosárlabda: a padlóról felállva nyert a Szedeák Jászberényben

2014. december 6., szombat
szedeak_jaszbereny01_gs

Bár már 22 ponttal is vezettek a hazaiak, a Naturtex-SZTE-Szedeák egy kiváló második félidővel magabiztos győzelmet aratott a Jászberény otthonában.

Fej-fej mellett kezdtek a csapatok, az első felvonás sok pontot hozott, de érdemi különbség nem alakult ki a felek között tíz perc játék után. (32-31) A második negyedben viszont a hazaiak magabiztosan értékesítették a helyzeteiket. A játékrészt

Cseh György

7 pontja nyitotta, majd

Kerpel-Fronius Balázs

zsákolása tízre hizlalta a különbséget. (41-31) Ezzel még nem volt vége a Szedeák vesszőfutásának, újabb három perc elteltével már 51-31-es állást mutatott a helyi eredményjelző, mire

Darko Balaban

végre válaszolni tudott. (51-33) Bár innentől némiképp magára talált a szegedi együttes, a Jászberény így is rendkívül magabiztos előnnyel várhatta a folytatást a szünetben. (62-46) Fordulás után a legfontosabb változás talán az volt a vendégeknél, hogy az addig mindössze 5 pontot gyűjtő

Andrija Ciric

az ötödik pontatlan hármas kísérlete után megtalálta a formáját, és a következő hat alkalomból már négyszer is sikeresen indította a labdát a vonalon kívülről. Mindezek előtt ugyanakkor még alaposan ráijesztettek a hazaiak

Nikola Lazic

együttesére, hiszen a harmadik felvonás Cseh és

Horváth Ákos

egy-egy triplájával indult. (68-46) Innentől viszont megindult a szegediek szekere, akik sikeresen fordítottak Balaban és a már említett Ciric vezetésével. (70-71) Bár a 29. percben összeszedte magát kissé a vendéglátók alakulata, Ciric duplája a végén egy izgalmas utolsó felvonást vetített előre. (75-73) Az záró negyedben egészen parádés támadójátékot mutatott be a Szedeák, miközben

Bencze Tamás

csapatának jószerével semmi sem jött össze. Rögtön a játékrész elején a fiatal

Vágvölgyi Ákos

triplázott (75-76), a folytatásban pedig már nem engedték ki kezükből a vezetést a vendégek. A mérkőzést nagyszerűen kezdő, exszegedi Horváth Ákos tíz hármas próbálkozásából végül négyet értékesített. Hasonló a statisztikája az éppen fordított formával előrukkoló Andrija Ciricnek (11/4), míg Branko Jereminovnak nyolc kísérlet is elég volt négy trojkához. A találkozó legértékesebb játékosa Darko Balaban lett, 33 pontja mellé 14 lepattanót szerzett, ebből 13-at saját palánkja alatt. A lepattanók terén Cseh György áll a képzeletbeli dobogó második fokán 8 így megszerzett labdájával, valamennyit védekezés közben. A Naturtex-SZTE-Szedeák kilencedik idei fellépésén a negyedik sikerét aratta. Kiss Zsolték legközelebb szerdán lépnek parkettre, akkor a ZTE látogat az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 10. forduló:

Jászberényi KSE - Naturtex-SZTE-Szedeák 88-103 (32-31, 30-15, 13-27, 13-30)

Jászberény. Vezette: Benczur T. Farkas G. Gorka Sz. (Gencsev dr.)

Jászberény:

HORVÁTH 23/12, Dramicanin 10/3, Ware 10/3, CSEH 19/9, KERPEL-FRONIUS 19/6.

Szögi 4, Nárai 3/3, Mladenovic.

Bencze Tamás.

Szedeák:

JEREMINOV 16/12, Kiss Zs., Molnár A. 11, CIRIC 21/12, BALABAN 33.

VÁGVÖLGYI 12/6, Kuntic 10/3, Révész, Meleg, Mike, Kereszty.

Nikola Lazic. Bencze Tamás:

"Egy jó félidő után nem gondoltam, hogy ennyire szét tud esni támadójátékunk. Ami pedig még nagyobb gond volt, hogy védekezésünk sem állt össze. Sajnos hiába kértem kétszer is időt, a pályán nem olt olyan, aki összefogta volna a csapatot. Ilyen hosszú hullámvölgy vége pedig csak vereség lehetett. Nagyon kevesen vagyunk, bár a mai vereség ezzel nem magyarázható."

Nikola Lazic:

"Furcsa mérkőzés volt, két ellentétes félidővel. Az elsőben gyengén védekeztünk, míg a másodikban sokkal jobban játszottunk. Gratulálok a fiúknak, mert megérdemelten szereztük meg ezt a nagyon fontos győzelmet."

VÉGE 88-103 (32-31, 30-15, 13-27, 13-30)

40' Kerpel-Fronius büntetőzhet, mindkettő bent van, szépségtapasznak jó, 86-103. Meleg Károly, Mike János és Kereszty Domos is kap pár másodpercet Lazic mestertől. Kerpel-Fornius közben újabb büntetőket értékesít, 88-103. Szögi kimaradt középtávolija zárja a meccset, óriási győzelmet aratott a mínusz 22 pontról felálló Naturtex-SZTE-Szedeák Jászberényben! 39' Összeszed egy támadólepattanót Ciric is, aztán ő sem hibázza el a helyzetet, 84-100! Jereminov egy hármast szór még az utolsó perc előtt, parádé, amit a Szedeák művel! 84-103! 38' Molnár András asszisztjából Balaban zsákol, gálázik a Szeged! 82-98! Szögi szerez támadólepattanót, aztán pontot is belőle, 84-98. 37' Balaban szabálytalansága után Kerpel-Fornius értékesít két büntetőt, 82-93. CIRIC egy újabb hárompontossal, nagyon belejött! 82-96! 36' VÁGVÖLGYI egy triplával! 79-93! Jereminov technikaiját kihasználva Horváth dob be egy büntetőt, 80-93. 35' Ciric!!! Nagyon megtalálta a formáját, ami a hármasokat illeti! 79-88! Horváth Ákos viszont megint hibázik távolról, Bencze Tamás időt kér. Horváth hármasa újfent pontatlan, Balabané a lepattanó, Vágvölgyit indítja, a fiatal szegedi pedig pontszerzéssel fejezi be a lerohanást. 79-90! Nárainak sem jön össze a trojka, 50 százalék alatt van mostanra a Jászberény dobószázaléka. 34' Molnár András középtávolija nem ül, és bár Balabané a lepattanó, után nem tudja betenni a ziccert. Vágvölgyi hármasa sem jó, de végül Molnár megtöri a jeget! 79-85! 32' Ciric ereszt meg egy labdát a vonalon kívülről, nem megy be neki. Horváth Ákos közelebbről próbálkozik, össze is jön neki, de aztán érkezik Jereminov egy triplával, 79-83! 31' Vágvölgyi Ákos! A fiatal szegedi tehetség trojkájával 75-76! Balaban is betalál, 75-78! Horváth Ákos középtávolijára Jereminov válaszol egy közelivel, pörögnek az események, 77-80!

III. negyed 75-73 (32-31, 30-15, 13-27)

30' Ciric közelről, sokkal jobban megy neki a második félidőben! 75-73! Horváth Ákos kimaradó triplakísérlete zárja a negyedet. 29' Cseh György megtöri a hazai gólcsendet, 72-71. Jereminov hárompontosa kimarad, Horváth Ákos viszont betalál a vonalon túlról, 75-71. Nikola Lazic időt kér. 28' Labdát szerez Waretől Molnár András, aztán saját maga viszi végig az akciót - 70-67!!! Horváth Ákos triplája kimarad, Végvölgyi pedig egy pontra hozza fel a vendégeket! 70-69! JEREMINOV! Megint mesterien hozza helyzetbe Balabant az irányító, több mint mínusz húszról veszi át a vezetést a Szedeák!!! 70-71! 27' Jereminov Balabant is nagyszerűen szolgálja ki, a center pedig a palánk alatt már nem hibáz, 70-65! 26' Vágvölgyi szerez labdát, majd Jereminov tör be és hozza tíz pontra a Szedeákot közelről! 70-60! Bencze Tamás újra időt kér. Cseh György középtávolija nem jó, Ciric veszi magához a lepattanót. Jereminovval játszik össze a túloldalon és bevágja a második tripláját a mai meccsen! 70-63! 25' Hatodjára viszont összejön Ciricnek! Végre! 70-55! Molnár András közelről eredményes, ráadásul Nárai oda is csapott neki, így egy büntetőt is dobhat - bent van! 70-58! Gyerünk Szeged! 24' Vágvölgyi első pontjait jegyzi, 68-52! Bencze edző időt kér. Dramicaninra jön ki a figura, nem hibázza el, 70-52. Andrija Ciric ötödjére sem tud betalálni hármasból. 23' Darko Balaban eddig a hátán viszi a Szedeákot, megint ő talál be közelről, 68-50! 22' Vágvölgyi átadásából Balaban eredményes, 68-48! Vágvölgyi faultoja Cseh Györgyöt, a jászberényi viszont egy büntetőt sem tud bedobni. 21' Horváth Ákos kimaradt közelije nyitja a harmadik felvonást. Ciric negyedjére próbálkozik triplával a mai napon, egyelőre nincs szerencséje. Cseh viszont betalál a vonalon kívülről, 65-46. Balaban eladja a labdát, Horváth pedig egy hármassal bünteti a hibát, 68-46.

II. negyed 62-46 (32-31, 30-15)

20' Horváth Ákos tizedik pontját jegyzi, hosszabb pontcsendet tör meg a maga részéről, 59-46. Kerpel-Froniust hozza helyzetbe a vonalon kívül Ware, a társ pedig bevágja a triplát, 62-46 a félidő vége... 19' Lazic mester is időt kér. Érzi, most még közel lehet kerülni a berényiekhez a szünet előtt. Vágvölgyi elpasszolja magát, Ware pedig kiharcol egy faultot Kuntictól. Háromszor dobhat, mindannyiszor tökéletesen végzi el, 56-40. Kuntic javít azonnal egy trojkával, gyönyörű volt! 56-43! Kerpel-Fronius talál be büntetőből, de csak egyszer, aztán Kuntic kétpontosával zárkózik a Szeged, 57-45! Sőt, a Kecskeméttől kölcsönbe érkezett játékos büntetőt is dobhat, hibátlanul végzi el! 57-46! 18' Kimaradt tripla Mladenovicnál, a túloldalon Ciric viszont értékesít egy megindulást, 51-40! Balaban szabálytalan, Dramicanin büntetőzhet - jól teszi, mindkettő bent. 53-40. 17' Mladenoviccsal szemben harcol ki faultot Balaban, csak az egyik megy be, 51-34. Kuntic is rögzített helyzetből célozgathat, ő már mindkét lehetőségét pontra váltja, 51-36! Bencze Tamás is időt kér. Dramicanin egy hármassal fejezi be az imént a tréner által felvázolt kombinációt, de a labda nem szédül be a gyűrűbe. Nem úgy Kuntic büntetőinél, 51-38! Így is van, srácok! 16' Nárai Bence triplája is ül, 64,5 százalékkal dobnak a berényiek, 49-31. Kuntic faultolja Szögit, aki mindkét büntetőjét értékesíti, 51-31. Ég a ház. Balaban! Na végre! Ciric passzát hajítja be ziccerben a szerb center, 51-33! 15' Szögié a lepattanó Kiss Zsolt pontatlan triplakísérlete után, leindítanak belőle a hazaiak, Dramicanin eredményes, 43-31. Ware, majd Jereminov triplázna, az előbbi volt sikeres, 46-31. 14' Andrija Ciric hárompontosa nem jó, ahogy Ware középtávolija sem. 13' Ware védőplepattanójával megindulnak a hazaiak, Kerpel-Fronius zsákol, 41-31, tíz van már köze... Nikola Lazic időt kér, érzi, össze kell szednie csapata játékát. 12' Révész is a pályán, a fiatal játékos kiharcol egy faultot, de aztán egyik büntetője sem pontos. Nem úgy Cseh triplája, 39-31. 11' Cseh György indítja a második felvonásban a pontok sorát, 34-31. Sőt, Kerpel-Fronius átadásából is eredményes Cseh, 36-31.

I. negyed 32-31

10' Dustin Ware szerez labdát, aztán maga fejezi be az akciót, 30-26. Jereminov irányít, jól teszi a dolgát, Balaban hozza helyzetbe! 30-28! Horváth Ákos is jól teljesít egykori csapata ellen, most középtávolija ül, 32-28. Gyerünk srácok, kell a szoros eredmény, van még idő, és... JEREMINOV! Gyönyörű tripla, 32-31! 9' Ware mutatja be, hogyan kell sikeres középtávolit dobni, aztán Balaban eredményes Molnár passzából, 28-26! 8' Negyedik kísérletéből a második tripláját jegyzi Horváth Ákos, 26-21. A túloldalon Ciric tör be agilisan, nem is tudják megállítani, 26-23! Ráadásul még büntetőzhet is, és nem hagyja ki, 26-24! 7' Dramicanin harcol ki faultot Ciriccsel szemben, az első büntetőt be is dobja, a másodikat már nem, 20-18. De aztán a légiós egy triplával nyugtatja meg a szurkolókat, 23-18. Balaban harcol nagyot a palánknál, betalál és büntetőzhet is - gyerünk Darko, kell a pont! Bent van! 23-21! 6' Ismét egyenlő, Kerpel-Fronius ereszt meg egy duplát, Jereminov viszont kihagy egy ugyanilyet a túloldalon. 16-16. Sőt, nő a baj: Horváth Ákos immár jászberényi színekben is bemutat egy nagyszerű hármast, 19-16. Balaban viszont egészen produktív eddig, most is ő eredményes, 19-18! 5' Kerpel-Fronius a vonalon túlról még épp, be is megy neki, 14-14. Jereminov viszont egészen kiválóan hozza helyzetbe Balabant a palánk alatt, aki nem is hibázza el a ziccert a védők gyűrűjében, 14-16! 4' Molnár András közelről, öttel megy már a Szedeák, 9-14! Cseh György tartja egyelőre a lelket a hazaiakban, ezúttal is ő szépít, 11-14. 3' Ware faultolja Molnár András, a rutinos játékos pedig mindkettőt bevágja, 7-9! Cseh közeli kimarad, aztán Ciric triplát hibáz, Kerpel-Fronius azonnal büntet is, 9-9. BALABAN! Gyönyörű zsákolás, 9-11, ráadásul büntetőt is dobhat a center - az is bent van! 9-12! 2' Jereminov hármast indít a kosár felé, és... BENT VAN! 7-7! 1' Máris útján a labda, Cseh kezd be egy triplával, 3-0. De rögtön ott a válasz: Balban küzd nagyot a palánk alatt, 3-2! Ismét Cseh ezedményes, most a vojnalon belülről, de Balban újfent reagálni tud! 5-4! Horváth Ákos, az exszegedi is betalál, 7-4.