Labdarúgás: Faragó négyet, a Volán kilencet gurított a Szentesnek + FOTÓK

2014. május 17., szombat
volan_nagymagocs_mj 009

Végig nyomasztó fölényben futballozva, egyértelmű győzelmet aratott a Tisza Volán a Szentesi Kinizsi felett a Csongrád megyei I. osztály 27. fordulójában.

Nem sokáig szövögethették a forduló meglepetésével kapcsolatos terveiket

Bozóki Zoltán

tanítványai, miután a Volán azonnal rárontott ellenfelére. A presszingnek a 6. percben lett meg az eredménye, amikor

Beretka Péter

már háromra növelte a szegediek fórját. (3-0) A találkozó további része így, a játék képét is figyelembe véve, tulajdonképpen formalitássá vált.

Tóth Ákos

legénysége egyre-másra alakította ki a ziccereket, és további hat találattal terhelték meg a szentesi kaput úgy, hogy a játékvezető les miatt három gólt, és legalább még egyszer annyi ziccert vett el Faragóéktól. Sikerével az éllovas Tisza Volán újabb lépést tett a bajnoki cím felé, míg a Szentesi Kinizsi nem tudta kihasználni a Csongrád Csanádpalota elleni fiaskóját.

Labdarúgó megyei I. osztály 27. forduló:

Tisza Volán SC Szeged - Szentesi Kinizsi TE 9-0 (6-0)

Algyő, műfű, 150 néző. Vezette: Bánáthy János (Szöllősi Ferenc, Dobai János).

Tisza Volán:

Dongó - Buzási (Kormányos 72'), Szabó A., Hacker, Grünwald, Puskás (Mucsi 57'), Ngalle (Szilágyi 72'), Beretka, Faragó, Kulacsik (Szalma 57'), Szabó Dáv. (Ondrejó - a szünetben).

Tóth Ákos.

Szentesi Kinizsi:

Gömöri - Szabó Dán., Vincze, Lajos, Kis, Polyák Cs., Polyák A., Kovács (Légrádi 70'), Mihály (Dóczi 78'), Tóth (Tolnai 61'), Hidas.

Bozóki Zoltán.

Szabó Dáv. (6' - tizenegyesből), Vincze (12' - öngól), Beretka (15', 42'), Faragó (19', 30', 66', 80'), Szilágyi (90+1' - tizenegyesből).

Szabó Dáv. (32'), ill. Szabó Dán. (32'). Tóth Ákos:

"Természetesen elégedett vagyok mind az eredménnyel, mind a mutatott játékkal. Időnként már-már Hollandiában éreztem magam, hiszen a körülmények végig olyanok voltak, mint a magyar válogatott tragikus amszterdami fellépésén. A futballunk főleg az első félidőben volt kiemelkedő. Megyünk tovább, és reméljük, hogy ez a lendület kitart a bajnokság végéig."

Bozóki Zoltán:

"Már az első félidőben is feltettem magamnak a kérdést: vajon hol hagytuk a küzdeni tudásunkat? Tudtuk, hogy jobb csapattal van dolgunk, mindemellett azonban hit és akarat nélkül játszottunk."

90+1'
Itt a vége, kiütéssel nyert a Volán.
90+1'
GÓÓÓL!!! Szilágyi gurított a kapuba az ellenkező irányba induló Gömöri mellett. 9-0!
90'
Újabb büntető: Beretka cselezgetett az ötös sarkánál, majd a belépő Vincze mellett elesett.
84'
Újabb találatot negál a sporttárs: Kormányos beadása Faragó érintésével jutott el középre, ahol Beretka Gömörivel ütközve lőtt a hálóba. Bánáthy bíró kifelé fújt szabadrúgást az eset kapcsán.
84'
Egy szöglet után kijátszott labdát Mucsi tekert kapura a tizenhatos előteréből, de ez sem talált célt.
82'
Szilágyi durrantott 26-27 méterről a jobb alsóra, nem tévesztett sokat.
80'
GÓÓÓL!!! Szalma ment el nagyon szépen a balon, beadására Faragó üresen érkezett, közvetlen közelről már csak a hálóba kellett továbbítania a csatárnak. 8-0!
78'
Újabb változás a Szentesi Kinizsinél, Dóczi ment fel Mihály helyére.
72'
Kettős csere a kék-fekete mezeseknél: Ngalle, valamint Buzási számára ért véget a találkozó, Szilágyi és Kormányos szálltak be.
71'
Szépen élt együtt ajátékkal Gömöri kapus, Ngalle kiugratásánál Faragót előzte meg még éppen időben.
70'
Légrádi is lehetőséget kap a játékra Bozóki mestertől, Kovács hagyta el így a játékteret.
66'
GÓÓÓL!!! Hosszú indításnál ezúttal már nincs les, Ondrejó passzolta ki a kapust, Faragóé a gól. 7-0!
61'
Csere a szentesiek oldalán is: Tolnai váltotta Tóthot.
59'
A hosszú alsóra tekert a kameruni középpályás, de Gömöri gyönyörűen vetődve leért a próbálkozásra.
59'
Beretkát buktatta Lajos a tizenhatos vonalánál, jó helyről célozhat Ngalle.
57'
Tóth Ákos frissíti csapatát: Puskás és Kulacsik le, Mucsi és Szalma be.
57'
Komoly szépítési lehetőség maradt ki! Mihály ívelt középre a tizenhatos sarka környékéről, a berobbanó támadók közül Lajos alig-alig maradt le a játékszerről.
53'
Kovács Norbert szánta el magát lövésre 25 méterre a Volán kapujától, de a fejmagasságban száguldó löket éppen Dongót találta meg.
48'
A csereként beállt Ondrejó egy felívelésnél jobban számította ki az ívet, mint Gömöri, de alapvonalról belőtt labdáját középen Vincze felszabadította.
48'
Kulacsik mindent megtesz a gólszerzésért, de egyelőre nincs szerencséje: az imént Puskás átadását követően vette célba a jobb felsőt, de kísérlete pontatlanra sikerült.
46'
Szabó Mihály Dávid nem jött ki az öltözőből, Ondrejó állt be helyette.
46'
Folytatódik a találkozó, egy csere történt a szünetben - a Volánnál.
45'
Bánáthy János lefújta az első félidőt. Kijelenthető, nincsenek egy súlycsoportban a mai napon a felek.
42'
GÓÓÓL!!! Szöglet utáni kombináció végén Beretka szerzi második találatát! 6-0!
41'
Puskás élesen belőtt labdájánál Vincze mentett becsúszva Faragó elől.
38'
Helyzet a Szentes előtt! Mihály felívelését Kovács vette át a büntetőterületen belül, azonnal lőtt is, de Grünwald még idejében blokkolt.
37'
Ismét les miatt szólt a síp: Faragó lógott be kicsit, pedig Ngalle passzából ziccerben mehetett volna Gömörire.
33'
Kulacsik tekert Del Piero-szögből a hosszú felső felé, ezúttal még kevesebbet tévesztett, mint az ollózásnál.
32'
Szabó Dávid és Szabó Dániel akaszkodott össze utóbbi egyik belépőjénél. A két játékos a sporttárs intelme ellenére sem hagyott fel a kakaskodással, sárga érte a jutalmuk.
30'
GÓÓÓL!!! Ngalle beívelt labdájánál Buzási és Tóth küzdött nagyot, előbbi emelt végül középre, ahol Faragó érkezett menetrend szerint. 5-0!
28'
Újabb érvénytelen találatot ért el a Volán: Szabó Dávid fejelt át a hosszúra, Beretka csukafejessel bólintott a hálóba. A bíró les miatt nem adta meg.
25'
Azért nem minden papsajt! Buzási lőtt be jobbról, Kulacsik középen ollózva tette kapura a labdát - alig pár centit tévesztett a jobb kapufához képest. Gólt érdemelt volna a próbálkozás, pláne, hogy a kivitelezés is remek volt.
23'
Ngalle beadásánál Gömöri úszott a levegőben, hogy a mögötte érkező két támadó elől menteni tudjon. Szép mozdulat volt, és ami fontosabb, eredményes is!
21'
Ngalle vehette célba szabadon a ketrecet 25-ről, senki sem lépett ki rá, ímmel-ámmal és jelentős késéssel érkeztek csak a blokkoló lábak. A kameruni légiós ugyan nem talált kaput, ám az látszik, a szentesieknek egyelőre elvette a játéktól a kedvét a hamar bekapott négy gól.
19'
GÓÓÓL!!! Ezúttal már nincs visszaút, Faragó talált be! 4-0!
18'
Egyre-másra vezetik támadásaikat a vendéglátók, nem állnak le a magabiztos előny tudatában sem. Legutóbb Ngalle ugratta ki Szabó Dávidot, aki a kapus mellett passzolt az érkező Faragó elé. Hiába landolt azonban a hálóban a játékszer, Bánáthy sporttárs les miatt visszafújta az akciót.
15'
GÓÓÓL!!! Ngalle adott szemfüles passzt Beretkának, akinek már csak Gömörit kellett megvernie közelről. A csatár végül a hálóőr lábai között gurított a hálóba. 3-0!
12'
GÓÓÓL!!! Beretka küzdötte be magát az ötös és az alapvonal találkozásáig, beadásába pedig Vincze ért bele szerencsétlenül a rövidnél, akiről így saját kapujába pattant a labda. 2-0!
11'
Buzási beadása után Faragó lőhetett félfordulattal szabadon kapura, de közeli kísérletét Gömöri védte. Nyomasztó Tóth Ákos legénységének fölénye, a piros mezesek jószerével a félpályát sem tudják átlépni.
6'
GÓÓÓL!!! A sértett a kapu közepébe bombázott, habár Gömöri még lábbal bele tudott érni a lövésbe. 1-0!
6'
Tizenegyes! Szabó Mihály Dávid lábát húzta el névrokona, Szabó Dániel a tizenhatoson belül, büntetővel jöhet a Volán.
4'
Grünwald lekészítése után Ngalle lőtt laposan 25-ről, de két-három métert tévesztett a jobb alsóhoz képest.
1'
A vendégek indították útjára a labdát.
13.55: Üdvözöljük olvasóinkat, a csapatok felvonultak a bírók mögé, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A Volán játékosai kék-fekete csíkos mezt választottak a mai napra, a szentesiek pirosat. A mérkőzés Bánáthy János sípjelére 14 órakor kezdődik!