Labdarúgás: gyulai győzelmével ötödik lett az élvonalban a SZEOL U13 + FOTÓK

2013. június 7., péntek
szeol_u13_csapat_gs

Szenzációs labdarúgósiker fűződik a SZEOL U13-as csapatának nevéhez, hiszen a Grosics-akadémisták elleni idegenbeli sikerrel megszerezték az ötödik helyet az első osztályú bajnokságban.

Labdarúgó U13 kiemelt I. osztály Keleti csoport 30. forduló:

Grosics Gyula Labdarúgó Akadémia - SZEOL SC-Tisza Volán 2-9 (1-6).

Gyula, Gyulai Termál FC Sporttelep. Vezeti: Hegyi Norbert (Zöld Imre, Kocsis Ádám Sándor)

Grosics:

Uram - Baksai, Gajda, Bartik, Sebők, Rostás, Szegedi, Kovács Zs., Rácz (Barna 61'), Szabó, Szalai. Vezetőedző: Horváth Péter.

SZEOL:

Széll (Vida 36') - Mészáros, Mityók, Rescsik, Szekeres (Fodor 56'), Elek (Liliom 48'), Albert (Hegyesi B. 43'), Oláh, Góra (Molnár G. 56'), Gémes (Dézsi 48'), Kovács P. (Tápai 50'). Vezetőedző: Herczeg Gábor.

Rostás J. (10'), Rácz M. (41'), illetve Gémes M. (3'), Albert Cs. (6'), Kovács P. (14', 25'), Góra G. M. (22', 23'), Elek Á. (37'), Szekeres G. (54' - tizenegyesből), Hegyesi B. (60') Horváth Péter:

"Sajnos azt lehet mondani, szegény embert még az ág is húzza. Az eredményeink nem túl jók ebben az évben, de ezen a mérkőzésen mindent megtettek a fiúk, ám sajnos csak ennyire futotta. Kevesen voltunk! Nehezen kezdődött, és nehezen is folytatódott az év, sérülések, betegségek, tanulmányi okok miatt tíznél többen talán nem is edzettünk. Nem tudtunk igazából érdemi munkát végezni, amit szerettem volna. Bízom benne, nyáron sikerül erősítenünk a csapatok, mert szeretnénk jobb eredményeket elérni."

Herczeg Gábor:

"Elég nyögvenyelős mérkőzésen sikerült megvédenünk a tavasszal kivívott szép eredményünket. Összességében tudok gratulálni a srácoknak a gyönyörű tavaszi produkcióhoz, ez a mai találkozó azonban egyfajta felkiáltójel számunkra, hogy nem lehetünk továbbra sem elégedettek, van még hová fejlődnünk. Valószínűleg az elmúlt hetek fokozott terhelése jött ki a csapaton, ami következett a nagy mérkőzésszámból, a válogatókból, illetve abból a feszültségből, hogy a tavaszi tabellán második helyre verekedtük föl magunkat. Emellett az életkori sajátosságok, a kamaszodás velejárói meglátszódik a játékosok hozzáállásán is. A pihenőt követően július 8-án kezdjük majd a felkészülést a következő szezonra."

Tekintse meg az U13-as meccs galériáját!

Nézze meg az U15-ös mérkőzésen készült fotókat is!

Vége a mérkőzésnek! Közben a párhuzamos összecsapáson a Grosics Akadémia U15-ös csapata 8-1-re verte a SZEOL SC-Tisza Volánt. 70. perc: Mezőnybeli szegedi akciókkal, illetve Oláh Levente 20 méteres szabadrúgásával zárult a mérkőzés, ez utóbbi elkerülte a kaput. Harsant a hármas sípszó, lehet örülni, lehet büszkének lenni, kedves szegediek, hiszen a SZEOL SC-Tisza Volán U13-as csapata az előkelő ötödik helyet szerezte meg az NB I Keleti csoportjában úgy, hogy a tavaszi összevetésben a második pozícióba futott be. Összességében csak két fővárosi együttes, a Honvéd és a Vasas, valamint a Debrecen és a Szolnok fiataljai előzték meg a mieinket! Le a kalappal a srácok teljesítménye előtt! 66. perc: Veszélyes gyulai sarokrúgást követően Szabó László János szép fejese szállt fölé. 65. perc: Rostás József bizonyította képzettségét, ezúttal nem jobbal, hanem ballal lőtt, Mityók nagyot védett! Ezután a tizenegyespont tájékáról rúgta előre kézből a játékszert, mely az ellenfél portása előtt pattant le, aki óriási nyújtózva akadályozta meg, hogy gól szülessen a kapus(ki)rúgásból. 61. perc: Barna Márk, a hazaiak egyetlen cserejátékosa Rácz Mátét váltotta. 60. perc: GÓÓÓL 2-9! Hegyesi Balázs középre vitte a labdát, bal lábára igazította, majd kilőtte a jobb fölsőt. 59. perc: Hegyesi Balázs jobbról bal lábbal eltekert szabadrúgását csípte el az akadémisták portása. 56. perc: Góra és Szekeres hagyta el a pályát, fantasztikusan futballoztak ma is, Molnár Gábor és Fodor Szabolcs is lehetőséget kap tehát a hajrá perceiben. Mészáros Tibor vette át a csapatkapitányi karszalagot, centerként pedig Hegyesi Balázs villoghat mostantól. 54. perc: GÓÓÓL 2-8! Górát buktatták a büntetőterületen belül. A jogos tizenegyesre a csapatkapitány Szekeres Gergőt jelölte ki Herczeg Gábor, a játékos pedig higgadtan lőtte ki a bal alsó sarkot, megszerezve hőn áhított első NB I-es gólját. 50. perc: Hegyesi Balázs szerzett labdát középen, Górához passzolt, kinek lövése mellé szállt. Újabb változtatás: a remekül játszó Kovács Patrikot hívta le a szegedi mester, Tápai Dominik a pályán. A támadószekciót frissítette, erősítette a SZEOL, a középpályán pedig Oláh és Mészáros tűnik fel ezekben a percekben. 48. perc: Herczeg Gábor kettős cserére szánta el magát: Gémes Máté és Elek Ádám helyére Dézsi Botond, illetve Liliom Nataniel érkezett. 46. perc: Előbb az Albert Csaba helyére beállt Hegyesi Balázs, majd Mészáros Tibor próbálkozott lövéssel, de nem tudtak túljárni a Grosics kapusának eszén. 45. perc: A jobb oldali szegedi akciót Góra zárta lövéssel, hatalmas bravúrral védett Uram János hálóőr. 41. perc:GÓÓÓL 2-7! Mityók Roland védése után kipattant a laszti, Rácz Máté Alex eszmélt leghamarabb, s közelről szépített. 40. perc: Jobb oldali szegedi szöglet sikerült rövidre, majd hosszú idő után egy veszélyes hazai támadás bontakozott ki, ez azonban lesen halt el. 37. perc: GÓÓÓL 1-7! Szegedi szöglet után ide-oda pattogott a labda, mely végül Elek Ádám széles mellkasáról került a hálóba. Jól indul ez a játékrész is. 36. perc: A szegediek megkezdték a második felvonást. Széll Dominik helyére Mityók Roland állt a kapuba, Vida Zalán érkezett a védelembe. Szünet.35. perc: Oláh Levente harcosan küzdött ki magának egy helyzetet, a kipattanó labdát Szekeres Gergő 17 méterről a felső léc tetejére lőtte. Pihenő ötgólos előnnyel! 30. perc: Öröm nézni a szegedi csapat játékát, szebbnél szebb támadásokat vezetnek Gémesék. Gyulai részről Rostás a félpályáról lőtt fölé egy szabadrúgást, majd ismét a szegediek veszélyeztettek, Oláh Levente a bal szárnyon csinált egy pompás lövőcselt, majd nagy gólt akart lőni, de jobbal eltévesztette a célt. 25. perc: GÓÓÓL 1-6! A bal oldali szöglet mindenki feje fölött átszállt, ám gyönyörűen érkezett a hosszún Kovács Patrik, aki a bal kapufa mellé vágta be saját maga második, a SZEOL hatodik gólját. 23. perc: GÓÓÓL 1-5! Ismét Góra Gábor Márk eredményes, 17 méterről lőtt a hálóba egy a védőktől kapott lasztit... Nagyon szépen és magabiztosan fociznak a szegedi fiúk, le a kalappal. 22. perc: GÓÓÓL 1-4! Góra Gábor Márk 22 méterre a gyulai kaputól felnézett, látta, hogy a portás a ketrec jobb oldalánál helyezkedik, így félmagasan a bal sarokba löbbölt. 20. perc: Albert Csaba 17 méterről zúdította rá a lecsorgó labdát, mely végül az egyik Grosics-hátvédről vágódott kornerre. Ebben a szakaszban Oláh Levente keverget a jobb, Gémes Máté pedig a bal oldalon. 18. perc: Mezőnyfölényben a mieink! Szögletvariációt hajtottunk most végre, Albert Csaba kapáslövésre ívelt Oláh Leventének, picit lassú lett az ívelés, Oláh így csak fölé tudta kanalazni. 16. perc: Góra Márktól technikás szabadrúgást kért Herczeg Gábor, a gólzsák talán nem értette pontosan az utasítást, mert erőből szúrta rá, egy méterrel száguldott fölé az ágyúzás. 14. perc: GÓÓÓL 1-3! Csapkodó játék, veszélyes vendégakciók, Szekeres Gergő hatalmas kapufája után itt a harmadik SZEOL-találat. Balról érkezett ezúttal a beadás, Kovács Patrik szedte össze a zsugát, majd ügyesen lőtt a hálóba. 10. perc:GÓÓÓL 1-2! Szépítettek az akadémisták. Egy ellenakció végén nem tudtak felszabadítani a szegedi védők, s az egyik legképzettebb hazai futballista, Rostás József ráfordult, nagy gólt lőtt a léc alá. 9. perc: Albert Csaba 22 méteres ívelt szabadrúgása centikkel ment el a jobb kapufa mellett. 6. perc: GÓÓÓL 0-2! Megduplázták az előnyt a srácok! Ismét a jobb oldalon bontakozott ki akció, Góra Gábor Márk centerezett, Oláh Levente 12 méterre a kaputól szelídítette meg a bogyót, majd lekészítette lövőre, Albert Csaba pedig 18 méterről a léc alá bombázott. 5. perc: Továbbra is a mieink irányítanak, ők szervezik a játékot, a hazai gárda teljesen beszorult. 3. perc: GÓÓÓL 0-1! Nekiugrott ellenfelének a szegedi csapat, s hamar meg is van a vezetés. Góra Gábor Márk nagyszerű labdát kapott a jobb szárnyon, tökéletesen adott középre, Gémes Máté pedig ballal vette be a gyulai kaput. 1. perc: Köszöntjük Önöket Kelet-Magyarország legszebb sportcentrumából, ahol tiszta zöldben léptek pályára a hazaiak, a hagyományos kék-feketékben a mieink. A pálya kifogástalan, tökéletes, a fű gyönyörű, a nap is süt, úgyhogy ideális körülmények között a gyulaiak kezdhették meg a játékot. 16 órakor Hegyi Norbert sporttárs sípjelére indul az összecsapás és az élő közvetítés.

A kiemelt I. osztályú U13-as bajnokság Keleti csoport zárófordulóját péntektől vasárnapig rendezik meg. A nyitómeccset a SZEOL SC-Tisza Volán gárdája vívja Gyulán a Grosics-akadémia vendégeként. A mieink 51 ponttal az ötödik helyen tanyáznak, és amennyiben érvényesítik a papírformát a 3 pontos, sereghajtó akadémisták ellen, akkor bebiztosítják ezt a nagyszerű pozíciót. Góráéknak persze annak ellenére sem szabad lebecsülni az ellenfelet, hogy idehaza rendkívül magabiztos 13-1-es sikert arattak tavaly novemberben. Az aranyérmet egyébként már megszerezte a 85 pontos Honvéd-MFA a 67 pontos DVSC-DLA-t és a 61 ponttal álló Szolnoki MÁV Utánpótlást maga mögé utasítva.